ТЕТРАЛОГИЯ НА ФАЛО

  • 21 419
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 252

Браво браво браво !
 smile3501 smile3501 smile3501

Винаги съм казвала, че детските хирурзи  и кардиолози в  3та  градска са  страхотни специалисти! А д-р Лазаров  е  оперирал  София и навсякъде  ни казват  , че  операцията  й е перфектно направена. Дори  френските  кардиолози в  болница  Некер!!   bouquet

# 16
Наистина операциите на сърцето са спасението за болните деца, когато са с вроден сърдечен порок. Лекарите в III градска болница са единствените, които могат да се справят с тези заболявания. Д-р Пламен Митев е най-добрият сърдечен хирург и прави най-успешните операции дори и при много тежки заболявания. Трудно е да го намерите, защото е много ангажиран, но си заслужава, защото децата ни заслужават най-доброто! Успех!

# 17
  • Мнения: 161
Здравейте на всички!На 30.10.премина успешно катетеризацията на Пламен!Казвам успешно,защото имаше съмнения за други стенози,но всъщност ги няма!От болницата ни изписаха в горе долу добро здраве,но като се прибрахме в къщи,малкия започна да диша трудно.Ама и аз съм една патка-на тази рана в гърлото му,през целия път му давах солети и кубети.Изобщо не се съобразих,че солта ще попречи на гърлото.Иначе днес е по-добре,но още му пречи нещо да диша.Но мога да се оплача,че преживях най-големия ужас презживота си през теи няколко часа на катетеризацията,че и преди нея.Малкия много плака.От предишната вечер в 11часа не беше ял и пиул нищо,ВЕСЕЛОТО ПРАХЧЕ му го дадоха в 11.30.часа на обяд,не заспа от него,слагаха му абокат пред мен,не се получи и му слагаха втори абокат,по който пуснаха някаква упойка мисля,за да заспи.Пак не заспа.И така рев до 12часа,когато го качиха в операционна.Незнам ,на операцията трябва да си взимам валеряни,защото ще умра от притеснение и рев.
Европа7,откъде познаваш д-р Митев?

# 18
  • Мнения: 252
Еее , Европа7  , какво ти става,  във всички теми пишеш за д-р Митев   Mr. Green
Ама  знаеме  , че е добър  не се  притеснявай Wink

Мила Татиана, виждам , че  си много притеснена  за  малкия, доста  объркано си ни писала. Много се  моля операцията да  мине  успешно, кога  ще е тя или е  минала  вече? Стискам палци  Пламенчо да бъде силно момче и да  премине това  изпитание и да се  възстанови  бързо!

# 19
  • Мнения: 161
Искам да сподля с всички вас,че вече се обърках много.Прочетох внимателно епикризата от катетеризацията и ето какво пише там:ДИАГНОЗА:ВСМ-СУБАОРТЕН МКД.ПОДКЛАПНА ПУЛМОНАЛНА СТЕНОЗА.
Отнася се за дете на 1г.1м.,което е известно от периода на новородено,когато е установен малалаймънт МКД с обструкция в изхода на дясната камера.Детето се развива добр,не боледува често.Няма хипоксемични кризи.Поради съмнения за тажирани стенози в изхода на дясната камера и ствола и клоновете на БА,постъпва планово за интракардиално изследване с оглед индикациите за оперативно лечние.........................
Мисля,че диагнозата пак е старата-МКД и пулмонална стеноза.Чудя се как така се променя?До навършване на 1год. беше МКД и стен. на бел.артерия,след това постъпихме за катетериозация с Тетралогия на Фало,изписват ни пак със старата диагноза.Нищо не разбирам

# 20
Здравейте всички,Казвам се Ивайло и съм на 39 г.роден съм с тази болест,по-точно:Дясна камера с двоен изход,малпозиция на големите съдоове с пулмонална стеноза,хипертрофия на дясната камера,обща атриовентрикуларна клапа,аплазия на лявата  белодробна артерия,аномално вливане на белодробни вени в горна празна вена,симптоматична еритроцитоза.До няколко години живеех съвсем нормален живот,семейств, деца,работа и т.н.Не съм опериран ! Обаче напоследък започнах да получавам аритмия / сърцето започно да прескача/ и пристъпни предсърдни трептения с пулс 200 ! newsm78 В момента взимам само Кордерон.Изпратиха ме за консултация при д-р.Велковски от 3-та градска ама това ще го направя след Празниците!ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И МНОГО МНОГО ЗДРАВЕ !!! :love:ICQ:344-571-486;e-mail:zeenon@abv.bg;GSM:0897450747.

# 21
  • Мнения: 408
Здравейте Ивайло, аз нещо не разбрах - кога разбрахте че сте с такава диагноза. Ако е от скоро, не е ли имало други признаци и по рано, например и цианоза и т.н. И какво ви казват без операция ще можете ли да водите нормален живот? Какво работите, при физическа работа какво чувствате, като дете боледували ли сте често? newsm78
Извинявам се за много то въпроси, но като майка на дете със сърдечен проблем много ме вълнуват тези неща. Embarassed
Весела Коледа и на вас и на семейството ви, много здраве ви пожелавам и дано нямате усложнения!  bouquet

# 22
Здравейте !!! Като малък непомня,а и не съм обръщал внимание на този проблем,докато не се задълбочи до преди 2 г.! Помня само че боледувах често от плевмония.Сега без антибиотик даже и на заболекар немога да отида.Догодина ще направя някой консултаций с кардиолози и ще реша какво да правя!Разпитайте и Вие,но неоставайте нещата така,защото понякога на мен/ неми се живее вече /.Медицината е напреднала МНОГО от онова време.Като съвет да има много движение / без натоварване,аз несам се спирал по планини и язовири/рибар съм/, на въздух и я пазете от вирусни инфекций
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !!!

# 23
  • Мнения: 1 783
Ивайло, наистина трябва да ходите редовно при кардиолог и редовно да ви проверяват сърцето. Не съм лекар, но знам че колкото по-възрастен е човек, толкова по-трудно се преживява операцията. Наскоро прочетох това, http://content.nejm.org/cgi/content/full/357/11/1160?query=TOC, не знам дали четете английски, но е интересно, че човек на 78-годишна възраст е доживял с ТНФ. Съжалявам, че не са ви оперирали по-рано, но сигурно са имали причина, макар че доколкото знам, когато вие сте се родили, операцията вече е била възможна. Успех, дано да ви предложат някакво подходящо разрешение.  Peace

# 24
Ходих при Д-р Кратунков / GSM:0888751936 / от УНСБАЛ "Св.Екатерина" на преглед.След дълъг преглед включващ ЕКГ,ЕхоКГ,кръвна картина и др.Неговите препоръки относно лечението ми: Хемодилуция,Спирален скенер с контраст и Контролна ДСК и ЛСК.Хемодилуция отказах почти веднага имайки предвид риска !!! Сега чакам скенер за да преценя какво да правя по-нататък.Ще пиша за всяка  по-нататъчна моя стъпка.Поздрави и Здраве !!!

# 25
  • Мнения: 408
Здравейте Ивайло извинявам се за въпроса но какво точно означава Хемодилуция и какъв е риска.
Много здраве и късмет и от мен!

# 26
Здравейте !!! Хемодилуция-понеже имам много висок хемоглобин / гъста кръв / над 200,източват определено количество и я заместват с някъкъв раствор,по този начин кръвта става по-рядка.При тази процедура в кръвта може да се образуват тромби които не се знае къде могат да отидат. Докторът ми разказа за един случай където тромба влязъл в окото / ЗА НЕГОВО ЩАСТИЕ ! /. Процедурата се повтаря през определен период.

# 27
 newsm10 smile3501
Здравейте!
Аз също съм майка на дете с такава диагноза - Тетралогия на Фало.Преди операцията Боби беше здраво дете, но нарастваше малко на тегло.Други признаци за заболяването нямаше, може би защото беше най-леката форма.Целенасочено не търсих никаква информация за болестта / и с право /, защото и така кошмара си беше много голям.Оперираха сина ми в 10-тия месец, възстанови се много бързо и почти настигна връстниците си, а сега е такава панта, чееееееееее.Благодарна съм , че "попаднахме" в ръцете на такива специалисти и професионалисти от 3-та градска.Няма такива думи, с които да опиша искрената си благодарност към д-р Митев /страхотен хирург/ и екипа му, сестрите и лекарите от реанимацията и детското отделение.През август ще станат 2 години от операцията и ние се радваме на едно здраво и палаво дете. ЖЕЛАЯ  на всички успешен край и здрави нерви !

# 28
Пиша до всички майки на деца с тази диагноза .Когато преди 8г.първата ми дъщеря се роди с тази     диагноза нямаше кой да ме подкрепи и да ми даде съвети,когато след 6г.решихме та да си има някой се ,роди сестра и(без да видят гинеколозите)със същата почти диагноза и сега тръгвам по същия път Praynig Лекарите са страхотни ,персонала също но,майки не оставяйте децата в реанимация ида се приберете в провинцията ,ходете  всеки ден за информация .Имат( като на всякъде ) по слабо внимание тези деца,да не кажа по безотговорно.Санаториума в Банкя също ни помогна за по бързо възстановяване . Naughty  bouquet Flowers Four Leaf Clover

# 29
  • Мнения: 78
бори32, моето момченце е с диагноза Тетралогия на Фало и му предстои операция.Моля се на Бог всичко да мине успешно и няма да мрадна от София до изписването на Косето.То сърцето ми няма да позволи да го оставя там и да се прибера в Първомай newsm78

Общи условия

Активация на акаунт