Докога детските надбавки ще се обвързват с дохода?

  • 2 876
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Пиша това, което виждам и чувам. Не оспорвам любовта към децата, а използването на всякакви вратички да се вземе повече.

# 16
  • Мнения: 3 020
Пиша това, което виждам и чувам. Не оспорвам любовта към децата, а използването на всякакви вратички да се вземе повече.
Вратичките са, за тези, който не работят и чакат само на тези помощи.
Аз съм самотна майка, получавам 300 лв заплата и 18 лв. детски и нямам право на никакви други помощи, защото с този си доход надвишавам границите на бедността.
Но предпочитам да работя, отколкото да стоя вкъщи и да чакам на разни помощи, колкото и да не ми стигат парите.
Съгласна съм, че детските трябва да са за всички деца, а не да ги делят, но това в момента е толкова символична сума, че с тях и без тях все тая. За мен например това е столът в училище за дъщеря ми за един месец, така че са ми някаква помощ.

# 17
  • Мнения: 1 240
А заради детските и други придобивки много хора изобщо не се женят. Живеят заедно, но майката се води самотен родител и получава всякакви благинки - от таксата за яслата до детските.

Не сме женени! Не се "водя" самотен родител, защото отглеждаме детето си заедно. Не получавам абсолютно никакви благинки заради това, че нямаме брак. Живот и здраве като тръгнем на детска, ще си плащаме и таксата.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 967
Преди малко писах в подобна тема Simple Smile Скоро ще организираме ли протести ??? Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Чакайте малко, какво скочихте?
Не съм обвинила никого персонално. Просто това е една много разпространена практика, особено в малките градове, където и без това заплатите са ниски. И това се практикува още от преди няколко години, когато ставаше въпрос за таксите в детските градини.

Затова моето мнение е, че изобщо не трябва детските да са обвързани с дохова. Или се полагат на всички деца, или на никое. За безработните има социални помощи.

# 20
  • Мнения: 1 240
...Просто това е една много разпространена практика, особено в малките градове...

А да, живея в малък град и повярвай ми, че повечето ми приятели живеят като нас, но никой и не смее да си позволи да се "възползва" от това си състояние.
Явно е до човек  Peace

Затова моето мнение е, че изобщо не трябва детските да са обвързани с дохова. Или се полагат на всички деца, или на никое. За безработните има социални помощи.
Напълно съм съгласна с това  Peace

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 14:05 от dew

# 21
  • Мнения: 296
Извинявам се, ако съм засегнала някой-има някакво недоразумение.
Не твърдя, че хората не сключват брак, за да ползват облаги, но твърдя, че голям процент от ползващите тези облаги(едно 80% поне) - за "самотни майки" примерно всъщност живеят с бащата на детето.
Мисля, че е много трудно да се отсеят кои са коректни и кои не спрямо държавата. Иначе жените които наистина отглеждат децата си сами по една или друга, обикновено съвсем не приятна причина съм на мнение, че и 18 години да им дават цяло майчинство, не детски не би компенсирало липсата на партньор.
Сега има промяна на закона за ясли и детски градини, според която "самотна майка" е не тази жена, която не е сключила брак, а жена, чието дете се води с неизвестен баща, така че една вратичка пред некоректните родители се затвори.
Затова пък ромките сега имат дечица с презиме Айшеева и други такива само и само и това да се прескочи.
Абе дълга тема, според мен проблема е, че отсяването е "мисия невъзможна" и е далеч по чисто да се свалят от данъците на родителите- майка баща, няма значение- така има и мотивация да се работи- работиш=получаваш нещо, не работиш= не получаваш нищо. Не е нормално на 18 години без 1 ден трудов стаж да почнеш да раждаш през година по едно с идеята, че "Децата ще ги гледа държавата". Не виждам смисъл държавата да толерира раждането на деца чиито родители не могат да гледат сами себе си. Ситуацията 2 ма вечно безработни с 3-4 деца не е рядкост при малцинствата- е нормално ли е да ги раждаш като не можеш себе си да храниш, не говорим за възпитание и други "екстри" въобще.

# 22
  • Мнения: 4 181
[Друг е въпроса,че вчера разбрах от достоверен източник (малиии,как прозвуча), че французите изобщо не плащат данък общ доход (месечно),когато имат деца. А не накрая на годината или в началото на следващата да им връщат пари.
Отделно за всяка учебна година семейството на всяко дете,което е ученик (забележете,че не става дума за определен клас,а за всички ученици до завършване на средното образование) получават една не малка сума за подготовка за училище.
Извинявай, но не мога да се съглася с достоверния ти източник. При французите има семейно облагане, при което се облага дохода на цялото семейство, а не по отделно на майката и бащата и съответно се плащат по-ниски данъци, когато имаш деца. Няма такъв филм да не плащаш данъжи въобще.

# 23
  • Мнения: 485
И аз мисля, че детските надбавки трябва да са за всяко дете, независимо от дохода на родителите. Другото за мен си е държавна дискреминация. За социално слабите има социални помощи. А пък като слушам познати за бюрократичните спънки, за да получиш заветните 18 лева ми става болно. Ако държавата иска да стимулира отрицателния прираст да се погрижи за равенство на всички деца, а не да ги дели изначално.     

# 24
  • Мнения: 1 464
Не съм съгласна детските надбавки да са обвързани с дохода.Според мен трябва да са за всички  PeaceТа те не са кой знае каква сума-18 кирливи лева Shockedтова е срамота #Cussing outче не ги и дават щото сме много богати.Според мен надбавките трябва да се увеличат на 30лв и да ги дават на всички!

# 25
  • Мнения: 624
 newsm78 И аз мисля ,че не е правилно тия пари да се обвързват с дохода ама си има закон за това и сори.....
Инъче като беше онзи Указ за насърчаване на раждаемостта не ги получавах щото не можех да накарам бившия да ми даде една бележка от предприятието дето работи ,а аз бях студентка ........после започнах да работя и един светъл ден касиерката ме пита ти нали имаш дете що не си подала молба дза тия пари ...гледах я умно в първия момент щото бях забравила че съществуват Mr. Green...после мина се не мина време приеха ЗСПД и пак нямах право .........така че ........какво да кажа ,то думи нямам Mr. Green

# 26
  • Мнения: 186
Не съм съгласна детските надбавки да са обвързани с дохода.Според мен трябва да са за всички  PeaceТа те не са кой знае каква сума-18 кирливи лева Shockedтова е срамота #Cussing outче не ги и дават щото сме много богати.Според мен надбавките трябва да се увеличат на 30лв и да ги дават на всички!
а освен това трябва да дават и коледни детски надбавки. Нямат ли право и децата на по-хубав празник?

Общи условия

Активация на акаунт