Шест месеца неуспешни опити...

  • 3 175
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 397
 Marleen , Hope ти е отговорила какво е това "вторичен стерилитет". И аз преди 1,5 не знаех, но ми се наложи да разбера. Не се шашкай толкова, просто потърси специализирана клиника по стерилитет и действай. Но една спермограма никога не ти е излишна, пък и не боли. Качествена спермограма може да се направи в клиниката н ад-р Стаменов, на д-р Владимиров или д-р Щерев. В библиотеката на форума има адресите на тези клиники. Успех ти желая!

# 16
  • Мнения: 1 049
Ние вече година и 2 месеца опитваме и така съм съм психясала, че не става  Cry Confused Сега в петък съм на преглед и ще настоявам да ми направят направление,  за да си  направя изследвания  Praynig

# 17
  • Мнения: 130
ЗДравей, аз мисля, че ако не сте планирали половите контакти 6 месеца не са повод за притеснения. Защото все пак времето в което можеш да забременееш в месеца не е чак толкова много. Но ти си знаеш най добре. Ако често правите секс или дебнеш овулацията по добре си пуснете изследвания. Успех

# 18
  • София
  • Мнения: 2 105
този месец съм решила да си правя тестове за овулация , в този ред на мисли бихте ли ми препоръчали някои качествени Wink
мъжа ми съм го подпукала да яде мед, да пие витамини и да намали цигарите
ако няма резултат до края на годината- спермограма и последващите изследвания спрямо резултата
 п.с. тестовете за овулация напълно достоверни ли са?

# 19
  • Мнения: 3 453
За съжаление, тестовете не са напълно достоверни! Те отчитат пика на LH, но няма как да разбереш, дали все пак се е спукал фоликула. Ако комбинираш тестовете с мерене на БТ, може да добиеш представа, но пак не е толкова сигурно. Най-добре е три поредни месеца да проследиш овулацията с фоликулометрия. Така ще знаеш, дали фоликулите се пукат. Ако и след тези 3 месеца няма бременност, можеш да преминеш към тестовете и да започнете с по-сериозните изследвания.
Този вариант е най-сигурен. Всичко е въпрос на личен избор все пак!  Peace
Ако трябва да ги степенуваме  - фоликулометрия; мерене на БТ и следене на ЦС /цервикална слуз/; тестове за овулация.

За съпружеското тяло - ако можеш, убеди го да откаже цигарите. Tired
За меда - чист мед ли му даваш или бърканицата с мед на д-р Кацаров? Мога да ти дам рецептата. 
И за витамини мога да те посъветвам, но не ми се ще да те заривам с информация! Crazy Ако нещо те интересува - питай! Peace

Успех! Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 105
ох, да го убедя да спре цигарите е абсурд за момента, поне да ги намали... утешавам се с това, че не пие алкохол, едно зло по-малко  Wink
като правихме първото неуспешно почти година и след спермограмата доктора му каза да яде много мед, незнам от внушение ли от какво ли, но на следващия месец забременях Grinning давам му чист пчелен мед... чувала съм, че е хубаво сутрин да се пие Вит Ц на гладно и веднага реших да му го приложа, поне няма да му е от вреда
аз пак искам да кажа, че за тези 6 месеца не съм следила овулация, пък и не правим секс всеки ден, така че е възможно и просто да не сме нацелили момента (дано да е това Praynig )
разбира се, ако се стигне до изследвания, почваме със спермограмата, смятам, че е най-лесно
а би ли ми казала какво точно представлява фоликулометрията и как се извършва (може и линк, аз ще чета)
благодаря, Hope   bouquet

# 21
  • Мнения: 3 453
Фоликулометрията е неколкократно динамично ехографско проследяване - състои се в измерване на броя и размера на фоликулите и установяване на тяхната руптура (овулация). Значение имат и дебелината и структурата на ендометриума /маточната лигавица/. Това е най-точният и най-информативният метод за доказване на настъпването на овулация.

По принцип, първия ехографски преглед трябва да е между 7-11 ден от месечния цикъл /МЦ/. За първи ден на МЦ се приема деня, в който менструалното течение е чиста кръв /не кафеникаво зацапване/.
Последват ехографски прегледи през ден. По този начин се определя - броя на фоликулите; дали те нарастват; образува ли се доминантен фоликул; измерва се дебелината на ендометриума /лигавицата на матката/.
Според размера на доминантния фоликул, гинекологът определя приблизителния час на овулацията.
При спукването си, течността от фоликула се излива в маточната тръба, като по този начин се освобождава яйцеклетката. Тази течност може да се види на ехограф до 12 часа след спукването на фоликула. Това допълнително допринася за съвсем точното определяне на овулацията.
Ако по някаква причина пациента няма възможност да отиде на ехографски преглед в деня на предполагаемата овулация, то той може да направи това и в последващите дни. Така ще се потвърди или отхвърли предполагаемото спукване на фоликула.
Някой жени имат проблем с пукването на фоликула. Той се задържа в яйчника и се превръща във фоликулярна киста. Затова се проследява овулацията. Първо - за да се определи максимално точно времето на овулацията и второ - да се отхвърли вероятността за задържан фоликул, превръщащ се в киста.
Тестовете за овулация могат да отчетат ЛХ пик, но в същото време фоликула може да не руптурира /да не се спука/ и жената няма да знае какво точно се е случило, освен ако овулацията не се потвърди с ехограф.
Чудно, защо не намирам линк по въпроса!? newsm78
Да поясня - става въпрос за вагинална ехография.
   
Да, възможно е да не сте уцелили момента. Но не е нужно секс всеки ден. Я погледни това:
http://www.biberonbg.com/info/plan_za_zabremeniavane.htm
Надявам се да ти е от полза! Успех!  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 817
В момента, в който се отпуснете и започнете да правите истинска любов, а не деца, бебето ще стане! Сигурна съм! Peace
Що се отнася до болниците в София-за мен Шейново е най-добрата с най-добрите специалисти!
Успех и чакам с нетърпение да се похвалиш! Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 2 105
ама то правенето на бебе, не пречи да си правим истинска любов  Mr. Green
от опита с правенето на първото дете знам, че психическото спокойствие е супер важно, но достатъчно време мина, затова се позамислих newsm78
мерси за пожеланията, и аз се надявам скоро да се похваля Hug

# 24
  • Мнения: 65
Здравейте!
Норе хубаво го е описала, но знаете ли къде във Варна отделят толкова голямо внимание за проследвянето на овулацията. Струвами се, че само в София са толкова внимателни и обстойно проследяват всичко.

# 25
  • Мнения: 3 453
В момента, в който се отпуснете и започнете да правите истинска любов, а не деца, бебето ще стане!
Shocked

Би ли описала разликата между двете форми на сексуален контакт, моля? newsm78 Чудно ми е, пък и искам да знам, ние със съпруга ми мразим ли се, какво ли...Сигурно не се обичаме достатъчно и затова бебето не идва! Thinking Такава ще да е работата! Явно има връзка между правенето на истинска любов и показателите на спермограмата. Пък ние се пънем по клиники и се тъпчем с лекарства, а то само любов трябвало, ама истинска! Mr. Green

sisely ,
не само в София се проследява цикъла. Аз го правя в Плевен. Със сигурност и във Варна има добри специалисти. Потърси с търсачката и, ако не намериш нищо, пусни си тема в Проблемно. Така повече хора ще се включат с информация!
Успех! Peace

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Айде стига с това отпусни се, забрави и "правете истинска любов". Ако децата ставаха само с "истинска любов" домовете за сираци нямаше да са препълнени.

Marleen, щом не си следила овуто дай си още малко време, но го използвай да си начертаеш план с кои изследвания ще започнеш, къде ще ги правиш и т.н. Както беше казало едно момиче по-горе съставянето и следването на конкретен план дава необходимото спокойствие и би могло да тушира, чисто психологическия фактор.
Успех ви желая момичета!

# 27
  • Мнения: 4 734
Предполагам, че момичето е искало да каже че е нужно спокойствие...душевно най-вече. Всички в този подфорум знаем какъв стрес и за ума и за тялото е да опитваш нещо, което не се получава и все пак да не се отказваш. За себе си знам, че първото си дете заченах в абсолютен душевен мир и покой. По настоящем живота ми е адски стресиращ и съм сигурна, че оказва влияние върху Не получаването на бебе.

# 28
Препоръчвам ви да включите в опитите си АФА,Суперантиоксидант,Комплекс мастни киселини, а за съпруга ви и Коензим Q10(част от гамата продукти на "Аквасорс").Ако има възможност и желаете ми пратете лично съобщение,мога да ви бъда полезен.

# 29
  • Мнения: 884
Нашите опити продължиха две години. Първото дете стана от първия път, а причините за неставането на второто, така и не се откриха. Гинекологът ми казваше , че проблемът е в главата ми. Междувременно лекувахме хламидии, след това почивахме три месеца. На четвъртия си купих първия тест за ову-бяхме точни-не знам дали правихме любов , или деца, както някой се беше изразил по-горе, но нещата се получиха. Пожелавам ти късмет и успех!

Общи условия

Активация на акаунт