До мамите, работещи в ОББ

  • 14 596
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 308
Може ли един страничен въпрос за ОББ, да ме извини авторката на темата, че ще я ползвам  Hug
Преди две години приблизително на моят мобилен телефон ми се обажда служителка от ОББ и търси някакво лице Илиян (или Илиев) относно кредита му. Обясних, че няма такъв човек, но жената ми каза, че той е посочил този телефон и на него ще пращат SMS-и за неговия кредит. Помолих я да не го правят, но каза съжалявам това е номера, който той е оставил. От тогава периодично ме стряскат с СМС със съдържание - ИМате неплатена вноска по кредита в размер на ... Въпросът ми е какво мога да направя, за да спрат тези СМС-и?
Предварително благодаря за компетентните отговори!

Това се отнася за всякакви подобни ситуации с всички банки.

Подайте ПИСМЕНО тази информация към банката (може да е във вид на жалба) и поискайте да ви уведомят също ПИСМЕНО за действията, които ще се предприемат - посочете точен адрес и телефон за връзка с Вас. Опишете колкото може по-подробно всичко. Посочете какво точно искате (напр. да НЕ получавате СМС-и за чужд кредит и т.н.).
Задължително носете молбата си в 2 езкемпляра и поискайте да сложат входящ номер И на Вашия екземпляр.
Консултирайте се в сайта на банката или по телефона или в клон (поне в 2 клона, защото често служителите не знаят точно; ако е нужно, търсете директора или настоявайте за справка с централата) или, ако ви е удобно, в централата, точно към кого да насочите молбата си, защото това ще спести МНОГО време.
След месец, ако нямате отговор, пуснете същото с нов входящ номер, като цитирате изрично стария входящ номер и настоявате за отговор.

Мисля, че ще свърши работа, макар че е трябвало да реагирате мнооооооооооого отдавна.....

П.С. И пишете за резултата  Embarassed

# 31
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
зелено човече, много благодаря за подобният отговор  Hug Ще се опитам скоро да намеря време за това. Разбира се после ще пиша за изхода от ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт