От къде купувате дрехи на децата си?

  • 7 591
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Питам, защото всички знаем колко са скъпи детските дрехи, че един пуловер е 30-35 лв в най- добрия случай, да не говорим за обувки, дънки и т.н... та да попитам, че на нас ни предстои обновяване на зимния гардероб, защото тези от миналата година са ни малки Simple Smile
Хайде да споделим, кой от къде пазарува:)

# 1
  • София
  • Мнения: 44 229
Ааа пуловерчета има и по 18-25 лв...
аз си купувам от разни квартални магазинчета...
особено ми харесват дрешките с рязани етикети.
Иначе купувам бодита по 6 лв, дънки 25-30, но има и по 18, а вчера видях едни на пазара ив.вазов по 9 лв.
Блузки памучни взимам по 10-12-15 лв.
ватиран анцунг горнище и долнище 18-20 лв
Обувки винаги взимам хубави та са 50 лв и нагоре....
Якето есенното 27...зимно имаме от миналата година та още не съм мислила за друго, пижами - мама вчера му донесе едни ватирани по 7 лв ги е купила.
По принцип избягвам бг дрехите...но имаме...и не купувам от маркови магазини, защото за мен нищо не управдва едни детски /бебешки дънки да струват 70-100 лв например...

Обикновенно като допълнение купувам и по нещ7о от продавалника... и така...
а ти от кой район си?

# 2
  • Мнения: 158
Аз живея в Лозенец(Луксозенец- както аз го наричам), защото тук се населиха само баровци и цените са все едно сме в друга държава, като започнеш от цените на пазара, та стигнеш до единия хляб в магазина, за дрехите да не говорим, защото се предполага, че тук живеят само баровците и те могат да си позволят всичко!!!!! Аман от Селяндурщина(без да искам да обидя, който и да е), ама така е кво да се прави.... Та иначе тук е пълно с магазинчета с детски стоки, особено около района на парка, щото сещаш се там има много майко с деца.... и така....Simple Smile
Та за това искам да се осведомя откъде пазаруват "Нормалните Небаровски майки......"

# 3
  • София
  • Мнения: 44 229
Ами и аз съм в Лозенец Simple Smile
Ама така като гледам пазарувам за по-малко детет, та цените сигурно са малко по-ниски...
А и в магазините май са предимно за до 2-3 годишни деца кадето ходя....иначе точно от едно магазинче на пазара купувам, както и на пазара Красно село има няколко магазинчета на по-прилични цени.
И едно магазинче до хемус.....но не знам дали има за 6 годишни деца по тях, просто не съм се заглеждала....
Аз пък не мога да кажа, че е пълно с магазини....преди бяхме в борово, там доста повече имаше от колкото тук....Wink
Може да погледнеш тази тема...не знам как са цените защото не съм обикаляла но ако ти е удобно може да провериш...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=229504.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231668.0

# 4
  • Мнения: 158
Много ти б;агпдаря за инфото:)
Сега ще прегледам темите Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 44 229
може да поръчаш и от ларедут, много са им прилични цените, особено при намаленията,някои неща са по -евтини от колкото в бг

# 6
  • Мнения: 158
да, не са зле сега ги разглеждам има доста хубави неща:)
И съм решила да мръдна до магазина на завод Витоша пък ще видим какво има и там:)

# 7
  • Мнения: 148
Fox baby,Benetton,Gap,Chicco,H&M,Accademy Soul,Exit,Nike(някои от тези ги няма още в България,но са страхотни и мн.качествени!),както и страхотните 100% памук български дрешки,само дето имената на фирмите не знам,но са също толкова качествени и на съвсем приемливи цени.Общо взето гледам да не се изхвърлям за нищо,защото е безмислено,пък и излиза "солено" Sick За обувки-К&К,Primigiorni,nike,rucanor,ама независимо от марката всички са си скъпи ooooh!

# 8
  • Мнения: 158
Irresistibile И аз това имам предвид, че не си заслужава, защото всички дрешки от миналата година са ни малки, не казвам, че трябва да си обличаме децата пет за четири както се казва, но да се дават по 100 лв. за дънки, които ще носи 3-4 месеца е абсурд.

# 9
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Боже хора, за какви цени говорите  #Crazy

Аз пък ходя на димитровградския пазар  Peace

# 10
  • Мнения: 148
Да,ама ние си няма как да отидем до този "пазар" Sad ,че с бензина съвсем скъпо ще ни излезе Wink
Кари, виж в Fox Baby/Кids в мол-а на Стамболийски,особено е приятно като имат промоция "плащаш 1(2),получаваш 2(3)",дрехите са хубави и на поносими цени и по принцип.

# 11
  • Мнения: 8 242
Абе какви са тия цени 30-35 лв  #Crazy Аз толкова за мен няма да дам, пък камо ли за туй дренбото  Crazy
Пазарувам от Ларедут-а  Mr. Green

# 12
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Irresistibile,

пътните до Хасково са 15 лв. в едната посока (София-Хасково). Хаскво-Димитровград - 1.40 лв. Има и автобуси, които пътуват до Димитровград.

Ще стестиш или много  пари или ще купиш много повече неща.

# 13
  • Мнения: 158
Да и аз от това се интересувам от промоции, плащаш 1(2) и тем подобни, защото ако например намеря пуловер за 18 лв ще купя 2, а не 1 за 35 лв.

duhi_puhi аз разгледах какво предлагат в Ларедут, хубави неща има, но като погледнеш, една блузка например с дълъг ръкав от трико е около 15 лв. същата такава, мога да купя тук от всеки 2 магазин +- 2-3 лв. А и има един недостатък, не мога да я премеря на детето преди да я купя....

# 14
  • Мнения: 148
Ей сега ще проверя този Ларедут,че не го знам

# 15
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Не че сте ме питали, но я да споделя цените на пазара:

детски блузки - 5-6-7 лв.
анцузи - 12 - 25 лв.
дънки/джинси - 12 - 20 лв.
жилетки - до 15 лв.

# 16
  • Мнения: 148
А бе вие от френския сайт ли поръчвате(само оттам има доставка за БГ)?
И без да се мери е някак кофти пък и срока на доставка Sick
Ако нещо не съм сгрешила,моля да ме коригирате

# 17
  • Мнения: 148
Тези цени са доста приятни,само дето тук не ги срещам често.Дори в кварталните ни магазини анцузите са по 30-35 лв и са турски Sad
Ще взема да се разходя до Димитровград аз Wink

# 18
  • Мнения: 158
Ами така е по провинцията е пълно с такива цени и магазинчета Sad ние тук, като, че ли живеем в друг свят, еле пък ние в нашият квартал Joy
Абеее ей ква е тая държава бре хора....и тия хорица дето работят например в Димитровград нали и те семейства хранят.....Оф само се ядосвам така значи...

# 19
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
На Димитровград дрехите са както турски така и български. Лично аз оплаквания нямам  Naughty
Ако искате довечера или утре например мога да ви пусна снимков материал, придружен с цени на дрешки, които съм купувала  Wink
Всеки сам да си прецени дали да ходи или не  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 44 229
 да де ама като сложиш и бензина до там и обратно нещата се изравняват Wink



Irresistibile - да от френския. Има едни таблици кой размер на каква височина и кг отговарят...общо взето аз за дете по нашенските 92, до колкото виждам 86 по френските трябва да поръчам...повечето майки оцелват (и за децата и за себе си) и са много доволни. Срока за доставки не е много голям 20-тина дни, както и цената, нещо като 5Е май беше...но аз също всъщност не смея още, защото детето ми е слабо и височко и е труден откъм дрехи Wink

# 21
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Въпроса с бензина не е толкова страшен, ако идва цялото семейство и купувате дрехи за всички. Така поне мисля аз  Thinking Разстоянието до София съм го пътувала с кола, и то не веднъж  Wink

# 22
  • Мнения: 148
Аз прочетох,че доставката е около 4 седмици.,около 5-6 евро.Аз пък като харесам нещо,го искам веднага Crossing Arms
Ще пробвам и аз по-нататък

# 23
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Не знам какво има в Димитровград,но в София е скъпо навсякъде,не само в Лозенец. PeaceНа нашите деца вземаме дрехи предимно от чужбина напоследък,оказа се,че там всичко е по-евтино.Поръчах и от Редута веднъж,но нещо не останах очарована. Confused

# 24
  • София
  • Мнения: 44 229
Simple Smile оки занчи е 20-30 дни....около месец...не е веднага, но пък има и добри предложения...но аз съм си търпелива...така че ми е все тая...
Mopsy - ама нали се сещаш, че има голяма вероятност да отидем там и нищо да не харесам например...верно, че ще е раходк ама....аз обичам да си харесвам от тук нещо, от там друго....а и каквато и да е цената ако ни ми хареса наистина много, не бих го купила...

# 25
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
bubu_to,

това си е риск определено, както и като си поръчаш от сайт, където на картинката е едно, а в действителност друго  Tired

# 26
  • София
  • Мнения: 44 229
мда...най0готино е да имаш познати/роднини в чужбина и да ти пращат или ти да може да ходиш до там на шопинг Wink

Фантичка - вие на кой вариант сте...или поръчваш от някой друг сайт?

# 27
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
мда...най0готино е да имаш познати/роднини в чужбина и да ти пращат или ти да може да ходиш до там на шопинг Wink

Фантичка - вие на кой вариант сте...или поръчваш от някой друг сайт?

  И от друг сайт/но ги изпращаме до познати в чужбина,които после ни ги носят/,и тати и вуйчо често пътува в командировки. Peace

# 28
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
bubu_to,

това си е риск определено, както и като си поръчаш от сайт, където на картинката е едно, а в действителност друго  Tired

  Когато поръчвам на картинка,вземам изпитани марки,за които знам,че няма да съжалявам. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 44 229
е вие сте с добър вариант...а това с марките с и е така има такива, които почти никога няма да те разочароват...но пък те пак са и на по-височки цени...Wink

# 30
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
е вие сте с добър вариант...а това с марките с и е така има такива, които почти никога няма да те разочароват...но пък те пак са и на по-височки цени...Wink

  Но все пак в пъти по-евтини отколкото в България. Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 44 229
да, стествено, тук нали сме милионерите на света всичко идва с пъти по-скъпо Wink

# 32
  • Мнения: 1 674
Пазарувам от хубави магазини, като Benetton, Fox, и др., но чакам сезонните намаления, когато цените се изравняват и дори падат под тези за български и турски стоки. Още сега в началото на януари всичко става на половин цена. Понякога взимам малко по-голям размер, да става и за следващия сезон. но си заслужава.
Когато ми се налага, купувам на момента, но гледам да не се изхвърлям много.
Сега  гледах турско яке, зимно -  60лв. Много по-добро взех на намаление през януари от Waikiki  и на същата цена.

# 33
  • Мнения: 8 242
А бе вие от френския сайт ли поръчвате(само оттам има доставка за БГ)?
И без да се мери е някак кофти пък и срока на доставка Sick
Ако нещо не съм сгрешила,моля да ме коригирате

От френския поръчваме да. То аз от как го открих тоя сайт в магазин не съм влязла нито за детето, нито за нас с мъжа ми - всичко от там си пазаруваме.
Сигурно към 20 колета вече са дошли и не сме имали никакви проблеми.
Който се интересува повече - има си цяла тема по темата да чете и да гледа  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 2 467
Родителите ми живеят в чужбина и ходя на гости и на пазар веднъж годишно (щото много далеч) + ми пращат да "дозаредят" гардероба. Детето обличам и обувам на 90% от там.

# 35
  • Мнения: 934
Аз пък ходя на димитровградския пазар 
Би ли споделила повече за този пазар? Лесно ли се открива, ако отидем с кола, в кои дни е добре да се ходи, как е в събота и неделя?
Благодаря! Hug

# 36
  • Мнения: 1 800
Скъпички са детските неща, особено като се има впредвид за колко кратко се носят. Аз купувам предимно на намаления. От средно скъпи магазини(заради качеството). Например преди няколко седмици, купих 2 чифта панталони и 2-3 блузки за следващата пролет, почти без пари. Случва се да купувам и на нормална цена разбира се. Днес се влюбих в едни бебешки обувки и се изръсих доста за тях, но са само те(нали не ходим още) и са му до пролетта. Също имам дрешки за игра и всеки ден, отделно такива за разходка или по хубави места. Избягвам от интернет да купувам, защото често съм разочарована от качеството. Peace

# 37
  • Мнения: 3 479
  Не знам какво има в Димитровград,но в София е скъпо навсякъде,не само в Лозенец. PeaceНа нашите деца вземаме дрехи предимно от чужбина напоследък,оказа се,че там всичко е по-евтино.Поръчах и от Редута веднъж,но нещо не останах очарована. Confused

Фантичка, така е. В Стрелбище има един магазин където продават ишлемета. Ами то там цените гонят  тези в марковите магазини Crazy, разликата е 3-5 лв. На нищо не прилича това.
Най-много се кефя на намаленията, купувам даже и малко по-големи дрехи. Особено за панталоните не е проблем, че са по-големи. Подгъвам един път и готово. Миналата есен купих едни дънки на Матей от намалените в Том Тейлър, носи ги вече 3ти сезон. Избиха си парите от всякъде.
Мъжът ми напоследък пътува по чужбината и почти винаги му поръчвам дрехи, носи страхотни неща от еко-памук, по-евфини от тукашните.

# 38
  • Мнения: 3 479
Сега  гледах турско яке, зимно -  60лв. Много по-добро взех на намаление през януари от Waikiki  и на същата цена.


Уайкики също са турска марка Laughing, но признавам, че якетата са им доста добри, другите им дрехи - не чак толкова. Матей носи едно такова яке две зими, сега Криси ще го доизноси. Ако не кажа, че е носено толкова, никой няма да разбере.

# 39
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Sunshine3

пазара се открива много лесно. Градът е малък и няма човек, който да не го знае. Състои се петък, събота и неделя. В петък продават предимно на едро, а в неделя е по-голям отколкото в събота.

# 40
  • Мнения: 158
Добре де, а как ги разбирате тези намаления, обикаляте по магазини ли? Защото аз никога не мога да уцеля нито едно намаление #Cussing out

# 41
  • Мнения: 1 210
Ами ако ходиш дори веднъж месечно в моловете, разбираш. Друг е въпроса, че аз от намаления досега почти не съм се възползвала. Влизам в магазина- нова колекция- нов сезон, чистичка, лъсната...и аз тъпото юруууш...ама настроението ми такова- като че с новата колекция и новият сезон идва, ама  Embarassed В повечето случаи не поглеждам намаленията...не ми се връща назад. Понякога после се ядосвам на себе си, като напусна магазините и изляза навън..огледам се- то още зима, а аз съм на пролетна вълна с 15 торби   hahaha , но като съм човек на емоциите и настроенията- нека ми! Пък и все пак си е важно да има настроение в цялата работа.
Пазарувам в Бенетон, Том Тейлър, а обувки от К&К, а за голямата (12 години- 40 номер  Sad)-  hush puppies  Peace

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Аз напоследък пазарувам само от ebay,сериозно имам 3 деца и на трите купувам от там много съм доволна досега всичко е било супер.

# 43
  • Мнения: 1 800
При нас се знае горе долу кога са намаленията. Винаги има преди национални празници, месец преди края на сезона и почти всеки месец. По принцип като се шматкам по магазините и видя нещо, което ми хареса, добра цена и необходимо го взимам. Друг е въпроса, ако съм тръгнала за нещо конкретно. Отива в мола, обикалям детските магазини, и това което най ми е харесало взимам, не чакам намаление, ако е належащо или много ми е харесало Embarassed. Ето сайтовете, от които купувам най-често:

http://www.oldnavy.com/
http://www.gap.com/
http://www.gymboree.com//index.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374 … UID=1193025635803
http://carters.com/

H&M, Benetton-когато има наблизо  и каквито други има в мола, в който съм.

От тези предпочитам от намаленията  Wink:

http://www.janieandjack.com/index.jsp
http://www.babystyle.com/default.asp?rdr2=1&siteid=&
http://www.jacadiusa.com/ecomapp/shop/home.do

# 44
  • Мнения: 1 883
Ако искате довечера или утре например мога да ви пусна снимков материал, придружен с цени на дрешки

Чакаме снимчици  bouquet

# 45
  • Мнения: 7 488
КАК ПАЗАРУВАТЕ ОТ ТОЗИ ЛАРЕДУТ НЕ Е ЛИ СКЪПА ДОСТАВКАТА И КАКВА КАРТА ТРЯБВА ДА ИМАМ ?АЗ ИМАМ VISA ОТ РАЙФАЙЗЕН СТАВА ЛИ С НЕЯ

# 46
  • София
  • Мнения: 44 229
има цяла тема за поръчката от ла редут...доставката е 5-6Е, което изобщо не е много...а в темата всичко е описано кое, как, с какви карти става и т.н.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233945.0

# 47
  • Мнения: 142
Аз основно пазарувам от Продавалника.
Харесвам хубавите и качествени дрехи и добре, че има няколко мами в продавалника които предлагат страхотни дрешки на смешни цени.
Несполучливите ми покупки са 2-3,а пазарувам вече от година и половина. Всичко останало е страхотно, няма петна, няма разнищено, изобщо не изглеждат като носени.  Peace
В нашия квартал едни дънки са 30 и няколко лева, аз за тези пари от продавалника си купих 3бр. и то много хубави и запазени като нови са.
Якетата които харесвам са от 60лв. нагоре, аз взех един кожух за 20лв. и едно зимно яке на Н&М за 16лв.
Единствено обувки купувам от магазин, но пак 80-90лв. за зимни обувки няма да дам. 

# 48
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Vikuna,

не съм пуснала още, защото не разбрах, че някой проявява интерес.
В моманта съм на работа и не мога да пусна, но обещавам за по-късно  Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 2 968
Аз най-често от един склад в кв. Хаджи Димитър, а иначе ако нещо ми хареса и имам пари в себе си го вземам. Но по принцип не съм привърженик на най-скъпите нещо, не само заради парите, а и заради това колко се износват.

# 50
  • Мнения: 158
GERBER Този склад за който говориш да не е този на "Даяна и Ники"?
Аз много отдавна не съм ходила там...не са ли само бебешки дрехи?

# 51
  • София
  • Мнения: 2 968
GERBER Този склад за който говориш да не е този на "Даяна и Ники"?
Аз много отдавна не съм ходила там...не са ли само бебешки дрехи?


Да, той е, но има и за по-големи дечица Simple Smile

# 52
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Е, не ми се получава и не ми се получава това със снимките  Close

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 18:11 от Mopsy

# 53
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Поредна проба:


блузка - 5лв.

# 54
  • Мнения: 204
Най-вече от Benetton.

# 55
  • around the world
  • Мнения: 651
Ние пазаруваме като си поръчваме от следните сайтове:
http://www.gap.com/
http://www.oldnavy.com/
http://www.potterybarnkids.com/
http://www.babystyle.com/
В България от Zara, H&M, Benetton.
Като цяло имаме най-много дрешки на GAP, Zara,H&M и Benetton.

Общи условия

Активация на акаунт