Вече есента настана, ФЕВРУАРЧЕТО играе в коремчето на мама!

  • 14 744
  • 276
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 23
ааа73не можах да те разбера,за корема какво имаш в предвид Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 419
ааа73не можах да те разбера,за корема какво имаш в предвид Rolling Eyes

Иска да каже, че бебо го усеща някъде под пъпа,много ниско,като мен всъщност.
Това, което усеща бъдещата мама зависи много от това как е застанал малкия човек.

# 62
  • Мнения: 669
Да, много ниско го усещам, мнооого под пъпа

# 63
  • Мнения: 23
е то и аз така,някъде на място на яйчниците.защото те сега не са ниско долу а някъде по нагоре Confused

# 64
# 65
  • Мнения: 23
чудя се дали това са крачетата или ръчичките!(това което усещаме под пъпа)

# 66
  • Мнения: 8 944
east_lights моя доктор ми каза че бебето е много малко и се усеща по скоро как се мести бебето и понякога лакти и коленца и главичка:)

 Hug Hug Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 96
Здравейте!
Знаете ли Mag England какви са по народност? (може в някоя от темите да е ставало дума за това, но понякога не успявам да изчета всичко написано)

# 68
  • Мнения: 85
Хайде да се включа пак:
За комбинираните колички са ми казвали че и да няма отделен кош за бебе пак може да се ползва за новородено, така че аз няма да държа на такъв, макар че ще е удобно за пренасяне и спане като останем някъде до късно.
За усещане на бебето: аз скоро се притесних точно за това - че го усещам мноого ниско наистина. В предната тема някой спомена че излиза в болничен точно за това, ама като не помня кой беше  newsm78. Аз до тогава си мислех че е нормално, сега и аз не знам. Но се успокоявам че щом е редовно и достатъчно силно значи е ок. Аз не знам дали са ръчички или крачета но бебетата се движат различно: понякога се завърта /гъделичка примерно от ляво на дясно/, а понякога подскача /аз му казвам играе хоро по червата ми/, а понякога толкова силно удря в дадена област, че 100% са ритници или юмруци newsm78
Болки аз от вчера забелязах че ако не стана дълго време, а се застоя ме заболява ниско в дясно и въобще не мога да мръдна  ooooh!. Значи и заседяването не е много добър избор, а като се раздвижа минава.

# 69
  • Мнения: 384
des26, много те разбирам в момента. Втриса ме от студ, а дойдох на работа навлечена със зимно яке. Едвам се докрепих по автобусите, днес всички се бяха наговорили да гледат встрани и се клатих като патица с корема напред. Обаче да ви кажа нещо смешно. Нали съм зеленоока, и като тръгна да се разболявам добивам някакъв дяволски поглед лъщящ. Един чичко застава до мен на спирката на "Попа" и ме поглежда с възхита: "Ах, какви искрящи очи." А на мен ми е лошо, студено, колената ми са като гумени, всеки момент ще се свлека на земята. Не реагирам. Той обаче нахален. Бил дипломат и преподавал нещо си, а аз как се казвам. Изсъсках му, че не си падам по такива социални контакти и да ме остави на мира. А той: "Ама вижте, все някак хората се запознават. Не е важна формата, а съдържанието". А аз страшно грубиянски: "Много бъркате, ако обръщахте внимание и на формата, щяхте да забележите, че съм доста бременна".  Joy Да го видите как скочи две крачки назад. hahaha
С бебо изядохме един дюнер и сега ме подритва. Взех си и осцилококцинум. Ако не усетя подобрение, утре си оставам вкъщи напук на всичко и всички.

# 70
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен!
Аз бебчето също го усещам ниско долу като мърда. Случи се два пъти да натиска пъпа ми от вътре (малко е гадно и даже е болезнено), като пипнах точно над пъпа беше твърдо доста. После видях е Интернет, че точно там в петия месец е главичката. И двата пъти трябваше да седна или да легна и да изчакам няколо минути докато се премести.
По въпроса за количките и аз се чудя последните дни... Thinking Тези, които са комбинирани,т.е. за лятото и за зимата, моите приятелки не ми ги препоръчват, защото за лятото са тежки и си купиха отделно лятна количка. Затова аз гледам повече тези, които са с отделен зимен и летен кош. Та въпроса ми е към мамите с опит:като се родят бебенцата,живот и здраве февруари, колко време ще може да се ползва зимния кош и за следващата зима какъв е варианта?
Поздрави на всички и много слънчево настроение!  bouquet

# 71
  • Мнения: 110
Здравейте мамета.
За бебето - аз си усещам шутове навсякъде, и под и около и над пъпа. А също много се върти нашия човек - усещането е много странно - все е дно ти изтръпва отвътре или усещаш една голяма тежест в даден момент и като си пипнеш пупата някъде се е заформила бубунка и е доста твърдичко.
За количката - аз винаги съм мислела че комбинираната количка е тази с трансформиращ се от летен в зимен кош, а другите са 3в1. Аз определено държах на отделен зимен кош и то такъв който не се слага върху летния ами си е съвсем отделен.

За срещата - хайде този път мога и аз да се вредя....
Да ви питам кога мислите че е подходящо да се почне ходенето на училището на сп. 9 месеца?
Аз сигурно ще мога чак когато изляза 45 дни болничен, че всички лекции са през седмицата и то сутрин.. Sad

# 72
  • Мнения: 78
Здравейте и от мен!

Аз също усещам бебка ниско под пъпа и отляво и отдясно, макар че рядко се случва да я усещам и над пъпа.От два дни не е толкова активна и взех да се притеснявам.И аз също имам странни болежки от време на време-вчера вечерта усетих много силна прорязваща бола ниско  долу вляво и много се изплаших да не би да са контракции, т.к. съм с ниско прикрепена плацента.След като си починах болката премина.
еvelinar, честито кръщене!Малкият е страхотен сладур-да е жив и здрав, много да ви радва и да има много късмет в живота, а както се вижда от предмета, който е хванал на прощъпулника, май ще стане и велик учен Simple Smile

# 73
  • Мнения: 8 944
Да ви питам кога мислите че е подходящо да се почне ходенето на училището на сп. 9 месеца?
Аз сигурно ще мога чак когато изляза 45 дни болничен, че всички лекции са през седмицата и то сутрин.. Sad

Аз съм ходила вечве няколко пъти, знам и за няколко други момичета ,  които са ходили ,  според мен не е рано, ако ти е интересно! Аз мисля ,  че ще се концентрираме именно когато повечето излязат по майчинство:)

 Hug Hug Hug

# 74
  • Мнения: 663
Puhka, много яко си го отрязала този чичко. Joy
Rufinka, наистина са прави приятелките ти, комбинираните ги дават уж до 3год., но като стане детето на ок. годинка и натежи ела да видиш как се бута това нещо, още повече ако минеш през магазина и пазара и я натовариш, а то пък реши, че не иска вътре или иска да го носиш...Аз затова много харесвам тези 3в1, защото си е олекотената лятна количка, но със зимен кош или кошче за кола. М/у другото си мисля, че зимните кошове може да ги ползваме дълго време, все пак от февруари до април-май си е по-хладно.

Общи условия

Активация на акаунт