Шокирана съм от една случка

  • 4 168
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ако не познаваш жена му подминавай, но ако познаваш жена му и ти пука за нея и кажи.
Аз не мисля, че трябва да се меси и да казва, каквото и да е. Винаги ми е било чудно как с лека ръка и едно изречение някои хора съсипват чужди човешки животи.
Peaceтова си е тяхното семейство, остави ги да се оправят, а не се меси.

# 46
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ако не познаваш жена му подминавай, но ако познаваш жена му и ти пука за нея и кажи.
Също така можеш да се обадиш в БТВ, НОВА ТВ или пък да проучиш кое е най-слушаното радио в града ви и да пуснеш официално съобщение там.

# 47
  • Мнения: 494
  Ще кажа как гледам на подобни неща,аз лично.Не обичам да се бъркам на никой, също толкова ,колкото не обичам да се месят в моите лични неща.Неудобството е,че такива неща(описаните в случката) могат да се случат на много близки хора,които очакват от теб да реагираш.Най-малкото,за да ги предпазиш от още по-големи бъдещи проблеми.Ако случаят е такъв и жената на колегата ми е много близка,пряко сили и след като се убедя,че никой друг няма да я свърши тая гадна работа,ще и намекна да поразпита мъжа си.
  Но,като се познавам,по-скоро бих поговорила с колегата(,ако отношенията ни позволяват разговори от толкова лично естество) и то за да разсея неудобството от това,че неволно съм станала свидетел на нещо,което си е само тяхна работа...
  Как да постъпи авторката...не бих дала съвет.Несериозно ми се струва,след като нито нея познавам,нито другите участници,нито конкретни подробни...

# 48
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ако не познаваш жена му подминавай, но ако познаваш жена му и ти пука за нея и кажи.
Аз не мисля, че трябва да се меси и да казва, каквото и да е. Винаги ми е било чудно как с лека ръка и едно изречение някои хора съсипват чужди човещки животи.

 Naughty точно ....

чиста пробра лицемерие си е това според мен... Никой няма право да се меси в чуждата собственост... Друг е въпроса, че винаги се намира някой , който да съсипе живота на еди кой си и то не защото има причина, zа да го направи, ами защото на еди кой си трябва да му е гадно...Подобно Поведение наистина ме отвращава...

Естествено, ако те изнасилят в парка другите трябва да подминават, щото не им е работа нали?
И този който изневерява не си проваля живота ами някой друг му виновен .... еб...ти мисленето.

# 49
  • Мнения: 4 762
И този който изневерява не си проваля живота ами някой друг му виновен .... еб...ти мисленето.
Проваля си го мой човек, но не сме аз и ти хората, който да решат кога точно "ще падне от високото" .
 Примерът ти с изнасилването между другото няма нищо общо с нещата, за които говорим.

# 50
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
И този който изневерява не си проваля живота ами някой друг му виновен .... еб...ти мисленето.
Проваля си го мой човек, но не сме аз и ти хората, който да решат кога точно "ще падне от високото" .
 Примерът ти с изнасилването между другото няма нищо общо с нещата, за които говорим.

съгласен, но може би случай на домашно насилие става за пример нали?

# 51
  • Мнения: 4 762


съгласен, но може би случай на домашно насилие става за пример нали?
Става, но не от гледна точка на това дали да се обадиш в полицията че я бие, а дали да кажеш на близките и примерно. И пак опираме до същото, дали да се намисеш в нечий живот или не.

# 52
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Естествено, ако те изнасилят в парка другите трябва да подминават, щото не им е работа нали?
Според теб бременното момиче е изнасилено, така ли да го разбирам?Е..а ти мисленето.И е..а ти неподходящото сравнение.

# 53
  • Мнения: 3 500
Това, че си ги видяла на вратата на апартамента, не те прави техен съучастник. А личния им живот не е ваш проблем.
Точно така. Какво толкова е станало не можах да разбера. Какво те интересува личния живот на другите?! Не мисля, че те бърка и не мисля, че си изживяла кой знае какво, че чак пък и шок...

# 54
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Пак са забушували хормони  Crazy

Относно темата : ако ти е близка тази колежка може да поговориш с нея ако тя покаже, че иска. Ако не ти е близка нищо не можеш да направиш, не мисля, че си техен съучастник или, че имаш морално задължение да действаш в някаква посока.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 470
Лабрадор, според мен има огромна разлика дали в ситуацията има намесени близки на авторката хора или не.
Ако някой от участниците и е близък, да подкрепям намеса от нейна страна, даже бих казала, че не е редно да остава безразлична.
Ако авторката, обаче няма никакви близко-приятелско-роднински отношения с участниците в историята, смятам намесата в личния им живот за клюкарщина и псевдо-морализатоеки опит за прикриване на нездраво любопитство, или казано с думи прости- чисто нахалство.

# 56
  • Мнения: 603
Изчетох всички мнения по темата.

Естествено че няма да казвам на никого нищо. Няма да взема отношение. Всичко това ше си го пазя за себе си.
Споделих го тук във форума, защото просто трябваше да го споделя с някой и мисля, че направих добре. Не съм казвала нито имена, нито нещо с което тези хора да бъдат разпознати. Ако въпросната дама (бременната ми колежка) чете този форум тя може и да се е разпознала. Аз предварително и се извиних, но по този начин и тя знае сега какви са моите чувства. Не съм я обиждала и няма и да го направя.

Не знам какво ше предприема по нататък, но със сигурност няма да го споделя със съпругата на господина (познавам я от семейните празненства на службата).

# 57
  • Мнения: 4 762
но със сигурност няма да го споделя със съпругата на господина (познавам я от семейните празненства на службата).


...И с колегите не споделяй.

# 58
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Това е малко географски проблем: трябва да знаем всичко за колегите и те трябва лично да ни го кажат, колкото се може по-бързо.
Преди месеци идват българи на обмяна на опит тук и ги чувам как казват: Онази преводачката нищо не каза за личният си живот. Нещо крие! Стана ми  Rolling Eyes
Правиш се, че нищо не знаеш и толкова. Ако тя реши да сподели: добре. Това е НЕЙНИЯТ живот и дали прави грешки или не  в него си е лично НЕЙН проблем.

Общи условия

Активация на акаунт