Занимателни и образователни игри за 2годишните :)

  • 16 497
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 957
А аз да попитам какъв е този Моделин? Каква е разликата между Моделин и Пластелин? Защото няколко пъти вече си мисля да взема пластелин,но все се отказвам заради миризмата...а и много цапа  Confused

# 16
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Ето тук има магнитни конструктори
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 5561f1c8faeb6fdcc
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2066
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1538
На всичките пише,че са за деца над 4год.Ама тези са за магнитна дъска или ние ги правим на хладилника,поради липса на такава.

# 17
  • Мнения: 1 599
galaxy , забравих и аз да ти благодаря за линка  Hug
amber, все си мисля, че моделина е по-мек. аз йупих пластелин и дори за мен беше много трудно да го мачкам, а какво остава за 2годишно дете.

# 18
  • Мнения: 3 367
..с дъщеря ни правим и правехме много повече(гледам големите листове са на мами на девойки)
*
момченцата са друга категория...
..със Стеф се гоним предимно,търкаляме камиони и бутаме коли,тв не гледат,книги обича но за по 3 мин макс,правим гаражи и пр за колите и натиска де що види копче ;драска по листове докато сестра му си пише домашните,обича магнити по хладилника и там се занимава доста..но като цяло си е моторна предимно нужда,да търчи и еквивалентите му..

# 19
  • Мнения: 494
  Ето и още предложения от мен.С по-големият батко и двегодишният мъник играем освен на някои от гореизброените игри и на  "Балонът се надува...-това е една песничка,която се играе като се хванем за ръце,пеем и се въртим.Песента свършва с "Пук!",при което дечурлигата се тръшват на земята в бурен кикот. Laughing
 Подобна песен с игра е "Всяко мъничко дете ,знае патета безчет,но едно от тях познава най-добре..."(сещате се-за патето Яки,с едни много смешни движения,които децата имитират Mr. Green)
  Друга подобна-"Ходи,ходи баба Меца,крушки да събира..."
  Правим дежурните гаражи,подреждаме колички,имитираме баткото,който рисува и пиеш9за да не забрави)ченгели от тия за първокласниците...
  Лепим,със сухо лепило, сухи листа,събрани при разходките,като апликации(малчо прави особено интересни,абстрактни апликации,като прибавя какво ли не,включително откъснати парчета вестник Laughing Laughing Mr. Green)
  Слушат оглушаваща музика и танцуват Laughing
  Играят на детски боулинг(от тоя,евтиния,пластмасов),който е интересен и за баткото-на 7 години ,и за малчо,който е на 2.
  Слагаме на малкия една каска и батко му го бута в коридора на детското моторче или на една много сладка детска кола(каските са задължителни просто с тия детски колела и коли-постоянно се обръщат назад,падат,бутат се и пр.-има много удобни и леки детски каски-горещо ги препоръчвам!)
  Свиря на йониката детски песни,баткото се прави, че дрънка на китара,а малчо бие бясно едно барабанче..и пеем(,ако това може да се нарече пеене Joy)
   Давам им разни ненужни съдове и прибори и те се правят,че готвят,докато аз действително го правя Laughing("продуктите" им са всевъзможни хартийки,кубчета,чаркове от играчки и т.н.)
  Другите неща гледам,че са ги предложи вече Grinning

# 20
  • Мнения: 494
Уф,че не погледнах за правописа,сори-баткото пише(а не пие )ченгели... Laughing

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
В момента, в който дадохме подаръка на Приси и четиримата малчовци - 2 годишни седнаха да "строят" сами, без ние да сме ги накарали  Laughing


# 22
  • Мнения: 98
  Подобна песен с игра е "Всяко мъничко дете ,знае патета безчет,но едно от тях познава най-добре..."(сещате се-за патето Яки,с едни много смешни движения,които децата имитират Mr. Green)
 
Сещам се, и много искам да намеря клипче на тази песен, но не успявам. Моля някой ако знае от къде, да помага.
А каква е тази за баба Меца ? Не съм я чувала никога.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 457
А каква е тази за баба Меца ? Не съм я чувала никога.
galaxy е дала много хубав линк към стара тема. Там е обяснено как се играе баба Меца. На моята дъщеря много и хареса  Grinning Има и други много хубави игри.

Аз искам да попитам как се играе това стихче:
Скрила, баба, скрила орехи в торбата
ала мишчица пробила дупчица в средата...
и т.н.
Текста го имам, но не зная какво точно се прави  Embarassed

# 24
  • Мнения: 1 230
ЗлаВещица, конструкторът е страхотен. Купих такъв на дъщеря си за 1вия рожден ден и сега си играе с него. Струва ми се, че ако оцелее ще е хит поне още 3 години  Peace

# 25
  • Мнения: 1 599
Jessy, не я знам тази игра, но звучи интересно, дано някоя мама я знае и ни открехне Simple Smile
Аз вече прилагам някои от описаните в линка на Галакси игри и с екотират доста добре  Mr. Green
Delly , имаше някаква тема във Форума точно за такива клипове и песнички ама като не мога да се сетя къде беше
а ето я - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=48986.0 питай тук ... или вече си питала

# 26
  • Мнения: 3 595
Играехме я на музикалните занимания ама как беше  newsm78
Стисваше се ръката на юмрук, нещо се правеше. Накрая с пръстче пробиваш дупчица между пръстите и показваш орех или кестенче. Скоро ще тръгнем пак на занимания и ще се сетя  Mr. Green Ръцете се криеха. Ще напишеш ли  текста ако имаш възможност?

# 27
  • София
  • Мнения: 1 457
Ето текста, който имам от една книжка:

Скрила баба, скрила
орехи в торбата,
но мишле пробило
дупчица в средата.
Първо двенки-тринки,
после четиринки.
Пълната торбичка
станала мъничка!...
Най-подире празна
виснала торбата,
смаяла се баба,
ахнала горката!
А мишлето хитро
скрило се зад скрина,
цяла зима яло,
скачало и пяло
.

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
- играе много с магнитен конструктор - топчета и магнитни пръчици се залепят едни за други

Моля те, обясни какво представлява, от къде си го купила и колко струва?  Praynig
Може би klamerche има в предвид нещо такова:
Моята също обожава да играе с него, но мисля, че е опасно за 2 годишни, в никакъв случай не ги оставяйте сами! Конструктора съм го купувала за баткото.

Ние също скоро преоткрихме пластелина, но не този, който ползвах като бях дете. Намерих друг, който мирише много "вкусно" и е много по-мекичък. Наистина, много боклук прави, но до няколко часа падналите от него трошички се втвърдяват и се събират по-лесно. Днес точно играхме с детската кухня и пластелина, готвехме го, а после го хапвахме Wink Дребната взе, че наистина опита малко от кюфтенцата, но определено не й хареса  Joy

Ако ще рисуваме с боички, го правим на двора или разпъвам един голям найлон в къщи. Сипвам боички в една палитра и там тя топка с четката и маже. Но това занимание го правя рядко, защото много време мия палитрата, четките и найлона, така че да са готови за следващата употреба  Crazy

За играчки, много зависи от детето. Моята с часове може да играе сама. Дали ще е конструктор, кукла, количките на брат й, пластмасовите животни или къщичката с човечетата. Одушевява ги и си измисля разни истории, които да разиграва.

На сайта на ББС има много интересни и образователни игрички. При нас се котират добре, но тя познава героите от телевизионния екран. Не знам, ако детето не ги знае, дали би му харесало  Thinking

# 29
  • София
  • Мнения: 2 686
Моделинът като се изпече и става твърд, така може да се направят някакви малки фигурки, не много сложни.
Може и домашно производство - в Изкуството да бъдем родители е точната рецепта, но мисля че беше 3 чаши брашно, 1 чаша сол и вода колкото поеме, може и малко олио да е по-удобно за игра. Издържало 1 месец в хладилника, а и да си хапне дечко няма да е толкова притеснително.

А дай бабо огънче аз го знам така:
качва се с пръстчета детето по пръстчетата на мама и казва: дай бабо огънче, тя казва - качи се по-нагоре и така до предпоследното пръстче, където пита: Тука ли е кучето? Мама казва: няма го, детето казва: я да видя и си мушка ръчичката вътре в нейните ръце и тогава мама казва: бау бау бау бау и  го гъделичка все едно го гризва кучето.
Дано разбрахте нещо.

Ние с моето дете по цял ден рисуваме: майка ми беше художничка, аз ужасно много рисувах като малка и дъщеря ми не е по-различна: тебешири, водни бои, пастели, моливи цветни, флумастери.

Баща и и донесе от Кипър една дъска, на която от едната страна рисуваш с тебешир, а на другата има дървени фигури с магнитчета. Това също и е много интересно.

Иначе много обича да ми помага: да бърше шкафчетата с гъба, да мете, да мие с парцала. Но това не са творчески занимания.

Горещо ви препоръчвам поредицата книжки Във вълшебната гора. По 2 лева са, но са с много хубави илюстрации и много може да се разказва по тях, примерно Панаир в гората, Фризьорски салон в гората, Детска градина в гората и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт