за недаването на вода на кърмаче

  • 4 548
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 162
Благодаря на всички   bouquet моля ви момичета много ми трябват преведени научни материали колкото повече толкова по добре за да имат какво да четат може също публикации в списания и др.Ще се опитам да ги накарам да четат ако ще и войни да водя. Нямам сили да споря.....

# 16
  • Мнения: 629
Ето някои линкове, от които можеш да измъкнеш помощна информация:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=12516
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13444
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13432
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8557
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199
Извади си ги на компютъра. На част от статиите махни там където пише Американска педиатрична асоциация - за да ги послъжеш, че и в други страни се приемат същите правила.
Дано някое майче се включи и с конкретни броеве на списания.
Успех!  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 1 504
Списание "Моето дете" брой 7 месец юли  стр 32 статията е "От колко вода се нуждае бебето?", но и там е казано, че все пак всеки сам си прави избора и се води по детето...изчетия, но роднините може да се хванат...за някоя дума...

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Ама ти му давай вода Simple Smile Той няма да я иска Simple Smile Винаги съм предлагала на моя син вода, но пропи на 9-10месеца когато стана горещо през лятото.

# 19
  • Мнения: X
Списание "Моето дете" брой 7 месец юли  стр 32 статията е "От колко вода се нуждае бебето?", но и там е казано, че все пак всеки сам си прави избора и се води по детето...изчетия, но роднините може да се хванат...за някоя дума...

Да, тази статия е супер ценна.
Имаха и една книжка за кърменето и захранването на бебето. Аз с нея закърмих правилно, без никой да ми показва или да ме учи. Е, и с много предварително четене тук.  Wink

Та там има посветени доста страници на нуждите на бебето през първите месеци. За водата пише точно това, което искаш да обясниш на твоите хора. За съжаление, не знам как да си я набавиш. Може би да звъннеш в редакцията.

За това говоря.
http://spisania.rozali.com/ot-moeto-dete/p5917.html

# 20
  • Мнения: 183
списание   '' Моята бременност''  зима 2007, ст.78
Аз реших проблема по начина добре описан от vmitkova,опитах с добро, обясних няколко пъти и после приключих темата от раз.

# 21
  • Мнения: 4 447
Милата, не ти завиждам с такива цербери около теб.

Мисля, че единственото, което би им повлияло е от някой меценат в тази област. Единствения за който се сещам е Д-р Мангъров - завеждащ отделение в инфекциозна болница. Повикай го на домашен прием, срещу 40лв. ще се отървеш от досадните напъни на всички около теб!   Hug

От него много неща съм научила и много ми е помогнал.

 Peace

# 22
  • Видин
  • Мнения: 685
Мога само да ти дам съвет да не им се връзваш. Кажи им че една майка винаги прави най-доброто за своето дете. И аз не давам вода. Peace

# 23
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Аз давам вода но не защото така са ми казали а защото бях глупава и започнах да му давам още в родилния дом и той си свикна и ако не му дам реве и му хлътва фунтанелата... сега му давам най- много 50мл на ден и се надявам да я спрем сега когато е по- студено... И аз не смятам, че са прави да те нападат... всяка майка знае какво е добро за детето си  Hug  bouquet

# 24
  • Мнения: 4 546
Мегита, как така му хлътва фонтанелата и това лошо ли е Shocked и на моя май му е леко хлътнала, а вода не давам
и между другото - ти къде се покри ?
moni 81 направо ти се чудя колко добра душа си. чак толкова да се месят и то за такива важни работи - досега да съм се изпокарала с всички. моя съвет е да скръцнеш със зъби и да ги поставиш на място, защото явно не е само в недаването на вода проблема и в бъдеще ще си имаш доста ядове. и аз съм на мнение, че всеки родител носи отговорност за детето си и носи последствията от начина, по който го гледа и възпитава. затова и родителят е този, който трябва да взима решенията.  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 252
Имам късмета да живея на 500км от всякакви роднини. Колкото и да им се гостува все идват за малко  Mr. Green Но това не им попречи и на едните и на другите да ми се месят в живота, а недаването на вода не само ги шокира, но ги държа в притеснение близо година, докато синчето не пропи вода. За беда свекърът ми е лекар и с него си имах най-големи проблеми. Човекът е завършил преди 40 години и си пее старата песен, а за новости не иска и да чуе. Каквото и да му дам да прочете, клати глева и казва "Може и така да е, но колегата (поредното светило в педиатрията) казва, че бебето е живо същество и като такова се нуждае от вода" . Просто отказваше да асимилира, това което аз се опитвам да му обясня за състава на кърмата. Дори веднъж  ми се обади по телефона да ни чуе как сме и като чу детето да реве каза че "звучало като дехидратирано"  Joyи трябва да започна да давам вода. Имаше и други бисери по въпроса, но сега не се сещам.

Ако живеете заедно и продъжават да ви се месят заплаши, че ще се изнесете на квартира и че ще им ограничите достъпа до детето. А ако сте отделно от роднините винаги можеш да си намериш предтекст, за да не се видите. Среща с приятелки, детски празник в другия край на града, посещание при педиатъра и каквото ти дойде на ум. Колкото по-малко ви се месят толкова по-спокойна ще бъдеш. Научи се да си "показваш рогцата". Не се изживявай като мъченица като им търпиш простотиите, а защити здравето на детето си. Това дете не си го родила, за да си експериментират разни роднини колко време ще издържи на тютюнев дим и дали може му се опре порция свинско със зеле преди да е захранено. Та това си е лудост и то за освидетелстване. Ако някой ми го заяви в очите това просто повече няма да види детето ми и на снимка. Naughty

Ако искаш лъжи ги, че даваш вода - за да мирясат. Аз лично заявих на всеослушание, че детето ми вода няма да пие докато не го захраня. Казах, че съм интелигентен човек и мога САМА да взимам решения. И от това страдаше най-много свекъра...
Говори с мъжа си, дай му да чете материали за кърменето, за да ти бъде опора в споровете.
Пожелавам ти успех!

# 26
  • Мнения: 545
А защо не ги накараш въпросните роднини да бъдат на диета само мляко за 3-4 дни, та като големи хора самите те да преценят дали имат нужда от допълнително вода?

# 27
  • Мнения: 130
Ох и моята майка постоянно ми дудне за тая вода. А малката само като усети, че се опитват да и пробутат вода почва да плаче  Laughing В кърмата си има достатъчно вода, ама иди им обеснвай на роднините и съседите, дето си врат носа там където не им е работа.
Аман от съветници.

# 28
  • Мнения: 1 674
Само кърма-ДА!НИкаква вода.От кърмата получава всичко необходимо(не му е нужна вода).Но в случай ,че даваш АМ тогава трябва и вода.Ти казваш че е само на кърма.ОК.И мен така ме плашеха на времето,че щяло да ми се дехидратира детето,защото било по-пълничко и т.н.И аз така търпях упреци,но вода дадох чак когато захраних(до тогава бяхме  изклютително само на кърма. Peace

# 29
  • Мнения: 867
Знаеш ли миличка това не е загриженост а безхаберие според мен. За недаването на вода как да е но за ПУШЕНЕ в присъствие на бебето и за топене в свинско със зеле просто незнам к'во да кажа.
На твое място бих си отстоявала мнението.

Общи условия

Активация на акаунт