Губещите в живота

  • 3 279
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 099
Да. На всеки се е случвало, но не всеки би си го признал! Горе главата - период е.  Hug

# 16
  • Мнения: 473
Така не съм се чувствала, но понякога усещам как непрекъснато се редуват хубави и не особено хубави моменти. Всеки човек е победител в нещо, всеки човек знае нещо, което другия не знае, всеки трябва да намери смисъла на своя живот, щастието за себе си. Аз се чувствам щастлива от нещо, което е незначително за друг.  Паднала си духом, намери нещо с което да се заредиш.

# 17
  • Мнения: 867
Всеки е бил отчаян. Но ти се чувстваш така защото мислиш за нещата по определен начин от рода на"пак на мен ще се случи..." Вярвам че такива хора предизвикват невървежа и лошият късмет.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Напълно възможно е. Поне веднъж в живота на всеки му се случва, друг е въпросът колко си го признава пред себе си.
Някои по дебелите книги казват, че всъщност депресираните и песимистите имат по-реална преценка за ситуациите. Защото оптимистите и успяващите са в такова приповдигнато състояние на духа, в  което често недооценяват рисковете. А това било по-опасно за индивида, отколкото песимизма и депресията.

# 19
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ами не съвсем. Била съм в безизходица, без пари, без жилище, сама... Но не съм се чувствала едва ли не като изтривалка на съдбата. Все ми се смеят, че съм прекалена оптимистка, но се оказа, че именно оптимизма ми дава сили в лошите моменти, надеждата, че ако се напъна малко, и всичко ще си намери разрешение  Peace

# 20
  • Мнения: 2 723
Мдам сега се чувствам по подобен начин...
Не чак като губеща, амаааа
Периода ми е "Защо все на мен", но вече доста дълго продължава. Знам, че ще мине, но знам и че за да мине трябва да се взема в ръце и да променя нещата, сега обаче от хормоните ли що ли си ми е добре и уютно в дупката.
За капак днес сутринта ми спря водата докато се къпех, а бях цялата в душ гел, но не топлата а всякаква вода... баси тъпотията  ooooh!

# 21
  • Мнения: 884
Оооо, да, точно така съм се чувствала преди много години.Зарекох се, че ще се хвърля на врата на първия срещнат-това в една лятна сутрин. До вечерта бях забравила за тази своя закана. Точно тази вечер срещнах съпруга си. Преди това може и да си ми минавали разни страшни мисли, но до мен винаги е бил друг близък и обичан от мен човек-сестра ми.И сега след толкова много години  си давам сметка, че колкото и самотна да съм се чувствала-никога не е било точно така... Огледай се и ти!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 529
Когато ми е много тежко си спомням,че дядо ми казваше:-Отвори вратата лошото да излезе на пътя.Запомнила съм и една мисъл от книга,заглавието и съм забравила и автора: Съгласи се със съдбата си и обичай хората до теб.

# 23
  • Мнения: 211
Всеки е имал такива моменти. Аз също.
Мисля, че най-добре е, щом си в такава депресия, да се замислиш колко по-важни неща имаш - здраве, нечия любов, какъв късметлия си, че имаш добро семейство.. Много често не се замисляме за тези неща. А те са най-важните. Ето без тях наистина бихме изгубили смисъла на живота! А и плюс това, ако нямаме падения, как ще оценяваме хубавите моменти?

Усмихни се! "Няма нищо по-хубаво от лошото време!" Hug
(И не забравяй, че слънцето винаги изгрява!)

# 24
  • Мнения: 494
  В подобен момент,дори много по-лош,когато реших,че съм стигнала дъното,че няма път нататък и пр.,една приятелка ми каза:"Това не е безпътица,не е липса на път,а просто кръстопът!Избери посоката нататък и тръгни отново!"
  Без да знам подробности,ми е трудно да преценя дали този съвет ще свърши работа и на нея,но реших,че може да я накара да се замисли.Горе главата!  bouquet
 
 

# 25
  • Мнения: 339
Една приятелка на майка ми един път ми разказа нещо като притча : Един човек бил много беден. Помолил се на Господ за мъничко късмет, Той му отговорил : Прибери се вкъщи и си сложи един надпис на стената : Няма да е все така! Ще мине време, ще забогатееш, но....като станеш богат  пак поглеждай надписа - че няма да е все така!
Възходът и падението са част от живота. Късмет!  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 397
Понякога,да не кажа в повечето случаи съм Марко Тотев,но чак пък да не мога да продължа...Що така бе момиче? Винаги има някой,който се нуждае от теб,не може да няма!А пък и сама от себе си newsm78,това не го разбирам.Нали всеки е най-важен за себе си,животът е прекалено ценен,за да се отказваме от него. Просто съм приела,че не може всичко да е идеално и се радвам на това,което имам. Peace

# 27
  • Мнения: 492
Оф, точно днеска ми е такъв ден. Толкоз криво не ми е било отдавна и не знам защо  Tired

# 28
  • Мнения: 13
Случвало ми се е! И то доста често, но като си помисля за прекрасното ми дете и си казвам "Трябва да си силна". Намери упование!

# 29
  • София
  • Мнения: 1 941
и още как Sad

Общи условия

Активация на акаунт