Wii (уии) - мнения, препоръки, съвети...

  • 4 580
  • 22
  •   1
Отговори
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 512
Решили сме с мъжа ми да купим на детето (момиче на 8г.) wii. Ще ми бъде полезна всяка информация по въпроса. Разрових в нет-а и намерих някои неща, но искам да "чуя" мнения на хора, които вече имат и/или са ползвали wii.

# 1
  • Мнения: 8 999
Имаме. Не ползваме.
Интересът се изчерпа за около седмица. Особено за спортовете. Има и разни игри за уи, като гледам, приличат на тези, които са на геймбой, нинтендо и псп. С една дума - пълна идиотщина. По-интересно е, ако са две или повече деца, за да играят отборно. Ама пак е голяма дивотия. От месеци стои и прашасва в шкафа. На всичкото отгоре е и неудобно да го носиш със себе си, а за да се отървеш от хлапетата в хола, трябва да им инсталираш и телевизори по стаите.

# 2
  • Мнения: 411
Сина ми е много компетентен на всякакви такива .В къщи имаме плейстейшън 1,2 и 3 освен това и ПСП.Не знам защо ама от уии се отказа в полза на ПСП.Като се върне ще го питам какви са били "кусурите" .На ПСПто тегли игри от Замунда и го разнасят навсякъде с брат му.Сега събира пари за 3-ДС. Нямам представа какво чудо е то ,ама ако ви интересува ще го питам  за какво става въпрос.

# 3
  • Мнения: 2 567
Имаме от няколко години. Интересът е от време на време, но и тя вече стана по-голяма и я влекат други неща. Добро е за раздвижване, защото повечето компютърни игри те държат само седнал, а с това нещо добре се потиш Simple Smile И аз съм го ползвала от време на време, но майка ми май е най-големия фен Simple Smile
Лошото само е, че игрите и аксесоарите са много скъпи. Повечето от аксесоарите са и ненужни и съжалявам, че дадохме допълнително пари за мечове, стикове, бухалки и тем подобни. Ако нямаш много пространство тези допълнителни неща само пречат и може да потрошиш нещо с тях. При нас се е случвало, защото като се развихриш и забравяш, че не си на игрището Simple Smile

# 4
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 512
Уф, дилемата става все по-голяма Rolling Eyes Изобщо не съм сигурна, че не дъщеря ми ще й хареса уиито, но вероятността да играем всички заедно цялото семейство ме блазни. Ние обичаме да играем на различни игри заедно. Тя има тв в стаята си, а и достатъчно място, така че от тази гледна точка не се притеснявам. Иначе детето не си пада особено по компютърни игри, заиграва се и за 20 мин. й минава мерака. Нямаме ПСП или ДС. Точно това се чудихме какво да бъде. А иначе това, което прочетох в нета за уиито, ме навежда на мисълта, че си е бездънна дупка за пари: то са отделни игри, аксесоари и не знам още какво до безкрай… Това беше и причината да пусна темата.

# 5
  • Мнения: 2 567
Ако не купуваш всичките придатъци и си играете само със стиковете, няма да хвърляш излишни пари. Просто трябва да купите няколко джойстика, за да играете цялото семейство.
Аксесоари и игри видяхме, че вече се продават в eBay, като цените им не са хич високи.
Дъщеря ми има и PSP, но то и омръзна по бързо от Wii-то. А и за мен второто е по-добрия избор. Предимството на PSP-то е, че е преносимо, но пък аз не харесвах тя да го носи навсякъде, където излизаме и да се звери все в него и добре, че бързо и омръзна.
За Wii-то има страхотни игри. На мен много ми допада една за готвене Simple Smile Чупиш яйца, белиш и режеш...Харесва ми, че е много реалистично и се забавляваш и раздвижваш неусетно. Някога съм имала дори мускулна треска след игра Simple Smile За хора като мен, които не са по джогинга или фитнеса, това е идеално. А и Wii- имат допълнителна част точно за фитнес. Стъпваш на нея и си правиш упражненията Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 3 824
Ние имаме от 2 години. Не ни/му е омръзнало още. Играем от време на време. Имаме спортните игри + едни подобни (Family training) и караоке. Идеално е за детските купони и за раздвижване. Не сме купували допълнителни аксесоари с изключение на едно килимче за Family training-a. С една дума - заслужаваше си да купим.
Само проучете и другите варианти. Според мен технологията на wii е вече остаряла. Скоро бяхме на гости и там играхме на XBox. Технологията на тази конзола е такава, че нямате нужда от никакви джойстици и др. аксесоари. Има едно устройство (Kinect), което улавя движенията на играещия, като предварително е сканирало силуета му. Усещането е страхотно Simple Smile Проблема е доколкото помня, е че не могат да играят едновременно повече от един човек, т.е. не може да има отбори, както напр. в тениса на Wii Sport.

# 7
  • Мнения: 2 567
О, XBox е нещото, което моята навива баща си да и вземе Simple Smile
Аз не знам нищо за него, но ти ме накара да се замисля и да потърся повече информация. Изглежда интересно, но пък това, че играе само един, наистина е недостатък.

# 8
  • Мнения: 411
Значи да ви кажа какво ми каза сина ми.Уии-то било подходящо за по малки деца и имало голям асортимент от раздвижващи се игри ,но нямало добра графика.Ако искате раздвижващи игри и добра графика вземете плейстейшън3 и към него има аксесоари джойстик муув 3-д очила.Екс-Бокса се оказал че дава доста дефекти и в БГ трудно се оправяли,а игрите и качеството били като на ПС3.
Сега новата му страст е този 3-ДС.Като ПСП, но триизмерен

# 9
  • Мнения: 411
Да добавя че игрите на уии били наистина доста забавни и можете да се погрижите за фигурата  Laughing чрез яко потене

# 10
  • Мнения: 436
В youtube има едно клипче - Хелън Мирън рекламира wii.  Grinning
Много готино! Simple Smile Съжалявам, че не мога да ви пусна тук самото клипче, но го потърсете  Peace

Май ние по-голяма полза ще имаме от това чудо.Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 3 824
О, XBox е нещото, което моята навива баща си да и вземе Simple Smile
Аз не знам нищо за него, но ти ме накара да се замисля и да потърся повече информация. Изглежда интересно, но пък това, че играе само един, наистина е недостатък.

Може да се състезавате един срещу друг и да сте в един отбор, но не може да играете едновременно, защото сензора не може да следи повече играчи едновременно.
(моят не ме навива засега, защото имаме Wii, обаче аз тайничко си мечтая за тази конзолка Wink )

Значи да ви кажа какво ми каза сина ми.Уии-то било подходящо за по малки деца и имало голям асортимент от раздвижващи се игри ,но нямало добра графика.Ако искате раздвижващи игри и добра графика вземете плейстейшън3 и към него има аксесоари джойстик муув 3-д очила.Екс-Бокса се оказал че дава доста дефекти и в БГ трудно се оправяли,а игрите и качеството били като на ПС3.
Сега новата му страст е този 3-ДС.Като ПСП, но триизмерен

Синът ти е прав за графиката. Наистина на PS е доста по-добра, но пък като гледам игрите за PS си го представям като за тийнове-геймъри, а не като семейна игра. За дефектите на ХBox ми звучи малко странно, не ми се вярва много много да е истина. Добре е bat да прочете в специализираните форуми мнения на потребители на Wii, XBox i PS.

А ползата за родителите наистина е голяма Simple Smile Забавление, раздвижване, а може и някое свалено килце Wink

# 12
# 13
  • Мнения: 21
Синът ми има такова и мога да кажа че си заслужава!
Просто на него извършваш толкова физическа работа а не като другите игри само седиш и играеш...

# 14
  • Мнения: 411
Купете на детето GrinningНа мен също много ми хареса .Сега за първи път го видях какво представлява.Чак и аз се замислих дали да не го разубедя за този 3-дс.Каква е цената в БГ?Гледам в американския ибей по 160долара ги продават.

Общи условия

Активация на акаунт