Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 13

  • 26 518
  • 306
  •   1
Отговори
# 255
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Също го правих по рецептата, но никой в къщи не се оплака. Но има и хора по-чувствителни откъм обоняние (аз не съм от тях, даже и като бременна Laughing)

# 256
  • София
  • Мнения: 2 019
sladka hapka, страхотен динозавър! Ама как я пускаш тортата точно на време! През ноември едно детенце има РД и е луд по динозаврите, ще го зарадвам с една такава тортичка. За големите блатове разбрах, че ги разделяш на две, а малкия върху тях ли го слагаш, без да го разрязваш? И крема става ли същия на вкус със суха сметана?

# 257
  • Мнения: 6 243
Шоши, малкият блат ми се напука доста при печенето, затова не го рязах. В противен слчай имаше опасност да стане на трохи. Но тъй като пукнатините бяха доста големи, просто натъпках от крема в тях и той така или иначе стана по-собен след тази процедура. Ако нес ебеше напукал, щях да го нарежа и него.

Кремът със сметана от кутиите на мен лично ми харесва повече. Но на практика разликата е минимална - още повече, че в този случай му сложих натурален шоколад и вкусът се промени значително. Използвах сухата сметана, тъй като количеството от 1 пакетче е като за една доза крем, а ако отворя кутия, остатъка не мога да го използвам за нищо и най-често се разваля в хладилника.

Иначе Дино е лесен за правене, дори доста по-лесен, отколкото ми изглеждаше.
Мисля си, че е добре блатовете да са по-стегнати, за да се режат по-лесно. В този случай можеш да опечеш блатове в кръгла форма по рецепта за предпочитан от теб кейк и да прецениш, ако е по-сухо, леко да го сиропираш. Моитеблатове бяхадоста порести и чупливи и не ги сиропирах, но пък за сметка на това попиха много от крема.

# 258
  • Мнения: 266
Ето я тортата за именния ден на свекъра. GrinningБлагодаря на всички които ми помогнаха!  bouquet

# 259
Здравейте,момичета Grinning!Пак сте направили разкошни тортички Peace-едни Динота и голям и малък...разбрах обаче,че вече сте ги изяли/посмях се самичка/.Silrai и твоята тортичка великолепна  bouquet.А до няколко дни ще ви пусна снимки на вчерашната тортичка-за съпруга на една приятелка.Ще се посмеете малко,че такси правихме ама то как изглежда... Joy
Купих си вчера вафлени кори/от тея с които правят локумени вафли/не им устоях просто 15бр. са 30/30см.долу-горе;3,05лв Mr. Green.Та може ли някой да ми каже дали могат да сиропират и как,за да поомекнат малко?Или пък направо да си ги направя на някаква тортичка...дали ще поомекнат от крема? newsm78
Благодаря ви предварително.  bouquet

# 260
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
mama_dobi, те са друг вид торти - не се сиропира, виж моя крем от 1 страница май беше за точно такава торта (става по-твърд), от една книга ми е - обаче сега не знам къде е книгата, ако я намеря ще ти напиша още една рецепта за крем (торта с вафлени кори).

Проверих, не съм я взела, значи е в Сливен... Ако все още те интересуват такива рецепти към средата на ноември - тогава ще пътуваме.


Бъхи, страхотни рози си издокарала. На мен ми куца май точно правенето на цветя - няколко пъти съм опитвала да правя рози и не  ми харесва резултата.

# 261
  • Мнения: 266
Благодаря Меги! GrinningЗа втори път правя торта с марципан Варна,и още не съм свикнала.Надявам следващият път да станат по-добре. Wink

# 262
М_Е_Г_И  и през ноември ме устройва Simple Smile,казаха ми че мога да ги съхранявам дълго.Ще ти бъда много благодарна Heart Eyes!Вчера позалепих малко по колата/таксито/която правихме за да прикрия някои накъсвания по чаршафа Blush.Мислех че са сладки,а не са- изненадах се.Сега ще правя за утре едно такси,за един именик/щеше да с цветя нещо,но реших да е по шеговито/.Дано се справя Praynig.
Бъхи страхотна тортичка,а розичките наистина са страхотни  bouquet!Зелените листенца истински ли са или ти си ги прави newsm78?

# 263
  • Мнения: 266
mama_dobi HugЛистенцата ги правих аз от марципан Варна. Peace

# 264
  • Мнения: 1 271
Бъхи , страхотни рози  Hug

mama_dobi , за такава торта с вафлени кори можеш да се поразтърсиш из руските форуми, знам, че рускините правят такива торти от време оно.

# 265
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте,момичета Grinning!Пак сте направили разкошни тортички Peace-едни Динота и голям и малък...разбрах обаче,че вече сте ги изяли/посмях се самичка/.Silrai и твоята тортичка великолепна  bouquet.А до няколко дни ще ви пусна снимки на вчерашната тортичка-за съпруга на една приятелка.Ще се посмеете малко,че такси правихме ама то как изглежда... Joy
Купих си вчера вафлени кори/от тея с които правят локумени вафли/не им устоях просто 15бр. са 30/30см.долу-горе;3,05лв Mr. Green.Та може ли някой да ми каже дали могат да сиропират и как,за да поомекнат малко?Или пък направо да си ги направя на някаква тортичка...дали ще поомекнат от крема? newsm78
Благодаря ви предварително.  bouquet


mama_dobi, погледни и тази рецепта - става много вкусно но доста сладко. По-добре ще е с карамелизирано в кутиите конд. мляко. А ако не ти се занимава, може да пробваш и крема за тортата Рафаело(рецептата е веднага лед тази от горния линк), мисля, че е ще е много вкусно!  bouquet

Бъхи, каква чудесна разцъфнала торта-букет! Браво! Hug

# 266
  • Мнения: 7 107
Уауу Бъхи, браво на теб. Много ми хареса тортичката ти   bouquet!

# 267
  • Мнения: 6 051
Сладка хапка, Бъхи- невероятни тортички, Бравоо0о0о00о0о00о00о0о00о00  bouquet

# 268
  • София
  • Мнения: 282
Бъхи  тортичката ти е великолепна! Искам да попитам след като си направила розичките мазала ли си ги с нещо че са така лъскави? Благодаря за разяснението!

# 269
  • Мнения: 266
Благодаря момичета! :hug:marina7510 розите ги мазах със смес от вода и мед.

Общи условия

Активация на акаунт