Кърмене и нощно будене .... не защо, а дали ... ?

  • 1 545
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Моят син винаги се е будил през ноща(и като кърмех и като спрях )!Сега си продължава по 2-3 -4 пъти да става -за вода , за мляко , за игра или просто си плаче и  заспива!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 252
След като започнаха да излизат зъбчетата и синът ми си върна нощното кърмене - не съм брояла колко пъти сучи - беше на самообслужване  Mr. Green . Знам, че това е най-доброто, което можех да направя за него в този момент. Гърдата не дава само мляко, дава спокойствие и утеха. Случвало се е да ме ползва за биберон - не суче, но не ме и пуска, но пък беше спокоен.
До преди 2-3 седмици все още кърмех сина си поне 2 пъти през нощта. След като му изби 16-тия зъб реших да премахна нощното ядене и се командировах за 2 седмици в другата стая, а татко му пое дежурството. Рева страшно само първата вечер, втората само за около час и с това нощния рев секна. Сега спи по цяла нощ от 21:00 до 8:00 часа. Проревава, но последва едно шшшшът и евентуално потупване по памперса и се успокоява.
Само ще споделя, че докато кърмех през нощта спях с детето - така се наспивахме и двамата. Детето лесно свикна да спи в своето легло и само след няколко дни започна сам да заспива.
Опитвала съм се през лятото да го отбия от нощно кърмене, но тогава излизаха кучешките зъбчета и след 10 дни дране с часове се отказах и оставих за по-късен етап. Не приемаше нито вода, нито мляко - искаше си цица и си тормозих детето, за да угодя на роднините. Сега не им се вярва, че детето заспива само и цяла нощ спи в кошарката си. Но е факт!

# 17
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз кърмих до годинката и през това време Калоян се будеше по 10-12 пъти нощем за кърмене.Когато спря да суче,продължи да се буди.Давах известно време АМ по веднъж нощем.На 1 г. и 3 месеца сам отказа да пие каквото и да е през нощта.Просто се будеше за биба или за да го гушкам.На 1 г. и 4 месеца махнах бибата и оттогава започна да спи цяла нощ,без да се буди.И досега е така.Събужда се само ако му се пишка или ако нещо го боли,ако има хрема.Нормални ситуации,в които се будят и големите хора.През по-голяма част от нощите заспива към 22.00 и се буди сутрин към 8.30.Като беше бебе си мечатех за това време Laughing

# 18
  • Мнения: 2 332
И при нас е същата ситуация. Е, не спи при нас, а в нейното си легло до нашето - но общо взето поне 2 пъти за периода 00ч. - 7 ч. се буди. Голямата дъщеря не я кърмех нощем - тя пък се будеше и пиеше вода също по около 2-3 пъти, така че явно не е до ядене/неядене /кърмене/, както baibibi предположи  Peace.

# 19
  • Мнения: 1 212
Благодаря ви на всички включили се по темата   bouquet
Синът ми не приема биберон още от бебе, а със засищащи храни вечер съм пробвала - единствения резултат е евентуално тежест в стомаха, газове и колики  ...  Confused
Допускам наистина , че може да е от зъбите ... просто има вече доста и се надявах на "кратка почивка"  Wink, но ...... уживьом увидем ... Grinning
Оставам с впечатление от мненията ви, че средно някъде около годинка и половинка има шанс да се опитам да проконтролирам режима към редукция на броя будения или детето само ще тръгне в тази посока, така че засега май няма да се размислям повече за отбиване.
Приемам и още тези  Peace Grinning

# 20
  • Мнения: 203
Здравей!
Ние сме малко по-големички от вас, но се будим по 5-6 пъти на вечер, може и повече да са, вече не ги броя, а ако имам късмет само по 3 пъти. Моето дете също не приема залъгалки, не се лъже с вода, чай, АМ изобщо не иска да помирише. От известно време също спи в нашето легло, като мъжът ми се измести отдавна в другата стая (слава Богу, че я имаме). Моето мнение е следното: като ви гледам, сами едва ли ще се откажете, сякаш след годинката положението става даже още по-неконтролируемо. Ако искаш погледни в темата на дългокърмещите майки, общо взето там това е основен проблем на всички, че май и вие сте се насочили на там. Иначе децата се събуждат по различни причини, специално за моето съм установила, че се буди от страх да не ме загуби, да не му избягам, както и защото започна да си прави една грешна асоциация, че кърмене и спане вървят заведно, т.е. през нощта се кърмим и това е част от спането, и така това му стана навик. Дълго време и аз се заблуждавах, че са зъби, но установих, че не са. Бъди сигурна, че едва ли детето е гладно, аз приемам, че може да е гладен или жаден 1 до 2 пъти през нощта, но не и на всеки половин час. Правилно си разбрала, на тоя етап единствения начин да го отбиеш е сила - да не предлагаш и да послушаш ревове. Към годинка и половина, даже след това, започват да разбират кратки изречения и тогава може да се надяваш, че като му обясняваш как през нощта се спи или, че циците са започнали "да горчат" може да те разбере. Можеш евентуално да пробваш да разреждаш нощните кърмения, е, пак ще слушаш ревове. Ние така направихме една нощ,после имаше известно време мир, но постепенно нещата пак загрубяха. Сега и аз съм на кръстопът...
Желая ви успех и много търпение!

Общи условия

Активация на акаунт