Умеете ли да мразите?

  • 3 876
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

По пенъоар пред компютъра е по-спокойно.


Ох, да .... права си

# 16
  • Мнения: 4 371
Различни са омразата и безразличието!

# 17
  • Мнения: 2 818
Мисля си, че който може да мрази, може и да обича много силно, въобще е човек на силните чувства...

Може би да се влюбва силно по-скоро...

Аз се сетих за религиозните фанатици, обичат толкова силно своя бог, че мразят всички, които не го обичат...

# 18
  • Мнения: 764
Омразата е признание за превъзходството на другия. Имало е време, когато съм мразила. Когато осъзнах чувствата си стигнах до това гениално умозаключение просто се отърсих от тези чувства.
След това не ми се е случвало да мразя някого.

Виж аз съм предизвиквала чужда омраза и ми е било смешно. Но не съм имала желанието да си играя с чуждите чувства. А когато човек мрази често е неспособен да разсъждава трезво.
Според мен това,че омразата е признание за превъзходството на другия съвсем не е вярно твърдение.Понякога може би да,но по-скоро трябва да го наречем злоба.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не я мразя... не е и безразличие...
Не знам. Не мога да го опиша.

Но май не мога да мразя.

# 20
  • Мнения: 1 520
Смятам, че умея.
Странно, че в момента не се сещам за човек.
Явно в момента никого не мразя.

Защото след като го мразя, аз просто го изключвам от живота си - не се срещам с него, не общувам, няма какво да обсъждам. И не се сещам за тоя човек.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 075
Тежи ми. Избягвам.

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 16:13 от Zanda Ksurik

# 22
  • Мнения: 142
Аз не умея.
Не съм много по крайностите.
В неделя пратих малката на среща с дядо си и се зачудих защо сме скарани с баща ми. Оказа се че не си спомням, мислих мислих и накрая се сетих и пак се ядосах. Преглътнах и му я изпратих.
И так бързо забравям лошото.
Много по-спокойно се живее прощавайки или забравяйки.
Не разбирам хората който мразят, те натоварват и тровят предимно себе си. 
И не виждам нищо лошо в безразличието към някой, по-добре е от това да го мразиш.
Но безразличието по принцип е пагубно. За това сме на това дередже сега. Защото има твърде много "мен това не ме засяга" в нашата мила родина.

# 23
  • Мнения: 6 315
Не знам, по-лесно ми е да съм безразлична. Със сигурност има случаи в които бих намразила, но тогава ще изпитвам и силен гняв и бих предприела действия.

Лично аз бих предпочела (ако има за какво) някой да ме мрази отколкото да съм му безразлична. Омразата все пак е някакво отношение Simple Smile.

# 24
  • Мнения: 3 153
Мисля, че при мен се свежда повече до гняв и ярост към някого в определен момент. Но отминава, не го мисля постоянно и не ми тежи. Трябва някой да ми причини такова зло, че да ме накара целенасочено да го мразя. Но съм сигурна, че ако изпитам такова силно чувство, то със сигурност ще води след себе си и желание за мъст #2gunfire

# 25
  • Мнения: 494
Намразвам,ама до дъното на душата си...после,след не много време, ми минава.Успявам да се справям с миналото-прощавам,игнорирам или забравям...Омразата ми тежи,определено,затова намирам начин да се справя с нея.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Както писах в една друга тема - не обичам да задържам отрицателни емоции. Пък и съм страшно непостоянна, а за да мразиш се изисква някакво постоянство все пак.

# 27
  • Мнения: 1 404
МразЪ да мЪ питат тъпи неща.

Ако ти падат бомби на главата, наемна милиция е избила семейството ти и запалило къщата, тогава питай. Питай в Дарфур дали умеята да мразят, например.

По пенъоар пред компютъра е по-спокойно.


Едното не изключва другото,едва ли всички пеньоари са имали единствено такива следобеди,Касиди пита умеете ли да мразите,а не дразни ли ви някой в момента.

# 28
  • Мнения: 463
По-скоро комбинация от отвръщение и ярост съм изпитвала за известно време, после ми става безразлично.
Не знам дали това е омраза, всъщност, не мога да определя какво е "омраза".
За щастие отдааавна не съм изпитвала подобни чувства, реших да прощавам, научих се...сега  съм като тибетски як.

# 29
  • Мнения: 187
Това са много силни отрицателни емоции.  Гледам да ги избягвам. 

Общи условия

Активация на акаунт