Не искам да я отбивам, но...дайте съвет

  • 1 287
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 252
Констанс, коликите не са заради това, че кърмиш. Дължат се на все още недоразвитата храносмилателна система. Педиатърът ми казваше, че всичко, което даваме на бебето против колики е за наше успокоение, че правим нещо. Въпрос на време е и трябва да се преживеят. Голям кошмар са, но рано или късно свършват. Стискай още малко зъби - вие вече сте почти на финала. И аз съм от доволните от Бейбинос - масажирайте коремчето и оригвай на няколко пъти докато кърмиш. Успех Peace
На въпроса ти колко трябва да растат бебетата едва ли ще намериш точен отговор. Всяко дете расте различно. Синът ми не мръдна на см през първия месец, а качи 750гр, а през втория качи 2,100кг и 6см. Според мен е важно да качва, а колко - това са подробности. Нали расте и е добре  Peace

# 16
  • Мнения: 867
Констанс, коликите не са заради това, че кърмиш. Дължат се на все още недоразвитата храносмилателна система. Педиатърът ми казваше, че всичко, което даваме на бебето против колики е за наше успокоение, че правим нещо. Въпрос на време е и трябва да се преживеят. Голям кошмар са, но рано или късно свършват. Стискай още малко зъби - вие вече сте почти на финала.

Аха Peace
Миличка ако почнеш с АМ-тио само ще видиш още по-голям зор. Просто някои бебчета имат повече колики, други - не. Това е.Незнам защо  си си внушила че има някаква връзка с кърменето. Може да избягваш коликообразуващи като леща боб и зеле, но иначе кърмата си най-доброто за стомахчето на бебето.

# 17
  • Мнения: 753
Устискай до края на третия месец - обикновено тогава замират коликите.
Просто търпение и почивка колкото може!
Минава и този период, после ще си спомняш и ще се гордееш със себе си! И с твоето пораснало бебче...
УСПЕХ! И при мен беше трудно,но до третия месец и утихна.

# 18
  • Мнения: 2 663
Момичета, не знам какво да правя вече, егати............малката не спря да плаче от 7 до сега, което си е доста време........
Инфакола и Лефакса не помагат въобще......лекарите казват, че слава е напълно здрава, последен Масларски я прегледа обстойно и даже човека каза, че по-кротко бебе скоро не бил виждал.........започвам да си мисля какви ли не щуротии.Една мама от тук и писа лични да не би детето да има лактозна непоносимост, какво мислите?

# 19
  • Мнения: 3 205
Ами това е доста рядко срещано, но може да се получи друго, което пак е свързано с лактозата - детето да приема много предно мляко, което е богато на лактоза и стомахът да не може да се справи с преработката й, въпреки че самият организъм няма подобна непоносимост. Обикновено акото става зелено. Не помня дали не става и по-рядко (аз имах точно такъв проблем с Иво по едно време, защото и той мирясваше само на гърда и сучеше с часове). Действах така - суче само от една гърда в продължение на 3 часа, независимо дали усещам гърдата пълна или празна - докато не минат три часа, суче само от нея. Освен това се опитвах да правя едночасови паузи без сукане - след като са минали трите часа и дам пълна гърда, като се понасуче го махах и го забавлявах около час - това на всеки 3 часа. Ефектът се усеща на втория ден, не веднага. Третото е да я сложиш на корема си, легнала по корем и да я задържиш там. След известно време ревът престава и детето заспива, а коремчето се стопля от топлината на твоето тяло (не я завивай, да не я претоплиш). Аз давах и биберон, за да може сукателния рефлекс да го успокоява допълнително.

Надявам се някой от съветите да помогне, но все пак Иво не е имал колики - просто обичаше да преяжда и това водеше до проблеми за около час вечер.

# 20
  • Мнения: 2 829
Констанс, а какви проблеми с преяждането сте имали? Защото наистина, най лесния вариант е да я оставиш да си суче докато заспи и като почне да плаче пак да и дадеш да суче, ама ако повръща от преяждане, не знам...
Иначе при нас помагаше много да го нося в кенгуро или слинг с лице към мен и с биберон-залъгалка, така беше притиснат биберона и не можеше да го изплюе (но това действаше само първия месец, после той ревеше като му пъхна залъгалката). Или да го возя с количка или с кола, да спи на рамото на някого, да го люшкаме и да му пеем и т.н. Ама вие май сте по-тежък случай.
Дано скоро да отмине този период!!!

# 21
  • София
  • Мнения: 44 133
мии, ние така бяхме 6 месеца, но не ми е минавало през ума да го отбивам....само кърменето го успокояваше, поне временно....после в 4 му откриха пикочна инфекция и пие АБ, не знам после намаляка доста , а към 6 месец просто спряха...и почнаха зъбките ....според мен просто някои деца са си по-рвливи и изискващи близост, затова и кърменето ги успокоява....така или иначе си е период и отбиването нищо няма да промени...и може и да влоши нещата...

# 22
просто е - когато ти си напрегната тя е нервна . Коя е по голяма от двете ви !
А после зъби .....

# 23
  • Мнения: 46
и ние имахме страхотни колики първите седмици,аз в сремежа си да избегна всички храни предизвикващи колики карах само на мляко и млечни продукти,а бебо имаше просто узасни колики неистово пищеше,и реших да пробвам да спра млякото и тои спря да плаче и се успокои,в последствие започнах помалко пак да си ям и вече няма проблем.Пробвай,но се не се отказвай от кърменето

Общи условия

Активация на акаунт