Октомврийска дама или мъж , заваляха като проливен дъжд

  • 14 413
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 249
честита щерка minana да сте живи и здрави  а на теб бързо въстановяване

# 61
  • Мнения: 2 100
Здравейте и от мен Simple Smile

Първо честито на всички нови мами! Много радост да ви носят бебчетата, а на мамите бързо възстановявяване!

Нямах време да чета, но колкото можах ви четох. Много бебета бееее, много се радвам! А бебоците в албума са прекрасни! Вярно е, че октомврийчетата са много хубави. Отново честито на всички новообебили се!  Hug

# 62
здравейте момичета.

да се похваля че на 16-ти най-накрая Joy родих момченце Мартин.
Тежеше 3945гр. и *висок* 56см.
И двамата сме добре. От вчера сме си вкъщи и се гледаме.

 baby_neutral

Поздрави на всички мами и бебчовци.
А на тези които тепърва им предстои пожелавам много много леко и безпроблемно раждане искоро по едно хубаво и здраво бебче.

  bouquet  bouquet  bouquet




# 63
  • Мнения: 285


gabi - в Родени 2007 няма все още октомврийска тема, защото не всички мами са родили. Ще се преместим дружно там в края на октомври, когато се появят всички бебоци.  Party

Ама..... и аз съм! Разбира се че дружно трябва да се преместиме! Явно още мозъкът ми мисли по "бременелски" още Confused
ХАйде, малко остана, чакаме новите мами и бебчета с    bouquet

# 64
  • Мнения: 276
Честито на enax-ta и minana за малките слънчица!!!
Много да ви радват и да бъдат здравички!

Замислям се как сигурно и tsvetentse вече има бебче!
От вчера се покри и можеби ще получим новини!
Преславче къде изчезна и ти бе душа? Айде кажи как се справяте със дебелуши ?
Ние пък сутринта се събудихме със слепнало оченце и много се притесних! Промих го със лайка и капнах кърма пък сега ще видим.От какво ли може да е? Айде започват шашканията....
Иначе искам да кажа че се завърта от страни та по гръб - изобщо не се затруднява!
Дженка къде се изгуби и ти? какво става със твоя мастит - бориш ли го? Айде дан всичко се е оправило и нямаш вече температура!
Галини много са сладки малките мъже  Heart Eyes  И тате е много щастлив макар и да изглежда уморен!
Ооо ревеме......айде до после!

# 65
  • Мнения: 249
Честито на enax-ta   ,  да ви е живо и здраво момченцето  а на теб бързо възстановяване   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 66
  • Мнения: 1 195
Добро утро Simple Smile
Ех никой няма явно на всеки му е студено и се гушка на топло до късно Simple Smile
 Няколко дни ме няма и гледам че бебевалежа си е продължил Simple Smile
Честити рожби на
 MIMETO_IV, VIARKATA, GAL4ETO , GALENTINASS, LUZ ,LUNA, JENIA',NADIN79,  MINANA, ENAX_TA   bouquet
дано не съм пропуснала някой Simple Smile
Да са живи здрави и много щастливи малките слънчица Simple Smile
 А на вас бързо възстановяване   bouquet

Не сме си все така 2 в едно малко време остана и аз нещо взех да се спичам яко хвана ме май предродилна депресия  Embarassed само се цупя и рева на поразия горкия ми мъж в чудо се вижда ooooh!
 Мама и баба пак ми бяха на гости пак ме поглезиха и ми помогнаха да изперем дрешките на бебо Simple Smile майка ми е голям ентусиаст и пра всичко на ръка ooooh! сега остана да изгладя и съм готова:) скринчето на бебо пристигна най-накрая Simple Smile днес май ще съм окончателно готова:) И чантата за болницата е в пълна бойна готовност Grinning само да дойде вторник най-накрая  Heart Eyes
Момичета много са сладки бебоците Simple Smile само гледам ли гледам снимки:) Даже и мъжа ми с голям интерес разглежда дребосъците и им се любува  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 593
С малко закъснение:

Малък Сладък Жорка, добре дошъл!!!   bouquet  bouquet  bouquet А на мама Галентинас - възможно най-бързо възстановяване и да се върне скоро при нас да разкаже за живота след раждането  Laughing

Честити бебчовци на Енакс-та и на Минана!!! Да са им живи и здрави на мама и на татко!!!

Аз днес и утре посрещам гости - приятелки от тука, преди да си тръгнем за БГ да им представя малкия дребундел.
Да се похваля - вчера си получихме паспорта на Нолън и вече само нещо здравословно може да ни попречи да се прибираме след някой друг ден...

Иначе аз лееека полека се поуправям, но от много недоспиване и силна преумора ми отнема доста време. Последните 48 часа бяха малък кошмар, но се вижда слънце на хоризонта...

# 68
  • Мнения: 249
Майчета вече взехте ли си актовете за раждане на бебоците ?
 След това къде трябваше да се ходи май беше по-райони вече съм забравила имам някакви проблясъци ,че се ходеше до общинатамай така беше  о незнам точно
кажете който е минал скоро по-този път Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 1 524
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМЧЕТА, ДА СА ВИ ЖИВА И ЗДРАВИ ВЪРЗОПЧЕТАТА   bouquet   bouquet

 Jenna честит паспорт на ноли, а той има ли снимка вътре? Да оправяш тези гърди ей. Аз почти спрях да цедя, тя малката цеди достатъчно, а още давам и двете гърди, но тя вече цока от едната 10мин а от другата 5 и почва да стиска устни и да не иска повече явно и стига. Скоро ще мина само на една цица. ОБАЧЕ много ме сърбят гърдите преди кърмене - като се напълнят, въпреки че вече не стават като бомби, доста по-меки са, ама как сърби кожата - не зърната. Чешам се като крастава.

Mpulle аз на ръка по смъртно няма да пера - мразя го. Но щом има ентусиазъм от страна на мама - да действа. А за гладенето - гледам да го оставя на свеки като идва, хем има кво да прави, докато аз съм по магазините, хем това го мразя още повече  Mr. Green

Преславче присъединявам се към надето - как си?

gabi малко остана - скоро ще се местим  Grinning

pra скоро ще е да знаеш - ама се снимай преди да тръгнеш към болницата - аз така направих и сега като гледам голите си секси снимки с целулит и тумбак се хиля много (по гащи страстоубийки и сутиен) гледката е потресаваща, ама много има се кефя  Joy  Joy

Ивон пускай нови снимки на София, ама много са ни красиви октомврийчетата   bouquet

tsvetentse намерисва ми на бебенце, стискам ти палци да е леко раждането.

# 70
  • Мнения: 318
Ехо  Heart Eyes Здравейте момичета  Simple Smile

Ние сме у дома от понеделник и току що оправиха нет-а  Party Party Party Дано не се скапва отново  Praynig Praynig Praynig

Честито на всички мамчета и бебчета!

Късмет и леко раждане на всички очакващи!

Сега отивам да изчета всичко пропуснато и после пак ще пиша  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 405
Маграт,   welcome smile3525 Дано нета ти е ок!!

Наде,  ние минахме през това с оченцето, беше слепнало, с жълта коричка. Това е запушено слъзно каналче, което не е страшно.
Педито препоръча капки "офталмосептонекс" , да се промива с преварена вода и стерилно памуче/марля/ и масаж. За масажа каза, че ако забележа, че очичиките подпухват - да спра да го правя. Също ако се появи по-тъмно жълта и по-лепкава слуз и се зачерви бялата обвивка на окото - това е признак на инфекция и да и звънна пак за антибиотичен крем.  Мина ни за около 5-6дни. Не се притеснявай  Hug

Меги, честит сън  Laughing друго си е , нали  Mr. Green 


Ние нашата пауза я правим вместо от 12 до 6 през нощта, от 6 до 12 сутринта  Joy Ми явно човека нощна птица кат' майка си  Mr. Green  Опитвах се доста упорито да променя нещата, ама не става и не става и т'ва е  Crazy Явно не е сега момента, важното е че подремваме  Whistling


Джена, браво за паспорта, Ноли вече е пълноправен гражданин  Grinning



Да ви разкажа  -  вчера ни се разказа играта - дребния рева от 4 следобяд до 1.30 през нощта, като през цялото това време ми се местеше от едната цица на другата и нищо друго не го успокояваше  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy то не бяха капки против колики, смяна на памперси , разходки из апартамента,  преобличане, къпане, мерене на температура - НИЩО !!! ОТкачихме направо!! Отново съм с разранени зърна, този път брутално и на двете  ooooh!
Накрая в 1.30  /след поредното кърмене/ размразих 150мл кърма - изпи 120!!!!  #Crazy  И к'во? От глад ли е ревал? И как е възможно при положение, че аз винаги проверявам има ли мляко - преди и след, освен това то се чува като гълта??  Пълна мистерия!!!
В 3 пак яде.., после в 6, 8, 10 и 12, а аз приличам на призрак  hahaha Сега ламята спи и хич не възнамерявам да го будя  Twisted Evil
Снимка на ламятa:  Joy 
http://selmulina.multiply.com/photos/photo/2/7

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 15:37 от Nigella

# 72
  • Мнения: 533
Момичета,имате поздрави от Галчето и Максим.Те са много добре!Максим лакомо суче...пу-пу!Надяват се да ги изпишат в неделя! Hug
Честито на всички нови МАМИ С БЕБОЦИ! smile3525

# 73
  • София
  • Мнения: 1 228
Привет и от нас  Heart Eyes

Честити бебчовци на enax-ta и minana  bouquet

Добре дошла на Маграт  Simple Smile Чакаме разказ за раждането и за малката принцеса (да видим с трето как е, току виж някоя от нас, с две деца, се престраши и за трето някой път  Heart Eyes)

valen_tina, ние акта за раждане го взехме отдавна, но още не сме подали молба за помощта, само за личен лекар сме го ползвали досега. Има време - 180 дни от раждането на детето е срокът, пък ние понеже сме в друга община (тази на свекърите) и много неудобно, по - нататък... Е, не ти помогнах много  Embarassed

Наде, на Ивко очето беше залепнало в родилния дом - още за пръв път щом го видях, 6 часа след раждането. Казаха, че се е заразил при раждането ... не знам дали тогава или след това, като чета че голяма част от бебетата от Тина Киркова са така  newsm78 Както и да е, оправихме го за 6 - 7 дни: първо промивка с преварена водичка и после капки ТобраДекс - това капеха там, това взех и аз вкъщи.
Преди два дни му пръснах сапунена вода без да искам докато го къпех - на сутринта беше залепнало очето, мина само с промиване с преварена вода...

Нигела, възможно е да реве дребосъка от какво ли не, може и от глад - ако е много уморено, сученето му е трудно, от шишето се наяжда и заспива... И при Иво ги имаше тия истории няколко пъти. Но пък днес примерно рева почти час след нахранване - а се беше наял. То било защото май беше преял - след четвъртото яко уригване върна една шепа и после заспа доволен ...  newsm78 Оф, бебета, не могат да си кажат какво им е, милите ...

Джена, честит ви паспорт - хайде да си идвате вече, че да ти помогнат малко бабите  Simple Smile

На Иво днес му беше първото представяне в обществото - бяхме на детски рожден ден - държа се много добре, спа, хапна и пак заспа  Heart Eyes
Качих малко нови снимки ако на някой му се гледат: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=177136&photo=13

Момичета, които родихме в Тина Киркова, не искам да ви шашкам, но съм притеснена - снощи по новините на НТВ са казали за бактериална инфекция в неонатологията там, ето тук го обсъждат: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233453.0
И това, заедно със залепналите оченца ... Някой има ли представа за симптомите, а диагностиката?  newsm78 Оф, отивам да търся информация по въпроса  Sad



Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 16:22 от rally

# 74
  • Мнения: 405

Момичета, които родихме в Тина Киркова, не искам да ви шашкам, но съм притеснена - снощи по новините на НТВ са казали за бактериална инфекция в неонатологията там, ето тук го обсъждат: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233453.0

Ужас!!!!!!!!!  #2gunfire   Абе там май хигиената е  доста съмнителна...  #Cussing out  ooooh!   Обаче едното моиче виж че казва, че се проявявали симптоми след 5-6 дена, т.е. много време е минало откакто ние сме изписани. За всеки случай ще звънна на педито.
Дано по бързо се оправят малките душици там  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт