Шокирана съм от една случка

  • 4 166
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 209
Шокирана съм от това, че пазят връзката си в тайна, а също и бащинството. Доколкото знам мъжът няма да се разведе. Ще си живее със жена си и децата си и ще пази в тайна бременността на приятелката си. 
Това ме шокира. Не мисля че е редно.

Но няма да направя абсолютно нищо. Няма да се меся в отношенията им. Просто споделих как се чувствам.
Хм, даже не ми и хрумва да съдя хората, когато става въпрос за личния им живот.

За Д и С - много ми е смешно  hahaha
Защото и аз едва преди няколко месеца загрях що е то.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 2 354
щом така е решила- ок,
кофти е, че си станала свиддетел, но така или иначе не можеш да промениш нещата...
Пред нея не споменавай , че си ги видяла и това е...
Говори с нея по въпроса, единствено, ако тя повдигне темата за това

# 17
  • Мнения: 1 541
Аз лично не разбирам кое точно те притеснява- че си ги видяла, че тя е бременна от колега, че е бременна от по- възрастен мъж, че съседката не знае, че това всъщност не е баща й, а е любовникът й или че той изневерява? Както вече са казали преди мен- кой с кого спи и прави деца си е лично негова работа....това няма общо с теб! Те надали изобщо ще те искат за съучастник (май си се справят добре и сами  Wink ), така че и това не би трябвало да те притеснява, освен ако не познаваш лично жена му, което вече е проблем и тогава бих те разбрала защо се ядоставаш  Peace
А това, че той изневерява и си сее семето, където му падне, е адски гадно, но пак нищо не можеш да направиш.....хората са такива, колкото и да не ни се иска да е така  Confused
 

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Светът е малък.
Доста нелепа ситуация наистина. Просто си прави пас.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Наистина доста неловка ситуация,но не мисля,че си съучастник само защото си ги видяла.Ако запазиш дискретност не виждам какъв е проблемът.

# 20
  • Мнения: 4 621

Не виждам никаква причина да си шокирана. Това кой с кой си ляга и от кого ще има дете засяга само преките участници в ситуацията.
Теб всъщност какво те шокира - това, че мъжът е женен или че колежката се е осмелила да "ходи" с мъж на възрастта на баща си?
Това е и моето мнение -  теб не те засягат техните отношения Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 423
И аз не виждам причина да си шокирана. Това са си техни взаимоотношения и теб не те касаят. Те са твои колеги, отнасяш се с тях като с такива, но какво вършат в личния живот си е тяхна работа. Те са големи зрели хора и сами си преценяват как да живеят живота си  Peace

# 22
  • София, България
  • Мнения: 5 601
Дискретност и това е !  Party

# 23
  • София
  • Мнения: 408
Всеки отговаря сам за действията и постъпките си!
Не би трябвало ти да се чувстваш неловко,а те.Просто продължаваш напред,те нека си се оправят. Wink

# 24
  • Мнения: 593
Аз на твое място не бих се чувствала съучастник на техния живот и на решението, което са взели как да продължат да живеят. Щом и двамата това положение да живеят отделно ги устройва, значи всичко е ок., те си живеят живота , а ти се чувсваш гузна че си ги видяла Blush Аз не бих им показала с нищо че съм ги видяла.

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не бих се чувствала нито неловко, нито съучастник.

# 26
  • Мнения: 2 336
Хора всякакви. Ти не си виновна, че има такива индивиди. Няма как да се изолираш от тях.
Жалко за нея.
Малко офф - винаги съм се чудила на тези жени, ама и честно казано са ми противни.

# 27
  • Мнения: 60
честно казано съм малко изненадана от повечето мнения.
и аз съм "за" това, че всеки си има своя живот, но откога това пречи да се чувстваме възмутени от някакви неща?! и като казвам възмутена нямам предвид това, че мацката има врзъка с колега, че този колега е доста по-възрастен от нея, че има семейство. а от това, че тя е бременна от него и очевидно тяхната връзка, както и нейния плод се пазят в тайна. абе, момичета! това не ви ли се струва ненормално! къде ще изведе това?! не можете да ми кажете, че това не ви засяга, защото цялата ситуация е такава, че м чиято и позиция да се поставиш няма да се почувстваш добре.
искам правилно да ме разберете - никой не осъждам за това, което прави. но не смятам, че от някаква криворазбрана либералност трябва да спрем да обръщаме внимание на неща, които явно противоречат на всяка нормална човещина.
на твое място и аз бих се чувствала адски неудобно в тяхно присъствие оттук нататък.

# 28
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Малко офф - винаги съм се чудила на тези жени, ама и честно казано са ми противни.

Ами, то това явно е целта на темата - да си почешем езиците на чужд гръб и да ги оплюем за ниския им морал.
Повечето от нас не приемат подобни взаимоотношения и това е напълно нормално, разбира се.
Но да опишеш в подробности конкретната случка, при положение, че има вероятност въпросното момиче да чете и пише във форума, за мен е грубо. Възможно е дори целият им офис да го прави, или пък съпругата на "таткото". Е, по-малко шокирана ли ще си, ако хората бъдат разпознати благодарение на твоя разказ?
Публичен коментар на подобна ситуация би следвало да се прави, само ако авторката е лично замесена в нея. А това, че ги е видяла, по никакъв начин не я прави съучастник или още по-малко съдник.
Аз не ги оправдавам, нито пък обвинявам. Всеки човек си има определено лично пространство, тъжно и жалко е, че околните понякога май забравят за това. Rolling Eyes
Fiforiana, възмущавай си се на воля. Само ми отговори какво печелим от възмущението, което с основание изпитваме? Задоволяваме си егото, може би? Защото ние не сме такива и никога няма да бъдем? Ами, да се поздравим за безгрешността си тогава  Wink, обаче светът не започва и не свършва с нас.

# 29
  • Мнения: 60
нищо не печелим, определено. и да може би си права - сигурно е добре за егото само.
просто наистина ми е странно, че на всички общо взето им е все едно от тази ситуация. аз реагирах така, защото съм от типа хора, дето се поставят на мястото на другите. и ми стана криво и като бременното младо момиче, и като жената на възрастния любовник. а какво ще стане като се появи бебето не искам да мисля - таткото ще бъде татко в сянка? или просто като детето стане достатъчно голямо той ще каже на жена си, че я напуска, щото има друго дете? или ще напусне новото дете заради семейството си?
просто е адски тъпо да не се мисли за някакви неща, в които са замесени много хора и от които ще страдат най-вероятно много хора.
и не става дума за безгрешност. става дума, че има ситуации, в които се налага да си поемем отговорността за някои неща, именно защото не само ние сме света.

Общи условия

Активация на акаунт