Спешно моля ви

  • 4 953
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здр преди 20 дни детето ми вдигна температура пи антибиотик 5 дни след това започна кашлицата пи какви ли не сиропи в петък го водих отново на преглед гърдичките му са чисти няма червено гърло но има силна суха кашлица.Изписа му синекод и флуимуцил и вечер перитол още повече кашля днес а немога да намеря доктор моляви помагайте

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Здравейте!В кой град се намирате, че не може да откриете доктор?Кашлицата спастична ли е?
Няма ли начин да отидете в болницата и там да чкате някой лекар да ви приеме?

# 2
  • София
  • Мнения: 130
Колко е голямо бебето?Ако е под 6 м-грабваш го под мишница и в болница.Ако е по-голямо-инхалации с физиологичен серум,калциев глюконат(има го на сироп и на ампули) и  влажен въздух вкъщи.Вкарваш детето в банята,завиваш го с хавлийка и пускаш да тече врялата вода във ваната или мивката.Целта е въздухът да се насити с пара,която детето да диша.Ако е на възраст да може да говори,пейте в банята(така по-активно вдишва парата).

# 3
  • Мнения: 10
На почти 3 е а в момента детски лекар няма

# 4
  • София
  • Мнения: 130
Отивайте в болница.Бебе под 6 м. с кашлица задължително се приема.Ще ви сложат на инхалации и най-важното ще е под наблюдение.

# 5
  • Мнения: 10
На 3 годинки не месеца

# 6
  • София
  • Мнения: 130
Е ,тогава вкарвай детето да пее в банята.Дай му калциев глюконат(намалява отока на лигавицата).Синекода на дъщеря ми вършеше работа,на сина-не.До утре сутрин ще изкарате.Ако имаш инхалатор през 4 ч. инхалация с физиологичен разтвор.
Това се сещам от моите деца.И псих. подготовка за безсънна нощ,сменяне на чаршафи ('щото моите от суха кашлица стигаха до повръщане).Най-вероятно докато стигнете до лекар кашлицата почти ще е изчезнала.

# 7
  • Мнения: 10
Благодаря ви

# 8
  • Мнения: 10
Ходихме на доктор алергия аз си мисля че знам от какво е. Слагаха му орбазон трябва още 2 дни да се слага

# 9
  • София
  • Мнения: 2 217
Тъкмо щях да пиша, че е възможен алергичен спазъм....

# 10
  • Мнения: 10
Притиснена съм много в 12ч сме пак при нея ако кашлицата е от настинка ще се повляе ли от орбазона

# 11
  • Мнения: 15 379
Притиснена съм много в 12ч сме пак при нея ако кашлицата е от настинка ще се повляе ли от орбазона

Кашлица от настинка няма. Защото настинка не съществува като болест, а кашлицата не е болест, а симптом.
Урбазонът е онзи, който би трябвало да смегчи реакцията. Лично аз бих заложила на инхалации у дома.

# 12
  • Мнения: 10
Днес сложиха последно урбазон.След прегледа докторката каза че има малко хрипове  на гръбчето.Изписа ни Седакс-АБ и сироп Амбрекс и ериуса да продължава да го пие.А вечер да мажа гръбчето с пулмакс.Вие какво ще кажете опасни ли са тези хрипове? Каза също че се дължи  на алергията.Вие какво мислите

# 13
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Преди последния АБ (миналата седмица) Михаела пи точно Амбрекс. Той само втечни секрета и спря кашлицата. А без кашляне няма как да отхрачи и почна да вдига високи Т.
Това което помага при кашлица (от опит го казвам) е компрес на гърба с мед и отгоре парче намачкан вестник нощем, ако няма алергия детето към меда.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 133
вземете му дна детето един инхалатор ако имате възможност...хриповете не са хубаво нещо, на какво са симптом точно дали бронхит, дали пневмонии, дали астматични  реакции прави, дали просто са остатъчни от заболяването или нещо друго лекар може да ти каже....

Общи условия

Активация на акаунт