пак за теглото - 200 гр за 14 дни през третия месец

  • 1 179
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 233
  Доколкото си спомням МамаМеца имаше проблем с ниско наддаване на малката, оказа се че е заради някаква уроинфекция. След като се излекуваха проблема се реши и вече над годинка се кърмят.

# 16
Здравейте и от мен!
Бързам да се включа, защото лекарите постоянно ми се карат че малко наддаваме и са прави, но аз не виждам повод за притеснение понеже бебка си е добре, играе си и се смее. На 7м е и тежи 6.500кг, а се роди 3,400, май наистина не е наддала много  newsm78
Когато беше на 4м педиатърката каза освен кърмата да додавам и адаптиарно мляко, но като че ли адаптираното мляко й хареса повече и аз се уплаших да не се отбие, затова го спрях. С адаптираното мляко тогава не наддаде много, не наддаде и след това. След това ме посъветваха да пробвам да видя колко кърма ще мога да изцедя, за да знам дали имам достатъчно, аз нямах нерви да се изцеждам и нищо не излезе. Оттогава бебка е на адаптирано мляко. Освен това започна и кашите, пюретата и попарите, но отново не наддава  ooooh! Може би самият организъм на детето е такъв?? А и ако й е генетично заложено, би било трудно да наддаде повече...

# 17
  • Мнения: 268
Здравей!
При мен се случи абсолютно същото - някъде към втория месец Даниел започна да наддава под нормата. Въпреки че педиатърката ме потискаше да дохранвам, аз се заинатих и продължих да кърмя. Характерно за кърмените бебета е ,че наддават скокообразно - т.е. неравномерно. Моят съвет е: успокой се, кърми бебето на поискване и не бързай да дохранваш. Наистина около 2-я месец е възможно кърмата да намалее, но ако продължиш да кърмиш скоро пак ще се регулира и ще се увеличи.
Благодарение на тази схема и на съветите на момичетата от кърмаческия ,които ме окуражиха да не дохранвам, Моят Дани беше изключително кърмено бебе до навършване на 6 месеца. От 1 седмица се захранваме с пюре, но кърмата още е основна храна, не е и помирисвал АМ. Вече тежи 8кг, което е повече от доста от връсниците му, които са хранени с АМ и са захранени с твърда храна доста преди него Peace. Успех и следвай своя майчин инстинкт! Hug

# 18
  • Мнения: 629
Не знам дали ще ви успокоя мили мами, но ето какви ги сътвори моята девойка:
1 месец - 330гр, 2 месец - 1кг, 3 месец - 550 гр, 4 месец - 670 гр, 5 месец - 410 гр, 6 месец - 520 гр, 7 месец - 10гр (няма изпуснати цифри), 8 месец - 290 гр, 9 месец - 90 гр и 10 месец - 90 гр. Роди се 3.300 на 10 месеца беше 6.880 кг. Намислила съм като минем 7-те кг да направя купон  Laughing
Добре, че педиатърката ни има мозък в главата. Вярно, че ни викаше на пробни кърмения, а последния месец пусна допълнително кръв и урина за да изключи всякакви невидими заболявания. Но тя ВИНАГИ гледа общото състояние на детето. Винаги ме успокоява, че е будно, пъргаво и много подвижно дете с много добър общ вид. И като се има предвид, че ние с татко й не сме от най-едрите... Прави всичко, което се очаква за възрастта й - и физически и психически. Така че гледайте децата ви да изглеждат добре и да не боледуват. И при възрастните има хора по 1.50 м и такива по 2 м. Никой общопрактикуващ лекар обаче не надава вой - аууу колко си ниска или малеее защо си толкова висок. Явно и при бебетата е така. Повечето се вписват в уж средно приетите норми, но си и ма такива, които са над или под нормите. Без това да означава, че са болни или нещо в развитието им се обърква.
 veleva щом веднъж си се справила съм сигурна, че пак можеш. Предлагай по-често гърдата и с много търпение и нежност нещата ще си дойдат на място. А дори и да се наложи да даваш изцедена кърма - нали е кърма. Като се позахраните постепенно след 6-тия месец ще ти стане по-лесно. А ако устискаш до тогава детето да суче от теб поне 1-2 пъти на ден после няма да можеш да се откачиш  Laughing Зори по едното време сучеше само на закуска. После аз се цедях и добавях в пюрета и каши. Като вдигнах ръце от помпите на 9. 5 месеца първо малко хапеше, но бързо свикна отново с мен и сега суче по не знам си колко пъти на ден и после си изяжда пюрето или каквото там има. Непрекъснато се курдисва в скута ми и започва да дърпа блузата за да се докопа до млякото  Laughing
След първоначалното объркване на мъничето нещата бързо ще си дойдат на място. Само бъди търпелива, упорита и настоятелна. И предлагай колкото се може по-често да суче от теб без значение по кое време на денонощието. Успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт