Клизмата-достатъчно ефективна ли е?

  • 6 076
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
Аз бях със секцио, но също ми правиха клизма.
Не мисля, че остана нещо и беше ефикасна.
Но при естествено раждане може и да се случи при напъните да се изпусне нещо, което е останало в червата. Едва ли обаче е кой знае какъв проблем.
Както са казали и другите мами - отиваш да раждаш. ))))
PeaceСподелям мнението.Леко раждане!Малко извън темата виждам,че си от Пловдив,къде ще раждаш и при кого?  bouquet

# 16
  • Мнения: 434
Ефективна е но е доста неприятна.. поне за мен така беше.. след изхождането ми се слепиха червата и получих хемороиди ( раждах секцио).

# 17
  • Мнения: 1 121
Много ви благодаря за бързите отговори...надявам се да няма грешки,че каквато съм суетна,само това ми трябва,а и доктора ми е познат и бих се засрамила  newsm09 .Надали в момента на раждането ще ми пука де,ама след това ако си спомня би ми било малко срамно.Аз много пъти съм си правила в къщи,но само с вода,нямам идея какво е със сапунен разтвор  newsm12 ,дано и болките не са мнгоо големи,че съвсем ще се спека в този момент и кой знае какви ще ги надробя  smile3556

То и да стане "фал", да не мислиш, че изобщо ще разбереш? Или че както си раждаш ще се надигнеш и ще видиш Laughing пък покрай контракциите няма как да усетиш, ако си с епидурална пък съвсем... Това да ти е проблема! Да не мислиш, че лекарите не са се нагледали на такива работи? На теб може да ти изглежда срамно, но за тях си е напълно нормално Wink

# 18
  • Мнения: 2 677
Ефективна е, повярвай ми.  Wink
А за правенето на самата клизма си зависи от акушурката, която я прави. Имала съм две през живота си - едната преди операция, другата - преди раждането. Първата я направиха изключително професионално. Даже бях готова да се закълна, че нямам нищо против всяка седмица да ми правят клизма.  Embarassed При тази преди раждането обаче, акушерката си остави ръцете - беше неприятно и много боля. Но все пак ефекта си беше същият.
Успех ти желая!

# 19
  • Мнения: 2 019
на мен не са ми правили,бях ходила до тоалетна преди да отида и нямах проблеми

# 20
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Освен това като започне раждането, организмът се самопочиства, т.е. получаваш разстройство.

И аз така се "самопочистих" в къщи  Mr. Green, после в болницата клизмата доизкусури нещата и нямах никакви изпускания. Освен това когато сутринта усетих първите леки контракции реших да не ям.

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Правиха ми, става за секунди.По време на раждането нямах проблем, но като ме заведаха в стаята, все едно ми бяха направили още 2клизми.Доста дълго изкарах във WC-то Confused

# 22
  • Мнения: 4 621
При мен беше ефективна и неприятна Confused

# 23
  • Мнения: 208
Не се притеснявай, това е най малкия проблем когато раждаш.Освен това по време на раждането няма изобщо да се сетиш дали ще се изпуснеш или не.В крайна сметка докторите вижат това многократно през деня.
Наистина има някои мами,които се срамуват,но в крайна сметка най важното е раждането да мине без проблем.    От все сърце ти пожелавам безпроблемна бременност и леко раждане.

# 24
  • Мнения: 2 131
Въпреки притесненията ми, за мен това не беше чак толкова неприятна процедура. Честно казано, по време на напъните това ти е последният проблем. Напъните са толкова силно усещане /не болка!!!- да те успокоя/, че и да стане нещо едва ли ще разбереш. Леко раждане!

# 25
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
При мен не беше съвсем ефективна. Аз като раждах не се бях изчистила и имах "фалове", въпреки че спазих всички процедури. Може би защото мина време - 9 часа от клизмата до самото раждане. Нито докторката се притесни, нито акушерката. Най-малко пък на мен точно в този момент ми пукаше какво става там долу. В онзи момент така ме болеше и ме напъваше че не исках и да знам.

# 26
  • Мнения: 589
Ако това ще е успокоение за суетата ти - ти даже и няма да разбереш , ако стане фал , а на доктора точно никакво впечатление няма да му направи  Grinning


Подкрепям. Освен това е толкова често родилките да се изхождат, че се приема за съвсем нормално.

# 27
  • Мнения: 593
Вече си разбрала, че няма място за притеснение от клизмата Hug Най-малко пък от срам , в тая връзка майка ми като ме е раждала, правят й клизма и й се прихожда до WC, чука и чува гласа на доктора и му казва: Бързо бе докторе, че излиза! А той: Кое бе, бебето ли ? Тя: Не акото! Blush Laughing Тъй че срам не срам, всичко минава. После остава само приятния  топлия спомен от най- големия момент в живота ти!Успех  bouquet

# 28
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Докато раждаш това ще ти е последния проблем, вервай ми  Mr. Green
А й напъните като ти дойват по никакъв начин не можеш да задържиш нещо ако имаш в теб - нали туй е целта, за да излезе бебока. Хич да ти не пука - да не мислиш, че всеки ден не гледат по сума такива изпълнения  Crazy
Да,това ще ти е последното нещо, за което ще мислиш. Пък и всеки ден раждат жени. При мен беше ефикасна, ама ми беше все тая, имах такива непоносими болезнини контракции, че и без клизма щях да родя. Joy

# 29
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ако това ще е успокоение за суетата ти - ти даже и няма да разбереш , ако стане фал , а на доктора точно никакво впечатление няма да му направи  Grinning


Подкрепям. Освен това е толкова често родилките да се изхождат, че се приема за съвсем нормално.
Само ти пожелавам успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт