до кога се масажира

  • 2 050
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 546
ами по принцип стаята е доста тъмна и дори през лятото сме на лампа.  малкото моменти, когато грее слънце гледам да ги използвам.
а и тонизира слънчевата светлина. дори и само да гледам рез прозореца, че е слънчево може да ми ес подобри настроението.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 833
Някъде на тази възраст спрях.Тя вече беше неудържима.

# 17
  • Мнения: 11 032
И аз специално масажи не съм правила....достатъчно и беше докато я мажа с лосиона след баня...и още го правя де, но не го броя за масаж, а размазване до попиване....

И аз така, дребос не стои на едно място и едва успявам да я намажа, а за специални масажи и дума да не става.

# 18
  • Мнения: 857
Истински масажи правех до към 7месец, а сега правя подобие на такива всяка вечер докато я мажа с лосионче.

# 19
  • Мнения: 208
Аз също не прамя масаж на моето дете, тъй като тя е достатъчно подвижна и не виждам смисъл.

# 20
  • Мнения: 4 621
Не съм правила масажи на Яна.

# 21
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Една приятелка рехабилитаторка ми показа как се правят професионални масажчета на бебе. Гледах от нея, като после, докато масажирах Луси съм се опитвала да следвам идеята й. Спряхме с масажите, когато дъщеря ми вече стана неудържима и не седеше на едно място.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 596
То е до голяма степен за кеф, щом не ще, остави го намира...

# 23
  • София
  • Мнения: 44 331
до като може и два, естествено, че няма да се борите и биете за един масаж Wink
Щом се дърпа и не става не се мъчете. То все пак масажа освен всичко трябва и удоволствие да доставя Wink

# 24
  • Мнения: 540
До към 5ия месец, тогава стана доста подвижен и сам си правеше гимнастика. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 46 602
Когато искаш.
Аз не съм масажирала.

# 26
  • Мнения: 858
до като може и дава, естествено, че няма да се борите и биете за един масаж Wink
Щом се дърпа и не става не се мъчете. То все пак масажа освен всичко трябва и удоволствие да доставя Wink
В началото масажа се прави,защото дечицата не се движат и да може хубаво да се тонизира мускулатурата.После вече като прави какви ли не премятания,обръщания,седене,пълзене,ходене...няма смисъл от масажа освен ако не му е приятно и си лежи спокойно.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 658
аз знам, че се прави до първата година, но всичко е въпрос на дете. Със сигурност знам, че не трябва да се прави нищо насила. Моето момиче е на 8 месеца и сутрин масажът и гимнастиката, както и вечер мазането с бодилосион и доставят голямо удоволствие, така че нямам намерение да спирам. Не съм и правила масаж и гимнастика само когато е била болна. Иначе тя също е много подвижна и енергична.

# 28
  • Мнения: 617
След баня, мажа бебешока с лосион - му правя масаж  Mr. Green

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 587
До момента, в който започна да се обръща и да се опитва да пълзи- 5,6 месечна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт