Много ми е интересно

  • 4 722
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 488
За мен кич е нещо прекалено, претрупано, крещящо.
Съгласна съм с мненията по-горе. А ти защо питаш сикретгарден?

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Кичът според културологията е свързан с прекаленото, излишните натрупвания, превъзнесеното, премного украсеното.

# 47
  • Мнения: 3 034
кич е плетена диня или кукла на задното стъкло на москвич. кич е порцеланово ангелче, куче или зайче например. една жена в тигрова рокля си е класика в кича...

и за това зависи  Peace не бих определила колекции от дрезденски порцелан в стара къща като кич, те просто живеят свой живот там  Hug а една колекция с фигурки от Комедия Дел Арте беше най-красивото и фино нещо, което красеше една английска къща, беше невероятно нежно  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 629
ето ти и пример: соцстилистиката вече ни умилява по-скоро, отколкото да я наречем кич, нали? Времето пречупва възприятията. Кичът е умишлено търсен и като аспект на изкуството в мчомента. Да, остаряло понятие е.

# 49
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За мен соц-стилистиката е на другия край на линията  ... толкова е постна , че кич е направо недостижим хоризонт за нея ...всъщност зависи, но аз си представям чашките за яйца от алпака, чиниите по столовете от алпака..... алпака, бетон, шперплат ...прости пластмасови копчета...просто неща, направени без да бъде вложена капчица чувство или желание за естетика ...красота, финес ... нещо тромаво, грубо и тъпо

# 50
  • Мнения: 843
     Това  което каза/ изброи Сикрет на предната страница...
      Плюс  несъчетаеми стилове и предмети,  освен  ако не си хаййййй име в дизайна... тогава ти прощават и ти казват , че е" свежо", примерно.

    Гоблените ли?   Има стилове в които  просто " умира", ако го въдвориш там.Иначе  / мое мнение!/  гоблените си искат" по -тежки" мебели, по- друга епоха   или поне намек за нея.  има си начини , но не разбирам от това.
   Ненавиждам гипсови орнаментчета / освен аконе са част от стила на стаята/ ,статуетки, /чишкащи статуйки в холното  фонтанче..., примеРно./
  Сещам се за едно претенциозно кръчме в Пловдив....   Арки, скъпи ъглови дивани, тапицирани в  скъпа дамаска в 4- ри крещящи цвята и то  на  райе! / Прекрасни, иначе,  но не и там/ . Много гипсови орнаменти, стил рококо,  Гипсови колонадки... стоящи гипсови статуи във всички размери  и  гипсови пана - на килограм.   Фонтанчето,  с пишкащата фигурка, увито   във фалшива  зеленина и то конкретно покриваща Чурката на човечето /  как да го нарека, бре?!/   Няколко цветни , есенни акцента, също от фалшива зеленина.    Една пролетно -есенна шизофрения ме обзееее..
     За мен това е кич.

# 51
  • Мнения: 1 629
еее, сикрет, говорим за онези плюшени покривчици по меката мебел в хола, играчките от шиколадови яйца, строени зад витрината в прави редици, и неизменния робот от цигарени кутийки. Grinning

# 52
  • Мнения: 281
Като оставим настрана Добрият Стар Соц Кич, има един Бг Нео-Кич (според мен), който ми е по-интересен.
Кичозни хора на кичозни партита в кичозни хотели. Ирен Онтева. Плазмен телевизор в рамка (златна на цвят). Сем. Диневи. Светски сватби. Домът на Нели от Туистър. Студиото на Слави Трифонов. Слави Трифонов. Пълна Промяна. И т.н.
Може би гледам много телевизия.  Grinning
Не е само фолк индустрията за съжаление. Малко ме е страх, като изреждам, да не обидя някой.  Peace

А за кичът във форума да не говорим...  Laughing

# 53
  • Мнения: 738
Домът на Нели от Туистър.


Да бе, баси будоара Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 1 455
А задължително ли е като е кич...да е грозно? newsm78
Аз например си представям една испанска красива циганка Crazy..харесва ми.Изобщо за мен кич не е обидна дума.

# 55
  • Мнения: 738
А задължително ли е като е кич...да е грозно? newsm78
Аз например си представям една испанска красива циганка Crazy..харесва ми.Изобщо за мен кич не е обидна дума.


Циганският стил- поли до земята, ефектни блузи, масивни гердани, разпуснати коси- на мен ми е един от любимите Peace Но отново всичко трябва да е премерено и с мярка Peace

# 56
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А задължително ли е като е кич...да е грозно? newsm78

   ... всичко е относително ... грозно- красиво  Crazy

# 57
  • Мнения: 1 455
Именно.. Crazy Всичко е относително..
За мен кич е жена,която си е очертала червилото извън устните...примерно Crazy

# 58
  • Мнения: 984
Просташка празна претенция за красиво и значимо. Кичът е празна претенция на сноба за разкош и качество.
Кич има в облеклото, обзавеждането, изобщо в дизайна, а също и във взаимоотношенията между хората, в изкуството, в самоцелта на притежанието на неща скъпо и непотребно.

Единственото място където няма кич е живата природа /планините, морето, най-малкото цветенце насред полянката, орелът в синьото небе....

# 59
  • Мнения: 4 586


Кичът не е нещо. Кичат е дупка. Липса.
Дупка, на мястото на която е би трябвало да има вкус, естетика.

Общи условия

Активация на акаунт