Нова тема:))Чешки мамчета и дреборанчета-5

  • 32 384
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 87
Ели направо ти завиждам 4е си на работа.Така ми се иска и на мен нещо да работя,ама за сега не става.А за каква работа става вапрос.

# 76
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Аhoj ...

Ели, супер...аз мисля догодина са се върна на поне 4смени в месеца ..може и да са нощни.

Миленче
Hug Като лежах в родилното една мама позната беше там за предизвикване с второто си дете , и ми разказва че първото и детенце така се родило по-малко и докато не си наваксало килата до 3500 все спало и било едно такова мудно..Тя обясняваше че все едно било в утробата, докато като си дошло на нормалните мерки и все едно се родило повторно... newsm78

Иначе при нас имаше същия момент, донякъде бях доволна, че е така поне малко време ми оставаше...после почна голямото носене та до сега ...Вече може да седи и рови в кашонче то с играчките та малко от малко мога да свърша нещо..

Сега от сутрина се каня да направя един борувкови колач..ама да видим дали ще смогна..   chef

# 77
  • Мнения: 240
Здрасти,

ето малко снимки и от нас
http://www.bgphoto.net/Start.aspx?UserId=11266

ако са необходими парола и/или юзър нейм ще ви пиша на лични, но не би трябвало Simple Smile

Айде сега да ви питам,....от къде си купувате чубрица...сатурейката същото нещо ли е или не, освен това кака процедирате за киселето зеле--капустата ли варите--имам предвид за сърми, щото зеле няма да слагаме ама пък по коледа и нова година ми се ще да си направим малко сърми Grinning.

Ели ако се подвизаваш в центъра може да се видим за малко като ходя тези дни да обсъждам витрините с шефа Laughing
Айде бай отивам да си донагледам мусаката

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 17:42 от vihronrav

# 78
  • Мнения: 87
Аз 4убрицата си я нося от БГ и в момента сигурно имам 20 пакета ама как да ти пратя.Ела ми на гости да си я взамеш Hug

# 79
  • Мнения: 4 717
Ванче, точно за такъв случай ми говори и нашата педка, каза, че като вдигне малко килограмите всичко ще си дойде наред, ама на последната консултация миналата сряда едвам 3 бяхме Cry.Тя бебка като е будна никак не е ленива, даже понякога немога да я приспя по цял следобяд, но като заспи ела да видиш какво се вика събуждане #Cussing out.Надявам се от адаптето да вдигнем малко и после да си преминем отново изцяло само на кърма, че ми е голям зор и ми е мн съвестно, но в крайна сметка за мен е важно здравето на детето, познавам деца отгледани изцяло с адапте и с мн силен имунитет, но всичко си е до късмет. Целта на нощтното хранене с адапте е да се насмуче по-бързо преди да се е унесла в сън, че много бързо се унася и в крайна сметка нищо не суче

За чубрицата - от БГ си я вземам и аз, сега майка като идва ми донесе(май единственото полезно нещо дето свърши Mr. Green), но иначе я има в Била, само че е смляна на брашно и и се губи аромата, но пак се усеща малко де, точно Чубрица си пише не етикета. Практически чубрицата си е типично БГ подправка и няма превод, нито аналог в подправките, чехите като ходят на море си я купуват масово за чибабчици.

Дечко - как сте вие, не се обаждаш, научихте ли вече песните?

Руми - много сте готини, Влади си го представях по-малък ама той мъж станал  Hug

За малко да забравя да ви се похваля - Днес регистрирахме Неса в чуждестранната полиция с БГ паспорта и приключихме с документациите Peace Hug Hug Благодаря ви и на вас за помощта и информацията, много сте готини, направо съм случила на сънароднички в тоя форум!!!!  bouquet  bouquet

# 80
  • Мнения: 240
Здрасти,

някой от вас ваксинирал ли си е детето/децата против варицела и менингит? Напоследък като ходя при педката виждам все листовки за ваксини та съвсем се обърках.....като цябо не съм особен фен на ваксините, но пък и смятам, че без задължителните не е безопасно, та за тези детоса допълнителните иде реч....

Бай за сега

# 81
  • Мнения: 55
Здравейте момичета,

Вие отново сте се активизирали и едвам ви изчетох. Направо се чудя от къде на почна и ме е страх, че ще изпусна половината неща.

Първо, благодаря за хубавите пожелания относно количката. Благодаря ви и за вашия споделен опит относно мазането на зърната. Май и аз ще оставя природата сама да ги подготви за кърменето, пък дано после имам късмет да няма сериозни проблеми. Както разбирам, много е важно бебка да не хване млечица.

Руми - Чубрица е сатурейка и аз съм си купувала преди да си донеса от БГ. Може да си я купиш от магазин за подправки. Това, което се продава като "чубрица" в някои супермаркети е фино смлята смес от чубрица и други неща, която обаче на мен хич не ми допадна. Прилича на шарена сол, ама и това не е.

Иначе сърми съм готвила само веднъж преди 2 месеца. Купих си от къдравото зеле и варих листата около 5 мин в леко подсолена вода да омекнат. После към плънката от ориз и кайма добавих от тукашното кисело зеле (което е настъргано наситно) за да придаде кисел вкус. Станаха много прилично.

О, щях да забравя, разгледах снимките на малчуганите. Много сте сладки. Пожелавам ви да растете здрави. Мая си е цяла госпожица и явно не и липсва въображение. Сесията с щайгата за пазаруване е страхотна  Sunglasses

Ели, пожевам ти успех в работата.   newsm10 Стискам палци да намериш и подходящи хора, че това е много важно. Да си призная миналата седмица бях попаднала на Мартин в Скайпа и той спомена, че си "на работа в Прага", но аз тогава реших, че е искал да каже "по работа в Прага".  Embarassed Хиляди извинения.

Момичета, това е едва половината, което бях си набелязала да ви пиша, обаче вече много ми се спи  smile3524

Поздрави,
Ирка

# 82
  • Мнения: 54
Здрайеите моми4ета,

аз както се о4ертава май мога да се вклЮ4вам само когато съм 1ва смяна на работа newsm78. Напоследък много ни товарят и едвам се довла4вам до вкъщи.
Милен4е, за песни4ките ги свалих ама още не съм стигнала до тях. Надявам се да намеря малко време скоро.... А за бебката 4е спи мисля 4е няма лошо-по принцип тя ако е гладна сама ще се събужда. Аз за Дими никога не съм я насилвала за ядене или да я будя като бебе- ако е гладна сама си търсеше и я оставях да спи. Те като си вземат съня пак растат. А мисля също 4е бебе не се гледа по съвети или по книги, а то самото както те води. Не отхвърям съветите, но мисля 4е бебето само си 4уства кое му е по-добре. Това е само мое мнение оба4е...Най важното детето да е здраво, пък за ръст и тегло има много мнения... Май се увлякох, sorry

Да ви питам- някои знае ли откъде мога да намеря компЮтърни игри за по4ти 5 год мома, която се увли4а пове4е по Спайдермен, отколкото по Барби. Проблема е 4е имаме Windows Vista и пове4ето игри са за по-старите версии....

Поздрави на вси4ки мам4ета и дреборан4ета \това много ми хареса в новата тема\  Hug  Hug  Hug

# 83
  • Мнения: 6 390
Здравейте и от мен

много са пораснали децата, големи сладурковци!!!

чубрица не съм виждала, нося си от бг само, аз тук търся кимион, а го има по разните арабски магазини съм забелязала, по едно време в Алберт го бях виждала, ама за кратко....

За варицелата и менингите
за децата първата болест не е опасна, само дето трябва да сте си в къщи, втората - питах педката, тя каза само ако ходи на градина и тн има смисъл, аз я питах миналата зима колко случая е имала на менингит, тя каза 2, един на този на който има ваксина, и един на някакъв за който няма ваксина... и  рещих че и тази година ги пропускаме тези ваксини...
О т допълнителните съм слагала само за жълтеница А ли, В, вече незнам, но тя не беше задължителна за нас, но мисля че мъниците вече ги ваксинират и с двете задължително.

Кисело зеле свекърва ми прави като слага лимонтозу докато вари листата на зелето, с чинско зеле доколкото знам прави сърмите, аз все още не съм правила сърми в живота си  Embarassed

Иначе Мартин ми каза че много го нападали  Laughing мойте приятели и приятелки по скайпа, че отначало в чудо се видял да се обяснява, че е той, а тя е на работа  Wink

О за зърната щях да забравя, според мен и да мажеш и да не мажеш, не може да ги натренираш на това което ги чака  Wink неспасяем случай са разранените зърна, спасение е само АМ, но това никой няма да ти го препоръча  Grinning

Хайде
бай и до скив  Sunglasses

# 84
  • Мнения: 4 717
момичета, първо да ви почерпя за 1вата месечинка на Ванеса:


Тази нощ кърмата ми не тече и не цапа цялата нощница като преди, бебка обаче си суче, откарваме по 40 мин и повече на гърдите, исках да ви питам - значи ли това, че млякото ми е намаляло? Cry Cry Или просто идва момент когато нещата се нормализират и не тека като млекоцентрала?
Ванче, ти като храниш Вяра сега по колко време суче и по колко пъти на ден? На нас ни е още далече това време, но се чудя като се захранва детето по колко кърмения остават?

Ире - за зърната - подготви се за 6-7часови дъвчения в началото, понеже няма да имаш много мляко, а бебето ще е гладничко и ще му е хубаво да се успокоява сучейки, това е много болезнено, защото се разраняват, неможеш да идеш до тоалетна дори и не спиш, не ядеш, не излизаш..., но в един момент това сукане се нормализира, зърната заздравяват(не загрубяват както пише по форума!) и ще ви бъде приятно дори!!!

Ели - адаптето не е решение за разранените зърна, поне в нашия случай не беше.Като бяхме в родилното и Ванеса трета вечер караше маратони по сукане (ама по цяла нощ - 7-8часа на гърда) и раните и болките ми вече бяха нетърпими, отделно тя плачеше, и аз си мислех, че е гладно детето... Тогава отидох при сестричките да ги помоля за малко адапте, поне да се засити детето, да не се измъчва от глад, те пробваха да дадат със спринцовка(ужасна гледка беше!!! Sad) но тя изплю всичко. Тогава едната сестра ми каза: "Трябва да изтърпите, човека е бозайник, иска да бозае, това я успокоява!" и аз нямах друг избор, после търпях още към 10ина дни и сега нямаме болка никаква Laughing baby_neutral

Дечко - радвам се, че сте добре, а за работата - не си давайте много зор, то не свършва никога Stop компютърни игри можеш да намериш в тези книжарници "Левни книги",които ти бях препоръчала, има дискове за по 29-50крони

Поздрави Hug

# 85
  • Мнения: 6 390
честито на Ванеска, нека расте здрава и весела още много месеци!!!

Аз за адаптето исках да кажа, че като минеш на адапте, се спасяваш от разранени зърна  Mr. Green но това никой няма и да чуеш да ти препоръча...
А иначе според търсенето е и предлагането, предполагам че или Ванеска цока повече, или пък организма ти се е приспособил на изискванията на Ванеска  Wink

# 86
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Честита месечинка и от нас, на бебка Ванеса.  Hug

Миленче, как отпразнувахте месечинката ..за нас тя си беше почти като рожден ден.
Толкова е странно като гледаш как бързо се променят малките гъбки. Heart Eyes

За кърменето сега, еми не съм ги следяла , но като цяло са към 7-9 пъти като се брой нощта а продължителност от 5мин до 20мин или си дъвче и си спи  Embarassed и се налага да прекратя скачването  Blush...Не са намалели от това че захранваме, тя Верето ако хапне нещо то е за проба или най-много 3ч.л.
Сутрин като стана има дни дето съм мокра, ама има и такива без течове..има и дни дето караме само на кърна.

За намалялата кърма , не се шашкай гърдите ще омекнат, а малката Неса ще си регулира сама количеството
Виж тук една статия  http://www.biberonbg.com/info/plach.htm , на мен ми беше много полезна .Скокчета ни бяха едно към едно, особено  тези в началото, и най вече струваше ми се че нямам достатъчно млекце , а не беше така.

За зърната никакви прецедури не съм правила , и да бях правила едва ли ще ще да ми се размине  Crossing Arms
За два дни се разкървиха, но до края на втората седмица след раждането бяха като нови...мажех само с Bepanthen ..дали помогна май да...  newsm78

Бягам момичета, че поста го пиша от 30мин със сто прекъсвания ...гушки   bouquet

# 87
  • Мнения: 4 717
здравейте и от нас

за Бепантена - и аз съм доволна, хубавото е, че не се отмива и не вреди на детето Peace

да ви кажа момичета - вчера по случай 1вата ни месечинка Ванеса не мигна цял ден, и вечерта до 23 на луди ни направи, щом я оставим саме в стаята или в леглото и писва. Искаше да се носим и да разглеждаме стените Mr. Green Joy, чудя се откъде бе събрала тая енергия..., ама кат Joyо се оплаквам от сънено бебе нека ми сега... baby_neutral hahaha
явно е очаквала купон hahaha

Миленка я няма, да не би да си имаме бебче>?  bouquet

гушки и от нас

# 88
  • Мнения: 55
Честита месечинка на Ванеска! Пожелавам и голяма да порасне и да имате много хубави поводи за празнуване newsm51

Момичета, благодаря ви за съветите. Ще си купя Бепантен да си имам, та като се наложи веднага да почна да се мажа. Иначе с интерес следя и темата за кърменето на малката Ванеска. Рано или късно и моя ред ще дойде, а когато едно нещо е за първи път винаги има много въпросителни. Така че, се опитвам да и аз да се ограмотявам по тия въпроси.

Иначе покрай мен няма нищо ново. Все още си ходя на работа и обучавам колежката ми. Слава богу, че през повечето време седя, че вече корема почна доста да тежи  preggo

Момичета, исках да ви питам дали докато сте били бременни сте имали високо кръвно. Аз винаги съм била с ниско кръвно налягане - между 90/60 и 110/65. Последните седмици обаче кръвното ми е около 130/75. Почнах да го меря 2 пъти на ден, но си е толкоз. Дори в неделя бях с 140/80. Порових се малко по въпроса и видях, че често бременните имат високо кръвно, особено последните месеци. Препоръчва се диета с по-малко сол. Едва ако кръвното е над 150/90 предписват медикаменти. Това малко ме поуспокои, но се притеснявам да не продължи да се покачва, че все пак имам 40 дена до термина. Миленче, ти беше писала, че си имала високо кръвно малко преди да родиш. Колко високо е било, ако не е тайна?

Поздрави,
Ирка

# 89
  • Мнения: 4 717
Ирка, кръвното ми бешв около 140/90 и ми изписаха Допегит(безопасен за бременни), казаха ми ако вдигна долната над 90 да бързам към родилното.Искаха да ми предизвикват раждане за да не преносвам, че се изхабявала плацентата и не хранела плода, но Ванеса се роди ден преди термина, така че всичко беше наред. Високото кръвно не бива да те притеснява, било нормално, особено ако носиш като мен високо корема и той ти притиска сърцето. Малко ти остана, спокойно, вече всяка болежка е екстра от бременността Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт