Вече есента настана, ФЕВРУАРЧЕТО играе в коремчето на мама!

  • 14 777
  • 276
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 419
Puhka, много ме развесели. newsm62 Макар на теб да не ти е толкова весело. Аз ти благодаря. newsm51

Да се включа с мнение за количка. До този момент от така прочетените неща от другите бъдещи и настоящи мами съм съгласна. Но и аз си имам теория, разбира се, която мисля да спазя. НЯМА ДА КУПЯ КОЛИЧКАТА СЪС ЗИМЕН КОШ!
Нашата бъдеща количка ще си бъде само с т.н "кошница" и летен кош. Мисля така, защото, наистина от февруари до април има студени дни, но надали ще тръгнем с бебка да "прекосяваме" дългите разстояния на София.
Все пак този зимен кош няма да се ползва повече от тези месеци февруари-април. Не ми се струва финансово изгодно да дадем пари затова, при положение че за зима 2008-2009г не влиза в употреба. Hug

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 260
И аз много съм се зачудила за зимния кош. Доста е скъпо с него в комплекта, но от друга страна Мери ми обясни, а и една приятелка го потвърди, че първоначално е задължително гръбчето да е на АБСОЛЮТНО равна повърхност, която не може да се осигури от количките с падаща до долу облегалка. Приятелката ми дори каза, че момченцата особено внимателно ги пазели да са на равно. Защо не мога да си го обясня. Друга пък приятелка, също с момченце, родено май месец, си беше от началото със свалена до долу облегалка, после като застудя и той порасна, го вдигаше и използваше чувалчето за краката. Детето си изглежда нормално развито. Може да питаме на някоя от лекциите на 9 месеца какво ще ни посъветва педиатър.

# 77
  • София
  • Мнения: 717
Здравейте!
Честито на всички с хубави новини и придобивки! smile3525 Аз все още няма да купувам, може би след НГ, живот и здраве!
Галадриел, Hug бях в някакво странно състояние, ама се пооправих. Помня, като родих Лили бях изпаднала в ужасна депресия. Надявам се, този път да ме подмине!
За болничните, нещо не се чувствам добре напоследък, но ми е неудобно да поискам в ЖК-то.
Евелинка, оправяй се и се пази!:bouquet:
Киселини и аз имам, ужасни  Sad Да ви питам, вие спите ли още покорем, защото аз все още го правя, ама дали не вредя на бебето? Sad А най-ми е удобно по гръб.  Embarassed Confused
Приятна вечер! Grinning

# 78
  • Мнения: 23
GoldenEyeful аз още като разбрах че съм бременна и спрях да спя по корем,беше ми съвестно,пък и съм си страхливичка Rolling Eyes.какво представлява следродилната депресия?много ме е страх да не ме стигне Cry

# 79
  • Варна
  • Мнения: 1 023
СРЕЩА ВАРНЕНКИ:
19.10.2007, ПЕТЪК, 19.00 ЧАСА, РЕСТОРАНТ ГОДЗИЛА, ЕТАЖ 2, МАСА НА ИМЕТО НА ИЛИЯНА МАЛЧЕВА.
De3demonka, Illinka, Galiv, Zdravi4, Slavi Yo, Lady V, Pile_5, Жаси.

Жаси, и аз сигурно ще взема моята щерка, тъкмо ще си правят компания. Ще те очакваме! Hug
Ако успея да сколасам до тогава ще дойда разбира се,ако не следващия път живот и здраве. Heart Eyes

# 80
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Мами, мен ме мъчи нещо ужасно. Аз съм ви писала преди. Ще трябва да се разделя с любимото си куче Барса, а така ми се плаче  smile3518 smile3518. Реве ми се, ама и си поплаквам. Оффф, много ми е гадно. Но не мога да се справя сама.  newsm45 newsm45. Сигурно това е нещото, което ме тормози най-много. Как да не ми е жал за това страхотно същество.

# 81
  • Мнения: 23
а защо трябва да се разделяш с него.оле много е красиво.любимите ми животни са кучетата

# 82
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Офф, не мога да изляза на глава с домашните. Татито не я иска особено, нашите и те мрънкат. Не мога да се преборя с всички.  smile3518 newsm45

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 185
Вземи решение за себе си. Аз навремето когато бях бременна с дъщеря ми имах голям спор с почти всички наоколо за котето ми. Прецени дали ще можеш добре да се грижиш и за бебчо и за кучето. Котката, която не излиза навън си иска време, а кучето е много по-сериозен ангажимент. Аз бях категорична и не се разделих с мацата. Пазех я да не влиза при бебето (това и беше любимото занимание), чистех постоянно, защото има доста  дълги косми но издържах и до днес си е при нас, така че според мен e въпрос на избор. Ако искаш ще се справиш а и кучетата са много по-привързани към децата от котките Simple Smile
При нас и до сега има ранени от време на време Wink
Но си я обичаме  Crazy
Успех в решението и не хаби нерви.  Heart Eyes 

# 84
  • Мнения: 23
е не може ли някаде навън да си я гледаш(в двора,ако имате такъв).наистина не е за изпускане това куче ooooh!

# 85
  • Мнения: 8 987
de3demonka, ние също имаме куче, т.е. то е при майка ми и баща ми, и е на 13 години, почти 14. Та това куче го взехме от едни приятели на баба, те отглеждат породисти краслки пудели, и тяхното куче си живееше в апартамента когато бебето се роди. След известно време започнаха да пускат кучето при бебето, кучето беше много привързано към бебето, дори са ми казвали ,  че са оставяли бебето само с кучето. Кучетата са много умни животни ,  както сама знаеш предполагам, след като имаш такова хубаво куче:)И така кучето стана най добрия приятел на детето, и съм сигурна ,  че е оказало влияние върху възпитанието на детето в положителна посока.
Опитай се да убедиш близките си да оставите кучето. Нали бебето ще има отделна стая? Няма да живеят в една? Ще поддържате добра хигиена на кучето след раходка и на пода и местата ,  на които то стои по дълго време и няма да има проблем. А за разходките, ще се справиш. Прочети в розали за онлайн раждането, там момичето обяснява как се справя с куче и бебе, за хигиената и разходките!
Успех!
Прегръщам те!

 Hug Hug Hug

# 86
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Инфото в Розали съм го чела. А и не ме притесняват разходите. Малко е сложна ситуацията. Мислим да напускаме квартирата, в която сме в момента и да ходим при нашите за известно време. Живеем в апартамент. Ако имаше опция двор, нямаше да се замисля. Пък и Барса е свикнала да спи до леглото ни. А и няма да имам време да се занимавам с нея. Вече ми е малко трудно да я разхождам сама. А какво остава после... Не искам да товаря нашите с грижи за нея. Нашите много обичат кучето, но майка ми предпочита да гледа бебе пред куче. Не знам защо изобщо прави сравнение между едното и другото. Но не мога да ги убедя. Татито е замрънкал да я махаме още преди да забременея. Явно му идва голям ангажимент. Не знам. На мен ми е много трудно, като знам колко си я обичам, какви грижи полагам за нея. Гледаме я от такава.Тук е на 36 дни. Пробвахме с една приятелка, с която живеем врата до врата, да я оставя за малко у тях. Еми такава мъка няма. Докато аз съм там е много игрива, спокойна. Като се прибера в къщи започва едно стоене до входната врата, едно скимтене. Офф, ужасТ.
Мили, благодаря ви за подкрепата   bouquet, но ми е кофти да ви натоварвам с моите тревоги.
  Сега излизам да я разходя, че почна да обикаля из къщи. Върши й се нещо май.

# 87
  • Мнения: 419
de3demonka,много е сладичка Барса. Дано се намери начин, в който ще са доволни всички.
Лека нощ  1crib

# 88
  • sofia
  • Мнения: 482
de3demonka, по принцип нямам домашни животни и честно казано много, много не обичам животните, но твоето куче е страхотно, а толкова е сладичка на 36 дни. Дано да не я махнете, къде смятате да я водите. Горкичката ти, горкото животинче... Sad  не искам да съм на твоето място, аз сигурно щях да се побъркам от мъка...

# 89
  • Мнения: 3
Hi, на мен също ми тече кръв от носа всеки ден, но четох, че това е нормално, така, че не се притеснявам поне за това.
Евелинка, много страшно звучи, това, което ти се е случило, както се казва: ти се пази, не чакай друг да те пази от преумора.
Вие успявате ли да спите само на лявата страна, аз си лягам на ляво , но усещам, че спя и по гръб и на дясно, поне отвикнах да спя по корем, много обичах така, но в старанието си да лежа само на лявата страна, сутрин се събуждам с усещането, че съм се сплескала отляво от лежане. Последните няколко вечери се събуждам и при опит да стана ми се схваща страхотно мускула на крака в прасеца, някъде бях чула, че това от недостиг на магнезий, знаете ли нещо по въпроса? mariq-m, много ми хареса количката ти, каква и е цената, ако не е неудобно да попитам.

Общи условия

Активация на акаунт