Какви философски въпроси задават децата ви?

  • 6 298
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 821
Жив ли е Господ? - това ме попита днес Дани  Simple Smile.

# 16
  • Мнения: 1 134
Мария ме пита: А, лошият човек, ако някой го гушне ще стане ли добър?

# 17
  • Мнения: 24
Ето с какви въпроси ме "застрелва" моя син:

Как хората отиват на небето, като ги заравят в гробищата?
Какво е душата на човек? newsm78
Къде е лелята в радиото?  Thinking
Лелята от телевизора вижда ли ме?  Simple Smile
Защо някои деца имат братчета и сестричета, а аз си нямам?
Как бебетата влизат в корема?
Как татковците посяват бебешките семенца в корема на майките? Embarassed 

Защо чурката ми става голяма!? Sick

И още куп подобни за които не се сещам.

# 18
  • Мнения: 332
 Този въпрос ми го зададе миналата година:
-Мамо защо небето не може да падне ? А защо и синьо?
 А сега сме на тема:
 -Мамо ти като остарееш много,ама много ,аз още ли ще съм дете?
 -Защо мъжете не раждат бебета?
 -Всички ли умират?
  Оня ден ми вика:
 -Мамо бе ,дай ми вода,че не съм пил от 3 месеца...
 аххахахах сори за редактирането,ама сега получих поредния въпрос
 -Мамо мечката яде ли катерици ? 

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 19:38 от mama_tony

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
-Мамо бе ,дай ми вода,че не съм пил от 3 месеца...

 Joy много готин

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Големият философства непрекъснато и за моя радост, сам си отговаря.  Mr. Green
Преди малко ме пита: "Кой е първият, ама най-първият човек на земята?". Аз започнах да му обяснявам различните теории, но бях прекъсната, за да ми  се разкаже за пра-човекът, който БЕЛЕЛ кожата на мамутите с кремък.  Joy Joy Joy

# 21
  • Мнения: 1 006
Когато синът ми беше малък ме попита защо когато сме в асансьора и слизаме надолу, вратите му на етажите се движат нагоре. Правих някакви странни демонстрации с кибритена кутия и не зная дали тогава ме разбра.

Питал ме е защо някои жени са с по-големи гърди, а други с по-малки.

Защо с него сме с различен цвят на очите. Все по-често вече въпросите ги задавам аз. ooooh!

Дъщеря ми ме е питала защо слънцето и луната понякога са заедно на небето.

Кой е сложил пясъка на морския бряг.

Защо пуша, след като цигарите са вредни.

Кой слага парите в банкоматите - шефката ми ли?  Joy

Няколко дни е с мен в офиса и вилнее из всички помещения. Днес ме попита защо един от шефовете не работи, а играе на компютърна игра. Mr. Green

Защо живота бил толкова нечестен - когато прави нещо, което й харесва времето минавало много бързо, а когато нещо не й е на кеф времето минавало бавно.

Друга нечестнотия - колкото и бързо да расте, нямало да настигне батко си. И той щял да расте през това време.

Когато тя станела майка аз каква ще й бъда. Естествено, че винаги ще й бъда майка. Пак не е доволна, защото в случая някоя от нас трябва да бъде баба, а тя няма как, защото ще е майка. Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Първият подобен въпрос на Дариа беше: "Защо маймуните имат опашки?" - Запомних го  Grinning

Сега ме пита какво ли не и ми е много трудно да обсня неща, които няма как да й обясня на нейната възраст, а не искам да си измислям като: "Защо небето е синьо?", "От какво се получават светкавиците?" и подобни...

Общо взето отговарям, но не съм убедена, че винаги ме разбира. А ми е досадно да отговарям по 100 пъти на един и същ въпрос като: "Защо няма синьо на светофара?"..."А бяло...а розово..."  ooooh!

От Пипи знае, че като умрат хората и отиват на небето, но го бърка с летенето, защото, когато пътувах лятото, майка ми й казала, че съм в небето на самолет...Малко ги смесва двете неща от тогава Laughing

# 23
  • Мнения: 323
Моят син  ме пита дали когато умрем ще се родим пак същите и пак ще бъдем заедно
И моят пита сущото.... Thinking

# 24
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Мария ме пита: А, лошият човек, ако някой го гушне ще стане ли добър?



Това е много мило  Simple Smile.

И при нас философските въпроси са свързани с Бог, душите, прераждането, смъртта. Озадачи ме това, което каза Димана /5,5 г./ скоро: "Аз ще се убия....". Питах я "Кога?"
"Като ми дойде времето." 
.....  не знаех какво да кажа.

Въпросите, които не искам да ми бъдат задавани /не че ми ги спестяват/, са тези, на които ми е трудно да отговоря:
"Защо той/тя ме блъсна/удари/обиди?"
"Защо има хора без дом?"


# 25
  • Мнения: 639
Дъщеря ми на 5 години ми зададе въпроса: "Хората като умрат отиват там, откъдето после идват бебетата ли?"

# 26
  • Мнения: 1 220
Момичета, а не се ли притеснявате да казвате , че като  умре човек  отива на небето?!  Аз давам онова грубо обяснение.... Не ми се иска детето ми да си мисли, че ако направи нещо с живота си би отишъл на небето, където всичко е прекрасно. Просто ме е страх.   За близките, които не са сред нас разказвам спомени .   
Преди години едно дете , мисля че беше второкласник, се хвърли от някакъв етаж за да полетял като Хари Потър. 
Просто предпочитам обяснението, което ще дам да е такова, че да мога да го поднеса и на възрастен човек.
Питали са ме за разликата в анатомията на жовотните, за това кой е бил пръв на земята, за снежинките, за морето. 

# 27
  • Мнения: 332
Момичета, а не се ли притеснявате да казвате , че като  умре човек  отива на небето?!  Аз давам онова грубо обяснение.... Не ми се иска детето ми да си мисли, че ако направи нещо с живота си би отишъл на небето, където всичко е прекрасно. Просто ме е страх.   За близките, които не са сред нас разказвам спомени .   
Преди години едно дете , мисля че беше второкласник, се хвърли от някакъв етаж за да полетял като Хари Потър. 
Просто предпочитам обяснението, което ще дам да е такова, че да мога да го поднеса и на възрастен човек.
Питали са ме за разликата в анатомията на жовотните, за това кой е бил пръв на земята, за снежинките, за морето. 

 Аз съм атеист,съпруга ми също!А и да не бях,не мисля,че бих му пълнила главата с простотии! В къщи подобни глупости не се говорят! Моят син не знае какво е "Господ" ,а и не искам да знае! Пита ме като умре човек каво го правят и аз му отговарям! Небе,рай,ад,души с такива измислици не възпитавам детето си  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
mama_tony, за теб са глупости и измислици, защото си атеист...
Аз обаче не съм атеист и уча дъщеря си какво е Бог...както и не смятам, че душата е измислица.  Peace

# 29
  • Мнения: 15 216
"Майка ми е ангел, а баща ми негърски крал." - Пипи Дългото чорапче.
- Какво е ангел? Къде отива човек като умре?

След, като ги заведох на гроба на майка ми, заключението беше:
- Половината от човека погребват, а другата половина отива на небето.

- Още търсим майката на Адам - първия човек.

Гледаха филма Исус за деца.

- Защо го убиха така? Не можеше ли просто да го застрелят?
- Защо приятелите му не го защитиха? А те наистина ли са му приятели?

Когато забранявам близалки, снаксове и др. подобни:
- Ти искаш да нарушиш равновесието на моята природа?

Учат за обиколка /периметър/ на фигури, на въпроса какво е:
- Обикаляш около фигурата един път и готово.

 

Общи условия

Активация на акаунт