Есен в Италия - 71

  • 14 202
  • 266
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 764
Много здраве и да слуша Емма и от нас Heart Eyes

Сонитке,по аптеките има паста и за след 4ти мес.ако не бъркам newsm78.Те тука са маниаци по темата.паста аз също дадох късно...

# 196
  • Мнения: 359
Здравейте карамфилки newsm51
Честито на всички.Да сте,са живи и здрави.След малко ще чета по подробно ,тъй като трябва да набия кучето,че направо ми се е качило на главата,но преди това искам да отговоря на Сонита.Както писах по назад,аз търсех  някоя такава,която със сигурност ще си върши работата и по възможност да работи с България,но уви не открих нито една легална и "изпробвана",тогава една моя позната ме насочи към Компасионе,която е евангелохристиянска организация.И тъй като за мен благотворителността няма религия ,каквато ще да е за мен е важно средствата да достигнат до децата.И т.к. познавам добре жената осинових именно чрез тази рог.Същата тази жена преди години била осиновила на дост.момиченце,което миналата година навършило 18г и последствие си намерило работа,така,че и написало много мило в писмо в което и благо дирило за всичко и ако желаела можела да насочи средствата си към някои др.,тъй като самата тя била вече финансово независима и за нея било достатъчно само да продължават да си кореспондират.Не,че един такъв пример беше достатъчен да ме убеди,но се поразрових още малко и чак когато се убедих в чистите намерения на асоциацията ,се навих да дарявам чрез тях.Със сигурност има още много такива,можеш да поразпиташ познати и изобщо хора на които имаш доверие,които евентуално имат опит в тези неща и за други подобни асоциации.Аз съжалявам, че все още няма никой ,който да работи сериозно с България,с удоволствие бих осиновила на дистанция още едно детенце.Но за сега нещата са само фай да те
http://www.compassion.it/adozione/index.php?id=cosa%20facciamo/centri/

# 197
  • Мнения: 5 475
  Здравейте и от мен! Hug

Гостите си отидоха и ми се опразни къщата. Rolling Eyes
Супер си изкарахме, естествено не мина и без гафове от страна на свеки и зълва ми, но пак добре че се бяха сетили поне за този важен празник, че щеше да е много грозно от тяхна страна да се направят на луди... Confused
  Другата седмица в събота ще има дубъл за приятели на дъщерята. Wink

 Относно благотворителността, ние от години пращаме, каквото можем да отделим , по един приятел на мъжа ми в Сенегал.  Лично сме гледали филмчетата, когато носи подаръци и храна, а и негови документални филми за живота на децата там са въртяни по Френската ТВ. Peace
  За  БГ съм малко скептик, преди години търсехме къде да дарим стоки от магазина ни и останах с много лоши впечатления.  Confused

Честити седем  месеца на Емма Heart Eyes

Снощи по нашата регионална телевизия Теле Ломбардия видях Теодора Стефанова (дето едно време в Б г я водеха гледачката на Берлускони Rolling Eyes ), която правеше прогнози в едно предаване за футбол.
  Увеличила си е устните,направо карикатура.. Sick
  А да не говорим какви прогнози дрънкаше.. #Crazy

 Някой гледа ли вчера "Война и мир"?  newsm78
 На мен ми допадна екранизацията, днес ще гледам и втората част.  Peace

Лек ден на всички!   bouquet
 

# 198
  • Мнения: 2 617
Буонджорно!  Hug
И при нас е кофти времето от вчера  Cry

Честит празник на Емма!



Овчева, защо пък точно карамфилки?  Rolling Eyes
Geri, не съм го гледала и то напълно тенденциозно. Не мисля, че тази книга може да се екранизира толкова лесно, а и всички тези реклами по телевизията ти отнемат цялото желание предварително.

И аз да не остана назад, си купих CasaFacile, нали ще трябва да мислим за обзавеждането на къщата  ooooh!
Практично списание ми се струва.

Днес ми дойде асеньото за матернита - приблизително 1 500 евро. Чак не можах да повярвам, че са успели за около 3 седмици да ми го пратят  Shocked

Едно фото от нас  Wink
http://i241.photobucket.com/albums/ff75/elledessi/IMG_0176.jpg

# 199
  • Мнения: 5 475
   Laughing  Аз пък точно тенденциозно го гледах, интересно ми е как в пресъздадено всичко, а и мъжа ми си няма никаква представа за какво става дума (не е чел книгата )и го "мъча" да следи филма. Wink

  Много пораснала Елеонора -  да я цункаш !  Heart Eyes Hug

# 200
  • Мнения: 2 617
 ooooh! Да, така расте, че дрехи, които мислех, че са й големи, вече й се опъват  ooooh!
 Wink
Разбирам те, Гери, но я си спомни дългите разсъждения в началото на втори том, няма начин да бъдат предадени на екран. Забелязала съм, че екранизации на руски книги могат да ги правят само руснаци. Подобна нещастна съдба имаше и "Анна Каренина" със Софи Марсо.

# 201
  • Мнения: 438
Здравейте !!!

Тези дни го откарах на почивка..най вече днес. Джанлука се прибра много рано и се зае с детето, готвене...докато аз гледах филми в спалнята. Не ми се беше случвало от ехеееее....сигурно средата на бременността. Много е хубаво...но сега се чувствам като парцал от вършене на нищо... Laughing

Цугуми, и ти ли получи тези пари? Браво !!! На теб правиха ли ти проблем за твоите документи? На мен ми казаха, че трябвало карта ди соджорно, която се издавала чак след 5 год. престой и при положни, че съм работила. Нори е страхотнаааааааааа

Емма, честити ти 7 месеца. Да си жива и здрава и много щастлива.   bouquet  bouquet  bouquet

Гери, честито със закъснение на Борянка. Много здраве и мнооого късмет.  Hug  bouquet Grinning

Тук вали и е мноого студено.  Tired

# 202
  • Мнения: 3 388
Благодаря, Овчева!

Деси, аз още не съм подала документите пък  Blush Трябва да го сторя тези дни. От чизл ми дадоха един списък с документи какво да нося. Не ми искат ни пермессо, ни карта, нито новия атестат от комунето. Може пък после да се присетят после, знам ли ги.
3 седмици след като подаде документите ли?
Много сте сладки и порастнали вече  Heart Eyes

# 203
  • Мнения: 2 617
Анджи, благодаря  Blush
Не са ми правили проблем, с изключение (то може ли без някоя подробност), че братът на Д. се води на този адрес също, така че с него се оказваме едно нуклео. Нещо, което ми се струва леко абсурдно. Не е задължително всички, с които си на един адрес да влагат парите общо  Rolling Eyes
Мислех си, че ще им отнеме поне няколко месеца, при положение, че не са от най-бързите  Rolling Eyes
Уф, аз пък не помня от кога не мога да седна да гледам нещо. Дори и да имам време, някак ми е нервно да се отпусна да проследя цялото действие до края. Иначе продължавам да трупам филми за два живота  Tired
Ти кои филми гледа?
Анджи, дойде и моят ред да ми кажеш за онзи крем за мазане на главичката, не съм запазила линка, а Елеонора е с много чувствителна кожа, която все се лющи по лицето, видях, че сега е започнала и главичката (мислех, че ще ни пропусне).

Сонче, мерси   bouquet Ние го направихме буквално за един ден. Отидохме, дадоха ни списъка с документите. Попълва се една молба, после документите се подават. Да, три седмици от представянето им. Срокът е 6 месеца от раждането и мисля, че те ти отговарят до 1 година от подаването.

# 204
  • Мнения: 1 467
Мили момичета, благодаря за поздравите за Емма:)

Сонита, ами да, яде pastina, като второ хранене, при нас малко бавно вървеше захранването и чак сега се пробвам да заместя и второ хранене. Тази пастина е специална за бебета, стана чудна и даже аз я довърших  Embarassed

А това за Самуел - защо така реши, че не му стига на Сами кърмата ти? Извинявай, ако съм поредната, която пита, но ако му даваш добавки, няма как да стимулираш производството на още твоя кърма и нещата ще се застопорят. Сигурно вече са ти го казали. А Сами прави най-важното - суче от теб! Де да можех и аз така с Емма! Можеш сега малко по малко да махнеш добавката вероятно, консултира ли се с някой?
Първите 3 месеца е нормално да наддават с горе-долу един килограм. Но не е гаранция. Емма в третия наддаде с 400 грама има няма и беше само на изкуствено мляко. А има много по-дебели бебета, които са само на кърма. Не означава, че е наддал заради изкуственото мляко, освен това май има разни скоци в растежа, та Сами може да има такъв сега:) Не се коси, мила, бебето ти расте, не е дебело:)

# 205
  • Мнения: 1 467
Тсугуми, много е сладка Елеонора! И колко е голяма наистина:)

А твоят ник "дрозд" ли значи? Щот съм завършила японистика, та гледах в речника:)



Аз да ви кажа един куриоз - една моя приятелка роди онзи ден момиченце - Анджелика. Бебето тежи 4400 и е дълго 57 см.!!!! Да е жива и здрава голямата мома!:)

# 206
  • Мнения: 764
Здравейте,девойки,
Нори4ка е бонбон абсолЮтен,да ти е жива и здрава Heart EyesС кеф да похар4иш пари4ките,ние пък полу4ихме навремето от 4и4ко Берлускони Wink
И тук е голям студ,както казах се изпоразболяхме,но днес ми стигнаха силите да си прибера цветята,4е ина4е само с гледането ще си остана,накрая ще премръзнат...
И аз съм от тенденциозно негледалите Rolling EyesНа мен никога не ми е харесвал филм след като съм про4ела книгата,някак си ми стои голо,преска4ат се моменти и ако не си го 4ел,4есто се губи нишката....Та предпо4итам да си остана със спомените от един хубав роман Peace
Относно благотворителността/да повторя Гери/,моят мъж е 4лен на асоциацията "Каприфоглио"и препращаме вси4ко натам.Имат и сайт:
www.ilcaprifoglionlus.org

# 207
  • Мнения: 359
Моля Сонита.Ако сериозно се интересуваш от адоционе на дистанца ,но тази асоциация не ти се нрави(аз бих се навила и циганска да е стига да са съвестни)мога да попитам една приятелка ,която е осин.на дист. 3 деца с три различни организации.
Тсигумигу не ти ли харесва карамфилка,аз съм в тон с темата за цветята.Голямо чистене правя днес ,хора.Току поизмия пода па поседна додето изсъхне.Почти всеки ден имам някой на гости,днес точно когато ми трябва едно рамо виж ти никой не се вижда

# 208
  • Мнения: 3 388
Юли, поредната си, да  Mr. Green

Не наддава въобще, беше сложил по-малко от 400 г от раждането! Мерим се вече- суче 20-30 до около 90 грама! Няма как! Втори месец щях да го уморя от глад милото  Rolling Eyes Crazy

А тези пастини и пр. откъде се купуват? Супермеркато? Фармачия?

Намерихме връзки за застраховката! Активират ми я от утре вечер в полунощ  Mr. Green Най-после мога да си взема колата  Party

# 209
  • Мнения: 3 388
Овчева, интересувам се, да. Мъжо е малко против, по повод на привързването към детенцето с течение на времето. Нооо, кой го пита!  Mr. Green Аз събирам инфо сега и проучвам, за да започнем нещо. Тъкмо Сами ще си има един вид приятелче в някоя точка на света, а и като порастне ще са му от полза подобни ценности и мислене, така си мисля.
И аз тегля филми, всички нови имам почти, да видим кога ще им дойде времето  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт