Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 13

  • 26 459
  • 306
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • София
  • Мнения: 2 671
Mimes, ЧЕСТИТ  празник и от мен с най-хубави пожелания!

# 47
  • Мнения: 6 013
Мимес тортичкат с розите е страхотна и много оригинална. Браво.. и честит рожден ден, много здраве, щастие, любов, късмет, радости в живота ти желая!

# 48
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
mimes, честит рожден ден!    bouquet

Бъди, здрава, обичана и успешна във всичко!
И продължавай да твориш с хъс и настроение! Тортите са чудесни  bouquet

ПС. Пускам няколко снимки за това как се прави роза - стъпка по стъпка.

Снимките не са мои, а на една много сръчна чешка дама (дано не се сърди, че ги публикувам тук ooooh!). Само не знам дали да ги слагам в началния пост, че и без това е доста дълъг...


 

# 49
  • Мнения: 2 282
Честито и от мен!   bouquet
След кратък семеен съвет (кой какво обича) реших и аз да направя Crazy chocolate cake като основа за тортата. Още не съм опитала трансфера - с игла не се получи, какаото не мина през дупките, та като приспя за пореден път момата ще опитам пак. Иначе марципана Варна се получи, вече рисувах върху него и боядисах част от него в различни цветове, дори направих 2 малки розички Simple Smile С две думи - напредвам.

Чудя се обаче каква глазура (безмлечна) да сложа на тортата - пише, че става по-сочно и вкусно с глазура. А и може би е добре да направя нещо бяло, за да не прозира тъмното под чаршафа, пък и ще загладя добре. Дали ще се получи добре с "Бяла ледена глазура" (с маргарин вместо масло) или "Карамелена глазура от Зори"?
Откъм фасон съм намислила да е нещо от сорта на http://www.snimka.bg/album.php?album_id=49147&photo=93... само че не знам дали това мога да го докарам с марципана, мисля, че с друго е правена. Другия вариант е просто трансфер с няколко цветенца около мечето. Или ако не се получаи трансфера, само цветенца  Laughing

Момичета, от къде мога да си купя формички за рязане на тесто във Варна? Дотук прочетох за магазина на Солинген на Нептун и детски играчки. Нещо ново да се е появило?

Наталина, тези розички са толкова красиви!!! Ще е добре да ги качим някъде в нета и в първата тема да сложим линк към тях.

# 50
  • Мнения: 144
Честит рожден ден на mimes бъди здрава и много обичана от всички, които ти обичаш. А тортите са страхотни, останаха ми очите по тези рози.
А ето какво сътворих аз благодарение на вас.





Не я скопосах много, но като за пръв път съм доволна от себе си. Следващия път повече. Още веднъж благодаря ви, че ви има и споделяте с всички нас опита си   bouquet.

# 51
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
mimes, Честит рожден ден! Много щастливи мигове и много любов!!!


Наталина, тези розички са толкова красиви!!! Ще е добре да ги качим някъде в нета и в първата тема да сложим линк към тях.

Ами те вече са качени - трябва само линк.

# 52
  • Мнения: 2 159
natalyna мерси  Hug ще тествам да видим дали ще докарам и аз така да изглежда Mr. Green
Vergin на мен много ми харесва, каква ти е тортата, сега се чудя за някаква друга лесна торта като тази с рулата на лео newsm78
Сребърен облак може ли да ми дадеш линк към Crazy chocolate cake, много съм боса относно тортите Blush

# 53
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Наталина, тези розички са толкова красиви!!! Ще е добре да ги качим някъде в нета и в първата тема да сложим линк към тях.

Ами те вече са качени - трябва само линк.

Прибавих ги - благодаря за идеята!  bouquet

# 54
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Мимес, честит рожден ден и от мен мила. Бъди винаги щастлива, много обичана и усмихната жена! Весел празник!

Е, ракошотийки виждам пак тук и определено не си личи, че са правени като за първи опит.  smile3521 mama dobi, mimes, vergin, krasi stz браво момичета невероятни сте и цветовете и розичките абе супер  smile3501.
Барабара благодаря ти за отговора   bouquet
Сега да си призная, че тъкмо бях написала един километър дълъг постинг и взех, че го затрих някак, ама съм една  ooooh! сега почвам наново да пиша и дано не пропусна нещо.
Отново искам да ви благодаря за невероятно повдигащите ми духа думи за моите торти. Голяма стимул сте ми признавам си без бой и ви благодаря страшно много за това  Hug. Вчера докато четях в новата тема и честно ви казвам mimito, vergin паднах под масата от смях с вашите писания. Ама така ме развеселихте големи скици сте, направо ми идеше да ви разцелувам. По едно време се хилех сам сама пред монитора и домочадието може да ме е помислило за леко изкукала  Joy. Vergin с тая А група без топка  Joy hahaha, като гледам тортичката ти точно за А група си и хич не си без топка ама айде.   bouquet. Мимито а ти с "дрипавата циганка"  Joy Joy Joy айде пак ме напуши, ама тия мъже все не може да им угодим бе, пу ...  hahaha моя вечно е критичен и все ми намира косури, ма то било за стимул разбираш ли  ooooh! та и твоя къде те е засилил  Thinking. Не стига, че им правим такива вкусни и красиви неща, ама и все недоволни. Добре, че не им се връзваме много, макар, че аз май често се връзвам.  Mr. Green Та в тоя ред на мисли, аз най-накрая успях да угодя на възлюбления на вкуса за сладкиш освен торта Алказар. Спретнах онзи ден един простичкък, ама простичък и неугледен чийзкейк с боровинки и той като ме захвали  Whistling"Ей жена, това е то моя сладкиш, само такъв да ми правиш!"  newsm62 Аз ако бях знаела, че това било ключето отдавна да бях го направила ама иде де. Та ето го въпросното кейкче  Mr. Green
Понеже ме досрамя от дългия пост ще пусна отговора на въпросите във втори  Embarassed

# 55
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Айде пак аз  Embarassed
Wel, sirlai относно времето което ми е отнела тортата. Да си призная все още доста време ми отнемат понеже аз от скоро правя торти, всъщност тази май ми е около 15 на брой, което хич не е много, а пък по завъртяните украси са май само три ако не се лъжа  newsm78. Просто за всяко торта все се намира да правя нещо, което ми е за първи път и много се туткам. Аз обикновенно си разпределям работата поне за два дни по няколко часа, че с децата ми е трудно за един. Специално за тази торта за около 2 часа и половина забърках две дози за блатове и опекох 7 блата и също направих двата вида тесто за фигурките. По-късно вечерта за около 2 часа направих крема, сглобих тортата и направих листенцата за лилиите и зелените листа а също и бебето в кошчето  и още по-късно за около 30 минути ги оцветих. На другия ден за около 3 часа правих айсинг и сглобявах лилиите, разбивах сметана за украсата тревата доста врене отнема също докато мине през цедката  Whistling и другите щуротийки по украсата и имаше и доста минутки на размисъл, че докато го натамъня кое как. Та както виждате пипнивичка съм си, но мисля, че след още десетина опита ще задобрея от към време  Mr. Green Поне се надявам де. Аз затова се възхищавам на вас, че за два часа в обедната почивка и успявате и торти да правите и да ги украсите  и то доста добре  Peace....
Sirlai, относно бебето, значи моето е правено на ръка, ама то е много несъвършенно. Всъщност дрехичката, косата и одеалцето скриват тялото му, което май не е тяло  Joy една топка за глава и едно като пирамида за тяло, а и две израстъчета дето трябваше да бъдат ръчички. Иначе има формички Тандури беше правила една разкошна  торта с бебе спящо в кошница с цветя. Та тя ми беше дала линк от къде може да се поръча такава формичка за бебето. Струва някъде 3 долара, но лошото е, че е за шоколад формичката и много трудно се работи с фондан. Общо взето като успееш да извадиш тестото от формата нещото е толкова деформирано, че пак доста трябва да се моделира, ама си мисля по-добре така да оправяш нещо, отколкото от нищо нещо да правиш. Та ако те интересува само кажи да ти пратя линка, мисля, че Тандури няма да ми се сърди  Heart Eyes.
Мимито относно шприцованата трева по стените на тортата (нали за нея става дума да не объркам) правя си я винаги от сметана мила. Ползвам всякаква и готварска и следкарска течна, а последно дори с такава на прах правих, която се разбива с мляко. Всъщност всяка сметана която става на твърд сняг е подходяща и става перфектно. само оцветяваш и готово.  Hug
Меги, правилно си забелязала, че тичинките са такива готови от магазина, аз все ще те питам има ли такъв вид на Кадемлия или само от тия дето ти беше пуснала в албумчето си три вида на едно място и струваха около 10 лв мисля. Иначе самите тичинки са забити в шприцован с кръгъл накрайник роял айсинг (1 белтък, 250 гр пудра захар и 2-3 капки лимонов сок).  Аз страшно го харесах това нещо и си го ползвам редовно, защото с него стават невероятни неща допълващи украсата.
Ами май е това, само дано не съм пропуснала нещо.  Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 2 671


Момичета, от къде мога да си купя формички за рязане на тесто във Варна? Дотук прочетох за магазина на Солинген на Нептун и детски играчки. Нещо ново да се е появило?

В Пикадили има един комплект за дребни сладки, който може да ти свърши работа.

Пиши как ти се получи бялата ледена глазура, че моят единствен опит с нея беше доста неуспешен  Confused

# 57
Здравейте,момичета  bouquet!
mimes честит рожден ден  bouquet много здраве и усмивки!Много приятни емоции на празника! А тортите са много хубави
 и тези рози...във Варна дали мога да си купя от някъде от тези перлени бои?
verqin,krasi stz хубави тортички сте спретнали  bouquet
Може ли някои да ми каже как рисувате върху покритието с четка,някакви по специялни бои ли трябват/моите са си течни сладкарски/.И дали може да се рисува върху млечния марципан?Че аз с моите три-четири торти никакъв опит нямам Blush и докато разбера кое как става... Tired
Благодаря на всички ви за вдъхновението и добрата компания Hug !
Между другото на последната тортичка и пекох аз блатовете/е детенце ги разби,милото-на 2и4месеца е,но е голяма помощничка особено в цапането Joy /те сигурно за това станаха hahaha!

# 58
Rumya,може би някой вече ти е предложил,но се сетих,че скоро гледах инересни формички/за моделин са,но мисля че стават/в Хипо и в книжарница "Слънчоглед".В Хипо бяха около 8-10лв. формичките-животни,дървета и др.В "Слънчоглед"имаше различни комплектчета/нямах време да ги разгледам подробно/.Дано съм помогнала/аз мисля да си купя такива,че сега имам само от старите пластмасови за бисквитки-от мама/.  bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 2 671
Rumya,може би някой вече ти е предложил,но се сетих,че скоро гледах инересни формички/за моделин са,но мисля че стават/в Хипо и в книжарница "Слънчоглед".В Хипо бяха около 8-10лв. формичките-животни,дървета и др.В "Слънчоглед"имаше различни комплектчета/нямах време да ги разгледам подробно/.Дано съм помогнала/аз мисля да си купя такива,че сега имам само от старите пластмасови за бисквитки-от мама/.  bouquet
Ааа, ще проверя, аз когато питах нямаха такива изобщо...
А комплектите в Пикадили са за дребни сладки - с цвете, сърце, зайче и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт