Моля за мнение

  • 3 154
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 505
Ами и да има проблеми детето, поне си носи истинското име. А не като Майкъл Георгиев или Дейвид, син на Ганка и Колю. Освен това твоят брак е смесен - тоест наднационален - тоест по-скоро екстравагантен. Това често е предимство. Да си с нещо специален не е лошо. Най-малкото учи на толерантност към културата и мнението на другия човек. А и говори, че бракът е сключен въпреки известна съпротива, т. е., по любов. Пожелавам на детето ти да бъде ярко и запомнящо се, а не да се опитва да се слее със стените.

# 16
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
В групата на дъщеря  ми ( 2 г. 2 м.) има мулатче.
Много съм доволна от този факт- така тя от малка свиква, че има и по- различни на вид деца, които иначе по нищо не се различават от нея.
С мъжа ми сме много толерантни към по- лазличните от нас. Надяваме се и тя да бъде толерантна.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравей миличка!

Мисля, че страховете са ти напразни, защото по тази логика трябва да се подиграват на всички деца, които не носят български имена - в това число влизат всички Джулии, Ериковци, Дейвидовци и прочие, които се нароиха напоследък у нас.

Един от най-добрите ми приятели е български турчин. Жена му е българка и имат две прекрасни деца - момиченце и момче, които имат много хубави имена - Айлин и Денис и не мисля, че са много различни или ще доведат до подигравки.
Така че - радвай се на детето си, на съпруга си и пращай мрънкащите роднини на ....хайде да не казвам точно къде, че ще ми дърпат ушите. Wink

# 18
  • Мнения: 1 731
Помисли от друга страна-дори нашата принцеса, моя адашка  Rolling Eyes си кръсти детето Хасан.
И ще ме прощаваш, но аз бих ти се обидила силно. Избрала си този мъж, харесала си го достатъчно, за да имате отношения, после семейство, после дете, но фамилията не може да бъде неговата  newsm78
Звучи ми несериозно и инфантилно, както и цялата история, както сте я почнали. Т.е. да криеш и нямаш позиция по мое мнение вреди ужасно-на теб, на мъжа ти, на отношенията ви и на детето.
А баба ти е време да си гледа плетките, аз моите отдавна не ги слушам като ми заговорят архаизми, да не говорим, че не се допитвам до тях.
Трябва да си направиш крачката, защото така не може да продължиш напред.

 Peace Peace Peace

# 19
  • Мнения: 154
Това,че баба ти трябва да си гледа плетките много ми хареса! LaughingКой от нас като малък не си е измислял чужди имена само и само да звучи специално.Ако името е хубаво и носи хубав смисъл какво значение има какво е?Даже според мен детето ти ще изпъква в положителния смисъл и ще има по- ярка индивидуалност.

# 20
  • Мнения: 43
Мисля,че мина времето когато българина е "отритвал" или делял хората по име или етнос.Лично за мен това никога не е било от значение.Децата ми също не обръщат внимание на тези неща.Явно баба ти има подобно отношение към хората и съди по себе си.
Все пак точно старите хора са автори на поговорката "Името не прави човека". yes

# 21
  • Мнения: 206
В класа на дъщеря ми има 7-8 деца от смесени бракове - съответно и чужди за нас бащини и фамилни имена. Класната им още в началото им каза, че са много хубав интернационален клас. Дъщеря ми никога не е обръщала внимание на името на детето - вълнува я отношението към нея на даден човек. Както са ти казали и другите майки - не живеем в 70-80те години. Мисля, че не трябва да взимаш под внимание думите на баба си - по-възрастните хора просто не могат да свикнат със свободното поведение на по-младите и с настъпилите промени.....

# 22
  • Мнения: 25
Все още има и ще продължава да има лошо отношение към различните от нас, за мое най-голямо съжаление.
Мога да ти кажа как постъпи една приятелка, и двамата с мъжа й са турци, но си говорят на български - кръсти си щерката Ирен. А друго турско семейство (българска туркиня и изселил се в Турция български турчин) искаха да кръстят дъщеря си Жасмин. Използват чужди имена.

# 23
  • Мнения: 3 423
Докато детето стане голямо,
може китайците в България
да са повече от турците. А
баба ти помислила ли е и по
този въпрос, може би има мнение.

Несигурна ми изглеждаш.
Което не е добре.

# 24
  • Мнения: 3 146
По принцип, ако сте в малък град, възможно е детето да претърпи някои подигравки, но не мисля , че е страшно. В по-големите градове още има някои наченки на подобно отношение, но до няколко години ще отшуми. Казвам го от краткия си опит сред учениците от по-малките класове. Виждала съм да се подиграват на арабка и да й казват талибанка, но беше единичен случай.
Не му сменяй името! По-важното е да е горд, че е син на баща си инче каква личност ще израстне?! Не може човек цял живот да се крие!
Тъпо е малко, но в тази връзка ти препоръчвам горечщо филма "Sunshine" на István Szabó:
http://www.imdb.com/title/tt0145503/

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 01:32 от gergandi

# 25
  • Мнения: 2 723
И моите деца са с чуждоземски фамилии.
Не са турски, арменски са.
Аз лично не се притеснявам, проблемът ще е в мен, ако децата ми се притесняват от имената си Naughty

# 26
  • Мнения: 1 744
Важно според мен е и ти като поотрасне детето да не се държиш така сякаш се срамуваш от името му, за да не очаква и то, някакво по-негативно отношение към него от другите. Казвам го, защото мъжът ми е турчин и все още е с българските имена, които им наложиха 89г. Той се притеснява от истинските си имена, и винаги когато се представя пред чужди хора, си казва българското име, което никой от близките ни не го използва. Даже децата ни знаят само истинското му име.
А по повод дискриминацията - смятам, че все още я има, и то не само измежду по-възрастното поколение. Но такива хора винаги ще има, важното е детето ти как ще ги приема
.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Моето дете е още малко и затова ще ти отговоря за себе си. Една от най-добрите приятелки, които някога съм имала беше туркиня. И то по ония времена, когато беше забранено да се слуша турска музика по домовете и да се говори турски. Родителите ми естествено не бяха особено щастливи от този факт. Мисълта ми е, че дори в ония времена е имало такива като мен, които не са се подигравали на деца с различни имена. Какво остава за днес-времената са коренно различни. И както някой спомена-на фона на разните Лоренцо, Марио, Белинда един Сюлейман с какво повече е различен? Между другото не знам как се казва синът ти, но името Денис  (или Дениз?) за момченце е много популярно точно в такива бракове като вашия.

# 28
  • Мнения: 2 723
Имената не бих ги сменила за нищо на света

Е като не би сменила имената за нищо на света, за какъв дявол ти беше тази тема. Вие сте си взели решението...

# 29
  • Мнения: 6 390
извинявам се, не е по темата...но имам спешно питане
"Шемен"
име на момче или на момиче е  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт