Какво, къде, кога

  • 130 716
  • 1 202
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 151
Препоръчвам за малко по-големи деца "Шрек трети" в кино Арена. В събота водих моите деца /на 4 и 8 г./ и те страшно го харесаха.  ТУК

# 16
  • София
  • Мнения: 676
  Лекси, поздравление за темичката   bouquet. С интерес ще я следя  Peace.

  Мамчета, браво и на вас, които сте дали линкчетата с инфо   bouquet

В момента и до 31.12 в музея "Земята и хората" тече изложба на восъчни фигури от музея в Санкт Петербург. Не съм много очарована, експонатите са малко, но пак за по-големи деца ще е интересно - има различни митични същества като кентавър, минотавър, зевс, нике, гном, има и известни спортисти и артист, сцената на свалянето на Христос от кръста, Тайната вечеря.
   Ние също сме били на тази изложба, но в Пловдив. Заслужава си да се посети, но съм съгласна горното мнение  Peace.

# 17
  • Мнения: 110
  Лекси и аз те поздравявам за темата,ние сме още малки,нямаме годинка,но още отсега мисля с какво да се забавляваме Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 4 187
В неделя заведохме Рая на кино за първи път. Гледахме Шрек Трети, беше незабравимо преживяване Grinning!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 326
В събота бяхме на Куклен театър и гледахме 3-те прасенца-постановката е идеална за 3-4 годишни дечица.
А знаете ли дали има гастролиращ цирк някъде в София

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ааааааааау, супер Тема. Мерси Лекси   bouquet

Изложбата в Земята и Хората ще бъде посетена, благодарение на инфото от тук.

 Hug

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
По повод изложбата в "Земята и хората". Лятото я посетих, гостуваше в Созопол. Заведох децата - пред някои фигури се стреснаха
/ то и аз се стреснах/.
Има някои митологични същества, които са доста противно изглеждащи. Дори и Зевс ми се стори страшничък, да не говорм за Кентавъра и Харпията. Нека майките с по-плашливи дечица да го имат предвид.

Аз искам да заведа моите момчета на Шрек 3. Колко продължителен е филма? - чудя се дали биха издържали в салона.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Додо, Шрек 3 е 99 минути. Мисля, че ще издържат и ще им е интересно. Това, което обаче не харесвам по кината е невероятно силното озвучаване. Дъщеря ми и досега тръдно се навива да гледа филм, именно заради звука. В момента върви и Рататуи, също много сладурски филм:  http://kino.gbg.bg/index.php?p=archive&filmid=7850&Prog_city=6
Водила съм Цвети и на 3Д кино - харесаха й и Галапагус и В дълбините на океана. Научнопопулярни са, предимно с подводни снимки.

Някой да има инфо дали и кога ще се играят спектаклите на Нешка Робева и на Лили Игнатова?

# 23
  • Мнения: 639
Момичета, ние редовно ходим в театър Възраждане - намира се на пл. Славейков, в сградата на Столична библиотека. Тази събота дават "Магарешката кожа", а в неделя - "Спящата красавица", и двете постановки са от 11 часа. Много ми харесва това, че се придържат към класическите приказки, а не правят някакви модернистични вариации, които аз не долюбвам особено. Освен това след края на представлението (което обикновено е около 1 час), актьорите застават отвън във фоайето и децата могат да ходят и да си говорят с тях, да се снимат и т.н. Моят разбойник си е див от малък и първият път с голямо притеснение го заведох - мислех, че ще обърне салона нагоре с краката, но не... беше му страшно интересно.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 164
Много благодаря за линковете! Ще следя.

# 25
  • Мнения: 3 161
В гранд хотел София всяка неделя от 11 има театрално предсавление за деца (гостува ттеатър Завеса от София ленд - като гледам съвпадението в имената, май не е случайно). Много ни хареса, но всяка неделя е различно. За дечицата има възглавнички и сядат най-отпред на пода, пред столовете. Струва 4 лв. за дете и 6 лв. за възрастен. След представлението има арт студио за децата, пак ателието от София ленд (още 10 лв обаче).

# 26
  • Мнения: 1 561
Записвам се да следя и аз Hug
Дано скоро се включа и аз с афиш

# 27
  • Мнения: 2 700
За да не се включа само със "запис", реших да се поровя къде какво има.
Освен вече цитираните дублирани анимационни филми за деца в Синема сити / в МОЛ-а/ са:
- Всички на сърф
- Костенурките Нинджа
Не съм ги гледала.

Някой беше споменал по-горе изложба на насекоми във фоайето на МОЛ-а - не си заслужава да се разкарвате. Изложени са на 4 маси по 6 кутии с препарирани преперуди и бръмбари, съвършено бледо подобие на тези в Природонаучния музей. А така наречените живи, вече са измрели Cry
От неделя в Имакс киното започва нов 3D филм - "Буболечки 3D".

# 28
  • Мнения: 639
Костенурките Нинджа сме го гледали два пъти, даже искаше и трети път да ходи, ама ние сме безнадеждни техни фенове... hahaha

# 29
  • Мнения: 899
Здравейте, момичета, случайно попаднах в тази тема и понеже работата ми отчасти е свързана с разни събития в София, включително и за деца, ще се опитам да ви давам актуална информация Simple Smile Дано да съм полезна.

Вчера бях по работа в Столична библиотека и случайно разбрах, че там студенти от Натфиз четат приказки на деца. Нямам подробности от колко часа, но ми казаха, че в събота се събирали най-много. Ако ви е интересно можете да се обадите на този номер: 986 21 69 - би трябвало там да ви дадат повече инфо.

Също така видях, че имат и някакъв хубав American Corner, само надникнах, пак за деца. На вратата имаше обява, че се организира събитие за Хелоуин, с предварително записване за участие. Но имат и други мероприятие, в понеделник ще им се обаждам да ги разпитвам повече. Ето това е телефонът при тях, за информация, ако някой се интересува: 980 66 88 вътрешен 354.

Гледах преди няколко седмици 3D филма Буболечките, беше ми скучен, а на моменти и плашещ, а и все още е премиерен - с по-високи цени, та не го препоръчвам. Най-вероятно ще е интересен на по-големи деца, с особено пристрастие към насекоми Simple Smile

В кукления театър тази събота ще има "Принцесите и змеят", "Хензел и Гретел" и "Свободно съчинение за слънцето". В Младежкия театър - "Копче за сън", ето тук инфо за спектакъла: http://zagrada.bg/event.php?eventid=572

А в "Червената къща" пък има изложба на снимки, правени от деца в ромските квартали, които разказват за техния бит и живот, много е хубава, но не знам до колко ще е интересна на малчуганите. Ето тук инфо: http://zagrada.bg/event.php?eventid=2048

Общи условия

Активация на акаунт