ФОТОГРАФски КОНКУРСИ! ...Участвайте и гласувайте...

  • 14 773
  • 420
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 963
Не се обяснявай ами пускай следващата тема Wink

# 76
  • Мнения: 1 909
Момичета, благодаря.  Hug
Обаче, аз мислех, че се е променило броенето на гласовете.  Да се номинират победителите от участниците, а неучастниците номинират Фаворит на публиката. Понеже аз го дадох това предложение.  Mr. Green Така  не аз печеля първо място, а Джеми, защото допълнителните 10 точки от Пепа няма да ми ги смятате.

Нали така?  Grinning


 

Аз това съм го пропуснала  Mr. Green
Пускай темата, че не ми се смята пак  smile3534 Joy
Нека и другите момичета кажат как да е за в бъдеще.

# 77
  • Мнения: 2 963
Моето мнение е че първото място си е едно.Няма какво да усложняваме още повече нещата с първо място на публиката и първо място на участниците.Simple Smile

# 78
  • Мнения: 4 915
Мързелани.  Crossing Arms
 Mr. Green

Ми, тогава, нова тема: "Детските неща".   Blush

Ако е много изкилифинчена, друг да предлага тема, че не мога да мисля друго в този късен час.  Mr. Green

# 79
  • Мнения: 1 909
Моето мнение е че първото място си е едно.Няма какво да усложняваме още повече нещата с първо място на публиката и първо място на участниците.Simple Smile
Сега сериозно - на мен идеята ми допада. Но не защото моята снимка би спечелила.
По-натам може и телефонно гласуване да допуснем  Mr. Green
В случая гласът на публиката е един единствен, затова го добавих към общите резултати, да не е така самотен  Joy

# 80
  • Мнения: 1 909
Мързелани.  Crossing Arms
 Mr. Green

Ми, тогава, нова тема: "Детските неща".   Blush

Ако е много изкилифинчена, друг да предлага тема, че не мога да мисля друго в този късен час.  Mr. Green

Не е изкилифенчена, що  Hug Тук найш колко мами ще се зарадват  Joy Може и нови членове да прикоткаме  Mr. Green

# 81
  • Мнения: 4 915
Ха, дано.   Mr. Green

Ще пускам темата в сайта, две седмици срок, нали? 

# 82
  • Мнения: 2 963
Много сладка тема Simple Smile

# 83
  • Мнения: 4 915
След предната сигурно изглежда сладка и невинна.  Laughing

Новият конкурс е открит: "ДЕТСКИТЕ НЕЩА"

Готова е и темата за оценка:
Гласуване за конкурс "ДЕТСКИТЕ НЕЩА"

Чувствайте се поканени.  Flutter
Да не посочвам!  Crossing Arms

 hahaha  hahaha

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 11:06 от Free Soul

# 84
  • Мнения: 1 909
Моля обърнете внимание, че конкурсът ще трае две седмици - гласуването спира на 09.11.2007 в 12.00ч. българско време.
Това ще е тест, за да преценим дали да оставим срока 7 дни или 14.
Успех на участниците, дано са повечко този път  Hug Heart Eyes

# 85
  • Мнения: 1 258
Момичета,изначално не съм съгласна с това,че по-рано качена една снимка има повече шансове за победа,отколкото снимка,качена в последния момент.Има някаква генерална несправедливост в това.За мен снимките са равнопоставени до момента,в който не започна да гласувам за тях.Затова и го правя в последния ден.Повтарям,че това не е свързано с това,че не мога да оценя една снимка сама за себе си.Всяка една снимка мога да оценя сама по себе си,независимо дали участва в конкурс или не.Разликата тук е,че гласуваме за снимки,наредили се да участват в конкурс по определена тема.

Джем,Вечерница коментира твята снимка,защото я беше качила в темата ни за коментари.Или?

Четейки тази тема,никой страничен не може да разбере къде да отиде и как да гласува.Ако искаме широка публика,трябва в определен момент,примерно от 17:00 ч в петък до някакъв час в събота,да речем,тук или в нова тема трябва да се пускат снимките на гласуване.

И друго нещо не разбирам.Темата за фотография тук придоби много хубав и динамичен вид,точно когато снимките,които пускахме,започнаха да се коментират.Сега изведнъж - не.Не става въпрос да се обясняваме защо така сме гласували,а да коментираме снимките,точно така,както ако бяха качени за коментар във фотографската тема.

Free soul,Честито!Снимката ти е чудесна.Много добре композирана,от майсторски и добре обмислен ъгъл.В нея наистина се блъскат контрасти.Това,което леко ме притеснява,са тъмните участъци в долния край на снимката.

# 86
  • Мнения: 1 909
Trislon, аз говорих за друга снимка, която не е участвала в конкурса.
Накратко - това е снимката, всички я харесаха, в един момент Вечерница казва, че й приличала на ковчег и повлече крак - всички започнаха да виждат ковчег.

Затова не искам снимки от конкурса да бъдат коментирани кой как гласува и защо (Веч повдигна темата тук), всичко това влияе на крайната оценка. Ако някой мисли, че бъркам, да ме поправи.
Направи ми впечатление, че когато тук се правиха конкурси (фотографски, фотошопски и т.н.) в два от тях Вечерница не се придържаше към правилата - участниците да бъдат анонимни. От поведението й тогава останах с усещането, че тя държи да се разбере коя е именно нейната снимка. Абе повечето знаят за какво говоря. Не искам да задълбавам, за да не се развихри спор.
Иначе самите снимки си ги коментираме - че са хубави, добре композирани и т.н, красиви цветове, прекрасно уловен момент, добре предадено настроение... Положителната критика помага при конкурсите.

Аз ще помоля победителите на конкурсите да отварят и съответната тема - както във Фликр, така и тук. За да се вижда кой къде да поства снимките и къде ще се гласува.

Това как ще се развива фотографската тема тук зависи от това кой пише в нея, забелязала съм го  Joy Калина например на мен ми липсва  Heart Eyes
Аз в момента нямам много време за коментиране, затова и не пускам снимки тук, егоистично ми се струва.

# 87
  • Мнения: 4 915
Трислон, благодаря за коментара.  Simple Smile Да, затъмнено е малко в повече в долната част на снимката. Пробвах и просветлено, но се виждаха отражения на коли, врати, банкомати и ми се стори малко претрупано и разсейващо. Затова затъмних пак, с риск да зная, че това е недостатък и ще се забележи, но ми се стори по-малкото зло.  Simple Smile

Твоята снимка с игличките и капките е чудесна! Един нестандартен контраст  по отношение форма - остро/обло, по отношение усет - бодливо/деликатно, твърдо/течно...Просто чудесно. Само една идея по-близък план и фокус на игличка с капка ми липсваше за пълна 10. Композиционно също много ми допадна.

Вечи, дадох по-ниска оценка на твоята снимка, защото не разбрах каква е точно идеята.  Rolling Eyes Перцето е чудесно - създава усещане за мекота, ефирност, "рошавост".  Wink Но върху какво лежи? Каква е тази материя? Нещо мъхесто и меко ми изглежда... Thinking Аз имах също идея да снимам перце и мислех да го бодна на върха на един нож, или върху черен пирон. Така мислех да търся контраст между меко, ефирно, пухесто, бяло и твърдо, остро, студено, черно...Именно защото не разбрах какво е това, което прави контраста, дадох тези точки на снимката ти.

Муцунка, защо е толкова тъмна снимката ти? И тук не схванах замисъла.  Thinking

Слави,  правиш контраст между бетон/въздух, цвят/безцветно и мрачно, простор/ограничено пространство. Композицията можеше да бъда малко по-раздвижена, ако са позволявали условията, или снимано под друг ъгъл.... Simple Smile

Ванда, забавен контраст.  Simple Smile Трабантчето наистина има физиономия. Щеше ми се ъгълът да бе по-изнесен към новата кола - по-близо до нея, по-косо - да се застъпват тя и трабанчето, не е нужно отзад са се вижда толкова от улицата и бордюр. Примерно да се вижда половин предница трабантче, половин задница нова кола, застъпено може  да се подсили контрастът старо/ново, както и захабено/лъскаво; полу-безцветно/ цветно.  Simple Smile

Амбърка, интересен диптих. Контраст между цветове, "материи". Двата кадъра са доста подобни обаче, може би ако единият допълнително контрастираше на другия, можеше да е по-силен ефектът и търсената идея.  Simple Smile

Това е от мен.

# 88
  • Мнения: 1 909
Аз няма да коментирам снимките, а ще ви кажа какво очаквах от Вечерница и Амбър

Веч - твоите хлапета ги виждах легнали на земята с лице едно към друго, под формата на 69, т.е. с главата надолу едно към друго  Simple Smile
Амбър, твоя диптих го виждах като обърнати цветово варианти - единият бели цветя на черен фон, другият черни на бял.

За трабантената снимка съм съгласна с Фрий, че трябваше повече да се вижда от новата кола.

# 89
  • Мнения: 4 915
...Амбър, твоя диптих го виждах като обърнати цветово варианти - единият бели цветя на черен фон, другият черни на бял.


И аз така мислех, като писах контрастиране на единия кадър с другия. Единият - като негатив на другия.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт