Фризолак Вом

  • 4 404
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте!
Искам да попитам мамите, които дават или са давали  Фризолак Вом, смесвате ли с друго адаптирано мляко или предлагате само Фризолак Вом 😊

# 1
  • Мнения: 88
Здравей! По препоръка на моя педиатър не е препоръчително да се смесва вом с обикновения фризолак. Аз давах фризолак вом 4 месеца, понеже много мляко връщаше на фонтан от друга марка. И неусетно на 4 мес. Пробвах с фризолак 1 и повече не ми повтори повръщането.
Вие от колко време го давате. Казват, че по принцип детето като започне да се захранва, проблема с рефлукса се решава от самосебе си.

# 2
  • Мнения: 7
Аз го давам още от родилното, защото казаха, че има рефлукс и ми казаха да купя Фризолак Вом, вече е на почти 4 месеца и продължаваме.
И на мен са ми казвали да не смесвам, а само да редувам с Фризолак 1,но много повръщаше и още от тогава го спрях, но сега като давам Фризолак Вом и не мога да разбера дали все още е с рефлукс

# 3
  • Мнения: 88
Пробвайте, аз така направих, от раз. И при нас се получи. Пак връща малко мляко, но това си е в рамките на нормалното, при всяко бебе има малко връщане. Даже от няколко дни опитвам да захранвам. Сега сме на 4 месеца и 14 дни.

# 4
  • Мнения: 1 092
И мойто дете много връща от обикновенно мляко, пробвах с Нан - запече се, давах Аптамил, но не прочетох много хубави отзиви за него, после давах Фризолак обикновен, но каквото изядеше го повръщаше, сега давам само Фризолак вом, не го смесвам с нищо, и един път взимах Хипп - Антирефлукс и имаше 1 седмица разтройство, буквално почваше да  яде и свършваше работата .. 😁 Не знам дали е било от него, от тогава взимам само Вом, но сега пак има пак запек.. не знам вече какво се случва.. На 2 месеца е почти.. Някой проблем със запека има ли и как помагате за толкова малко бебе? За сега избягвам лекарства и клизми..

# 5
  • Мнения: 88
Ами млякото по принцип е против запичане и повръщане, би трябвало да има ефект, но не трябва да сменяте постоянно млякото, защото това оказва негативно повлияване на стомахчето. Моя педиатър ми каза, ако има пълни 3 дни без акане, тогава да се дава нещо - клизмички, термометър в дупето, гимнастика на коремчето и тн.

# 6
  • Мнения: 1 092
Ами млякото по принцип е против запичане и повръщане, би трябвало да има ефект, но не трябва да сменяте постоянно млякото, защото това оказва негативно повлияване на стомахчето. Моя педиатър ми каза, ако има пълни 3 дни без акане, тогава да се дава нещо - клизмички, термометър в дупето, гимнастика на коремчето и тн.
Не го сменям често, съвсем в началото беше, когато му давах Нан, защото такова беше в болницата, и доста бързо се отказах от него, а и четох тук лоши мнения за него също и за това сменихме с другите млека, докато уцелим подходящото, но той започна много да връща, и другите млека дори не са изпити.. тоест съм давала малко като количество от тях. А сега е само на Вом и то от много време, вече не го сменям и често се запича.. Примерно ходи на тоалетна ама в деня един път, но го боли, усещам го и после се вижда, че е запек.. Последният път преди няколко дни за пръв път станаха 3 дни близо, вече много се мъчеше горкия.. Единственото най-безопасно, което ми хрумна беше да му дам да пие топла вода ( а той водата не я обича хич ) но му дадохме някак с баща му.. и после се изходи, не знам дали водата е допринесла или просто е дошло времето..

# 7
  • Мнения: 226
Момичета от днес започваме да пием фризовом защото преди няколко дни беба повръщане на фонтан и отказа да се храни.а тъкмо бях увеличила на 100 грама в пирогов казаха че или е прехранена или е заради заклещената херния която се отклещи самичка в деня в който започнаха повръщането.изписаха ни капки за повръщане и сироп за рефлукса.Бебка вече не повръща на фонтан но се случва 2 часа след хранене да връща мляко.Сутринта върна 3 4 пъти млекце.И педиатърката каза да купя фризо вом.Един ден фризовом един ден фризо1.До сега бебка папкаше фризопеп. Недоносено бебе е родена 33 седмица сега тежи около 4 кг. След като не повръща на фонтан трябва ли ми фризовом....вече се обърках съвсем.....

# 8
  • Мнения: 88
Според мен не ви трябва. На мен педиатъра ми е казал само ако връща фонтани. Другото било нормално, например изтичане в крайчеца на устата.
Аз използвах фризолак вом до 4 месец, след това я опитах с нормален фризолак и вече не повръщаше.

# 9
  • Мнения: 226
Според мен не ви трябва. На мен педиатъра ми е казал само ако връща фонтани. Другото било нормално, например изтичане в крайчеца на устата.
Аз използвах фризолак вом до 4 месец, след това я опитах с нормален фризолак и вече не повръщаше.
тя връща малко мляко един час два след кралете по няколко пъти и то не всеки път се случва

# 10
  • Мнения: 828
Според мен не ви трябва. На мен педиатъра ми е казал само ако връща фонтани. Другото било нормално, например изтичане в крайчеца на устата.
Аз използвах фризолак вом до 4 месец, след това я опитах с нормален фризолак и вече не повръщаше.
Как ще е нормално. При рефлукс не винаги повръщането е на фонтан, а при тихия рефлукс даже не може да се каже повръщане, понякога е само капка от устата.
Ако е еднократно ,примерно при оригване е нормално. Но ако се случва постоянно няма как да е нормално Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт