Искате ли да имате второ дете ,за да го кърми

  • 8 754
  • 203
  •   1
Отговори
# 60
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Искам второ дете и, естествено, че искам да го кърмя. И аз като теб се надявам втория път да преодолея по-лесно проблемите, ако пак се появят такива... 'Щото първия път ми се наложи да се подчинявам на някакви абсурдни антикърмачески правила в родилното седем дни, което си е напълно достатъчно да прати нормалното кърмене на  кино.  Но иначе мисълта за второто дете свързвам със съвсем други мотиви и въпроси, не точно с кърмене.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз все още не съм готова да имам 2ро дете, но по ред съвсем други причини доста различни от кърменето. Първото си дете не съм кърмила нито ден, спрях си кърмата и не съжалявам. И второ дете да имам пак няма да го кърмя. Това са си мой въждания и разбирания. Това не е критерий да си добра и всеотдайна майка!  Peace

# 62
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Желанието да имаш дете надали е само за да го кърмиш, но самото желание да кърмиш е израз на желание да си майка.
Разбирам какво искаш да кажеш. Имам две деца. Първото кърмих без проблеми, имах в повече кърма, цедях. Не кърмих дълго поради  захранване от 3 месец, за което съжалявам, ама това беше преди 14 години...
Второто ми дете се роди с дефект на небцето и 9 месеца се храни със сонда. Кърма му давах и със сондата, но не издържах много с цедене и болници, които се грижат редовно да стресират майката. Обаче той милия искаше да суче истински и беше голям тормоз и за двамата - гушках го, а той се опитваше да засуква нощницата и плачеше... За жалост опитите да го храним през устата завършиха с попадане на мляко в белите дробове и пневмония. Но може би човек трябва да преживее нещо такова, за да разбере ценността на кърменето не само като хранене, а и като общуване и начин на успокояване, защото моя син не е бил гладен, но си получаваше млякото със спринцовка...
И понеже проблемите му не свършиха след операцията на небцето, не мога да се реша на още едно дете само заради идеята да го кърмя, но прекрасно те разбирам...

# 63
  • Мнения: 4 406
не мисля, че желанието ми да имам второ дете е било свързано с желанието ми да кърмя, но да- ще положа всички усилия, които пренебрегнах първия път, за да може бебето да суче поне година.
и то благодарение на форума  Laughing жалко, че го открих твърде късно с първото си дете

# 64
  • Мнения: 1 199
Ами и аз бях убедена, че ще кърмя, четох и бях упорита, но просто нямам достатъчно кърма. След 2-3 дни спирам с "кърменето" с по 50 мл. на ден. Айде стига сте промивали мозъци  Crossing Arms Само желание не стига и кърма трябва. И никой не може да дойде и да ми каже, че не съм опитала всичко възможно, защото изядох и изпих всички възможни "лайна" за увеличаване на кърмата , и "счупих" помпата да си тормозя гърдите да пуснат повече. Е, не става.
Сори за разводняването, ама понякога не мога да си замълча.

Просто ми стана интересно... да да намалиш интервалите на кърмене, включително и през нощта, за няколко дни опита ли? Да отмениш режима, ако трябва да кърмиш през час, за 2-3 дни?

Иначе и аз не бих родила дете само за да кърмя Laughing

# 65
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
АЗ се чувствам така-искам да кърмя второто си дете на всяка цена,понеже не успях с първото .И аз като теб не бях достатъчно подготвена,и открих късно кърмаческият форум.Не знам,дали ако бях по-подготвена щях да успея-както казва zazu1 трябва и кърма, не само желание.Но минало...

# 66
  • Мнения: 875
аз пък си мечтая да си осиновя бебенце на два-три дена и да започна да го кърмя преди да съм отбила моя. просто мечти...  Crazy

# 67
  • Мнения: 479
Аз също не кърмих и съм сигурна, че и второто няма да кърмя. А за момичето, което е започнало темата се чудя: Ами ако нещо се случи и не можеш  да кърмиш и второто дете ??? Не ми се мисли.
И аз като повечето тук считам, че съм добра майка въпреки, че не съм кърмила.

# 68
  • Мнения: 1 924
аз пък си мечтая да си осиновя бебенце на два-три дена и да започна да го кърмя преди да съм отбила моя. просто мечти...  Crazy



 Joy Joy Grinning

# 69
  • София
  • Мнения: 1 842
И аз те разбирам много добре. При някои кърменето просто се получава, раждаш и то засуква. И когато не си положил никакви усилия за това, може и всичко това да звучи абсурдно.
Аз не успях да кърмя дъщеря си въпреки, че много исках и я мъчих два месеца. Накрая се наложи да ми спрат кърмата. Е, изживях го много тежко, но не защото не успях да се хваля, че съм кърмила две години, а защото знаех, че това е най-доброто за нея. Исках второ дете, не само за да го кърмя, но и донякъде заради това. Изчетох всичко и си мислех, че няма как да не се получи. Обаче не се получава. Нито едното от бебетата не иска да суче. Сучат, но един, най-много два пъти на ден. През останалото време просто не искат. Давам кърмата с шише и дохранвам с АМ. Толкова силно беше желанието ми да кърмя, че Крис, който беше при мен два дни след раждането му, го държах нон стоп на гърдите, виждах, че не суче както трябва, но не давах с шише, нито АМ, за вода пък да не говорим. Резултатът беше, че спадна с 500 гр. и беше леко обезводнен. Дори пак не исках да давам с шише, но нямаше как. Добре, че беше Айла (все не успявам да й пиша и благодаря). Сега се надявам да започнат да сучат по-често, ако не стане ще се пробвам с четвърто  Laughing Mr. Green

# 70
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Кърмих 1 година синът си, така че не съм се провалила Simple Smile, за да стигна до извода, че искам второ дете само за да мога да кърмя по-дълго Mr. Green

# 71
  • Мнения: 6 618
Искам второ дете независимо дали ще или няма да кърмя.
Въпроса е малко налудничав  Shocked

# 72
  • Мнения: 1 199
...

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 22:25 от heureuse

# 73
  • Мнения: 27 524
...Обаче той милия искаше да суче истински и беше голям тормоз и за двамата - гушках го, а той се опитваше да засуква нощницата и плачеше...

Ох, горкото  Sad Heart Eyes

# 74
  • София
  • Мнения: 1 230
Кърмих 1 година синът си, така че не съм се провалила Simple Smile, за да стигна до извода, че искам второ дете само за да мога да кърмя по-дълго Mr. Green
Искрено се надявам, да си се пошегувала с това изказване. От така написаното разбирам, че всички кърмили  по-малко от година са се провалили /като майки?/...

Общи условия

Активация на акаунт