Ноктопластика?!

  • 26 208
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 311
Кажете,моля,за добра маникюристка от Варна,която прави ноктопластика ама да е по-трайна!'Щото аз си направих,но или нещо с материалите или уменията на моята маникюристка не са на ниво.През 2-3 дена ми се налага да ходя на ремонт,ама не ми се нрави финансово.Мъжът ми ще ме изгони вече,а много ми харесва как стоят ноктенцата,'щото моите не са особено хубави!Дайте препоръки,моля,но да е възможно най-безвреден вариант.

# 16
  • София
  • Мнения: 191
А пък аз видях на една витрина на козметичен салон "ноктопластика-25лв." Защо е толкова евтино  newsm78

# 17
  • Мнения: 114
А пък аз видях на една витрина на козметичен салон "ноктопластика-25лв." Защо е толкова евтино  newsm78
Защото не струва и не е качествено,ей за това Peace

# 18
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Два месеца изкарах с ноктопластика. После още два с къси, олющени и очупени нокти. Единственият плюс според мен е, че е много красиво. Не бих си направила без повод Naughty

# 19
  • София
  • Мнения: 1 020
Преди две години сложих ноктопластика като преди това никога не бях имала маникюр, сама си я свалих защото нямаше как да отида в салона и след това ноктите ми бяха чудесни. Дори от този момент насам си правя постоянно маникюр. Според мен много зависи първо от ноктите и второ от ноктопластика.

# 20
  • Мнения: 88
От около седем години съм с ноктопластика и съм много доволна. Аз съм " за"

# 21
  • Мнения: 4
Kade si j napravi? Dovolna li si?
Цената е добра, аз си я направих за 60 лв. и подновяване на около 3 седмици за 20 лв.
Вярно е, че след сваляне на удължителите ноктите нямат хубав вид (особено, ако си ги махнеш сама). Обаче при мен се получи парадокс, след свалянето ноктите ми заздравяха и сега се радвам на естествен маникюр. Невероятно, но факт, както се казва. А докато бях с ноктопластиката пък, се радвах на изключителна дълготрайност на лака. Моят съвет е, ако имаш възможност да си направиш.
[/quote]

# 22
  • Мнения: 4
Kade si si j slagala?Kagete mi saloni/ baby_neutral[
Аз също съм била с ноктопластика и мога да кажа, че съм много доволна. Слагала съм 2 пъти. Първия път беше с гел и удължител и ми се счупи нокът на 2-рия ден. 2-рия път си направих с акрил и удължители и останах очарована - изключително дълготрайни. Цената ми се струва малко завишена в сравнение с миналата година, защото тогава слагах. Поддръжката струваше 50% от цената за поставянето. А иначе има и друг вариант, който ти позволява да заздравиш своя собствен нокът. Мисля, че става с помощта на акрил, но аз лично не съм правила. Като ти пораснат малко може и да ти бъдат изградени. Най-добре е да ти обяснят в салона където искаш да ти направят ноктопластиката. Иначе за възстановяването, за мен не беше проблем. Горният слой от ноктите ми беше отнет съвсем леко, така че не изглеждаха зле след отстраняването на удължителя, освен това ноктите се мажат с някакви специални масла. Аз съм твърдо ЗА  Peace ноктопластиката. И не на последно място мога да добавя, че има много голямо значение с какви материали се работи и кой ти слага и маха ноктопластиката!
[/quote]

# 23
  • Мнения: 2 663
Ходя с ноктопластика от 2004 година, като съм правила кратки почивки.В началото ми слагаха удължители, но в последно време си правя само гел....Много съм доволна!Плочките ми са много красиви, но пък не мога да си пазя ноктите без ноктопластика и за това я предпочитам.Ходя в 90% от времето с перманентен френски маникюр- супер свежо и чисто, отива на всичко!

# 24
  • Мнения: 1 455
И аз съм с ноктопластика и съм много доволна. Сама си я правя - с гел и удължители съм. При мен ноктопластиката е 40 лв, но в събота отварям салона официално и всеки клиент, който идва за първи път, ще ползва 50% намаление (само първата седмица).

# 25
# 26
# 27
  • Мнения: 2 952
     О,  тук  масово  са с ноктопластика жените , качествена е , красиво е , не си правиш  много дълги нокти и по-лесно се подържат , а и са по-удобни от орелските , майко мила....като се  върна от маникюр ще се снимам и ще се лепна тука за реклама....  Mr. Green Ако не е заради ноктопластиката , и на маникюр няма да иде човек , а ще  седи със суха кожа около ноктите и изобщо.....така  не само заради ноктите , а и самите ръце се подържат....харесва ми ...., но не кич, не камъчета и цветчета ....а свеж , лек лак или френски  Wink

# 28
  • Мнения: 92
Здравейте момичета!Аз преди седмица си сложих само удължители,без гел. И съм много доволна.Работя,върша си всичко вкъщи,нямам проблем с нито един нокът.Имам проблеми с моите си нокти и маникюристката ми каза че с гел ще ги"довърша".

# 29
  • Мнения: 1 449
Темата ме вълнува напоследък, защото загубих здравината, която имаха моите нокти. Това намерих в нета и го копирам тук(както си е с грешките  Rolling Eyes)

ВИДОВЕ НОКТОПЛАСТИКА
ПРЕДИМСТВА И НЕДОСТАТЪЦИ

Ноктопластика с фибро стъкло
НЕДОСТАТЪЦИ - Отнема влагата в нокътната плочка, чрез лепилото. Употребата на Активатир е спорна. Не е възможно постигането на естесвената извивка на нокътя. Структората на фибро стъклото се показва при по-тежка работа. Често пожълтява.
ПРЕДИМСТВА – Ниска цена в сравенение с другите ноктопластики. Изработват се много тънки нокти. Добър за поправяне на спукани или счупени нокти.

Ноктопластика с Акрилен прах
НЕДОСТАТЪЦИ - Използва се киселина. Съдържат се амини. Пожълтява. Реагира на ацетон и разтворители.
ПРЕДИМСТВА – Твърди нокти, което не винаги е предимство. Ниска цена.

Ноктопластика с Full size техника (цял удължител)
НЕДОСТАТЪЦИ - Ограничена устойчивост, така се уврежда естествения нокът. Неестествен външен вид. Отнемане на лагата от естесвения нокът в следствие на лепенето. Опасност от гъбички поради въздушни мехурчета между нокътя и удължителя, които не могат да се избегнат.
ПРЕДИМСТВА – Най-просто приложение. Най-евтин вариант.

Ноктопластика с безкиселинен гел или удължител с безкиселинен гел поставен в начлото на естествения нокът
НЕДОСТАТЪЦИ - По-висока цена. По-труден за работа.
ПРЕДИМСТВА - Не се използва киселина. Прозрачен и естествен външен вид. Няма неприятни миризми. Не пожълтява. Остойчив на разтворители. Не уврежда естесвените нокти!!!

и още:

Какво е ноктопластика с гел и по какво се различава от тази с акрил?
Гелъти акрилът са подобни по вид и химически състав. И двата метода могат дасе използват с цел удължаване и заздравяване на ноктите, положени директно върху естествените нокти, или върху предварително удължени такива с удължители за ноктопластика. Предимството на гела е, че геловите нокти изглеждат по-фини, прозрачни и нежни в сравнение с акрилните.


За мен е важен  естественият вид на ноктите, здравината и техниката да е щадяща за естествените нокти, цената не е ръководеща. А, и салонът да е на удобно място.


P.P. Записах си час за утре,да видим...

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 16:29 от То_ни

Общи условия

Активация на акаунт