За ясленската хрема.Въпрос

  • 16 762
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 294
Аз също не я спирам вече от яслата.В началото така правех спирах я изрекувам я и на ново хрема и сега я пращам с течащ нос.А днес и дадох парви прием Ериус сироп и да кажа че има ефект до вечерта доста и намаля хремата не се стичат бистрите секрети и си спи спокойно ще го давам 10 дена толкова ми каза педито и така.Тия ясли са чудо но като трябва да се работи и няма кой да помага така ще е май с сополите напред Peace

# 16
  • Мнения: 1 030
Аз също не я спирам вече от яслата.В началото така правех спирах я изрекувам я и на ново хрема и сега я пращам с течащ нос.А днес и дадох парви прием Ериус сироп и да кажа че има ефект до вечерта доста и намаля хремата не се стичат бистрите секрети и си спи спокойно ще го давам 10 дена толкова ми каза педито и така.Тия ясли са чудо но като трябва да се работи и няма кой да помага така ще е май с сополите напред Peace
Забравих да ти напиша още нещо, което ми каза лекарката за течащия нос: важно е детето да спи на хладно, да е завито, но да не е топло в стаята - да не се изсушава въздухът. И колкото е възможно да прекарва повече време навън.Дано се оправите бързо, при нас сополите почнаха да се сгъстяват вече, надявам се да минат скоро. Май че в яслите като им бършат нослетата, с 1 кърпичка бършат носа на няколко деца и от това се получават проблемите.

# 17
  • Мнения: 1 883
а какви хомеопатични даваш

Еуфорбиум - мнооого са добри  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 030
а какви хомеопатични даваш

Еуфорбиум - мнооого са добри  bouquet
А как се дава, дозировка?

# 19
  • Мнения: 1 883
а какви хомеопатични даваш

Еуфорбиум - мнооого са добри  bouquet
А как се дава, дозировка?

На опътването пише- мисля , че беше 3 пъти по 2 впръсквания  bouquet

# 20
  • Мнения: 432
Ники имаше прозрачни сополки 3-4 дни,правих промивки със стеримар,но според мен не беше достатъчно.Започнах с  Мукосептонекс,но след няколко дни започна кашлица.Следователно хайде при доки и се оказа задна хрема.Правихме някакви капки с физ.р-р,гентамицин и още хиляди неща,в комбинация с Бромхексин и след 1 сед.беше готов.През това време не съм го спирала от ясла,защото всичко си му беше добре.

# 21
  • Мнения: 567
а какви хомеопатични даваш

Еуфорбиум - мнооого са добри  bouquet
А как се дава, дозировка?

На опътването пише- мисля , че беше 3 пъти по 2 впръсквания  bouquet

много благодаря   bouquet

# 22
И при нас го имаше този проблем  / хремата /и още не е отшумял.Дъщеря ми ходи на ясла 2 дни и я спях заради хрема , без температура. Относно лечението ние се оправяме с физиологичен разтвор в двете ноздри по 1 кубик на час. Виброцила не са капки за нос макар , че пише на опаковката че са за нос , те са за уши и са антибиотик /аз съм против него. Успех !

# 23
  • София
  • Мнения: 5 289
Същите воднисти сополки му се точеха на сина ми 2 седмици придружени с кихане,без кашлица и Т.Педито каза,че най-вероятно е на алргична основа,защото ако беше вирус щеше да започне да кашля.Изписа ми Ериус веднъж дневно,Есберитокс-Н капки, и капки за нос,чието име не помня,но се приготвят в аптека със алергозан.Мина му доста бързо.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 057
Синът ми за поредна седмица си е в къщи. Ходи три, четири дни на ясла, после по седмица си стои в къщи...
Според нашата педиатърка е важно да не се спира с промиването на носа. Може да е само сутрин и вечер. Аз използвам физиологичен разтвор и обикновена спринцовка. Паралелно с това всяка събота и неделя давам осцилококцинум, а през седмицата едно хомеопатично - калкареа карбоника, витамин С и от време на време мажа гърлото с "Тантум Верде". Засега сополите спряха.

# 25
  • Мнения: 984
със същия проблем сме и ние, само че лелките не ми я искат като има хрема, аз пръскам Стеримар и Низита

# 26
  • София
  • Мнения: 676
При хрема им давам Naso Heel, което е хомеопатично лекарство за хрема под формата на капки, само че се приемат през устата, не през носа. Действа доста бързо, дори и при възрастни!

Общи условия

Активация на акаунт