Болест на Крон

  • 34 305
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 484
Темата е за болест на Крон,която не е идентична със синрома на раздразненото черво.Болестта на Крон задължително се проследява от гастроентеролог,това е хронично -рецидивращо заболяване,което дава тежки и необратими усложнения.
  Именно  и  аз  не  намирам  вразка  със  другото.Тя  е  постоянно  под  наблюдение  има  го  вече  5  години  ,може  би  и повече  но  докато  го  откриха  какво  е  зор  видя  момичето.Направиха  и  6  операции  ,кадето  се  оказа  в  последствие  че  е  нямало  смисъл  от  тях  и  докторите   и  казаха  ,че  немогат  повече  и  да  се  оправя  сама.Ходи  във  военна,пирогов   и  Исул  и   накрая  и  помогна  един  доктор  в  Плевен.

# 16
  • Мнения: 1 484
Нея   я  интересува  имали  такива  момичета,който  са  родили  със  това  заболяване.И  как  е протекла    самата  бременност.Ако  някой  знае  нещо  моля  ви  пишете.Ще  съм  ви  благодарна  от  сърце.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 178
Здравей kiki06 !За съжаление не мога да ти помогна с конкретен отговор на въпроса. Както  Имелда Маркос е посочила не се наследява болестта, а предразположението към нея. Мисля. че твоята кръстница трябва да се обърне към доц. Зоя Спасова, тя преглежда в клиниката по гастроентерология в болница" СВ.Иван Рилски " в София. Желая на твоята приятелка както и на всички други болни хора дълъг период на ремисия, радост, късмет и здраве  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 484
Здравей   dany_girl  тя  ходи  къде  ли  не.В  София  и  казаха  ,че  не могат  да  и  помогнат  и  сега  ходи  в  Плевен  при  доктора  ,който  и  откри  заболяването.Ще  и предам  всичко ,което  ми  писа  и тя  да  си  реши.До  колкото  знам  нея  я прие  някаква  доцентка  много  добра  в  тази  област  име  не  мога  да  кажа  в  момента.Но са  я  пенсионирала  и  при  последния   преглед  и  казала  вече  ,че  нищо  не  може  да  направи.Тя  много  гадно се  чувстваше.Но  сега пие  хапчета  и ще  ходи  след  няколко  дни на  изследвания  и ще  се види  как  е положението.Тогава  мога  да напиша  повече  подробности.Но  при  нея  го  откриха  много  късно  ,то  се  оказа  че  го  има  от  години ,но  никой  не  обърна  внимание.Тая  докторка  много  и  помогна  тя  я  включи  във  някаква  програма към   Швейцария   и  всеки  месец и  взимаха  кръв  и  я  пращаха там.А  те  и  отпускаха  безплатни  лекарства.Ще  я питам  как  се  казва  и ще  напиша.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 783
Има жени раждащи с болест на Крон. Желателно е забремевяването да се планира при настъпила ремисия. Ако болната е/била на лечение с Циклофосфомид се изчаква определен период от време чист от Циклофосфамида и тогава се планира забременяване.
При доц. Спасова има пациентки с болест на Крон, родили живи и здрави деца. Дори и при обосктряне по време на бременност, с адекватно наблюдение  и терапия нещата стабилизират.

# 20
  • Мнения: 1 484
Ще  и  предам  всичко  ,което  сте  написали.Тя  ще  реши  какво  ще  прави.Надявам  се  и  други  да  се  включат.

# 21
  • Мнения: 1 484
Здравейте  момичета  до  някъде  има  добри  новини.На  моята  кръстница  до  края  на  месеца  ще  решат  дали  да  и  спрат  лекарствата.Обаче  доктора  и  е  казал  че  ако  забременее  не  е  сигурно  дали  ще  може  да  износи  бебе  и  евентуално  ,ще  трябва  да  роди  във  7  месец.Ще  съм  ви  благодарна  за малко  повече информация.

# 22
  • Мнения: 26
Не си ли влизала в "puls bg",tam е форума за крон.

# 23
  • Мнения: 1 484
Не  не  съм  влизала.Мерси  за  информацията.

# 24
Здравей Кики06.

Болетта не се предава генетично. За да иска твоята позната да забременее трябва да е в ремисия и да не зависи от медикаментите, които успокояват болестта. 
Ако има желание може да си направи и консултация при Зоя Спасова. Тя приема всяка Сряда за прегледи. Ето и телефон на отделението за записване - 02 95 212 97.
Много важно е когато забременее да отиде при генеколог, който има опит и познава болестта на Крон, защото е много подтискащо когато някой ти каже: " ама къде си тръгнала да забременяваш с тази болест която имаш"

Успех,
 Grinning

# 25
  • Мнения: 1 484
Мерси  за  информацията. Hug

# 26
  • Мнения: 2
Мерси  за  информацията. Hug

На мен също ми я откриха,но не е много сигорно.Ако са ми я открили май е започнало от февруари,обаче имам само диария и болки при -----(разбрахте).Нищо страшно не е тази болест.

# 27
Зравейте,
моля за координати на доц. Зоя Спасова и повече информация за приемното и време. Преварително благодаря! Здраве и успехи на всички!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 783
Доц. Спасова приема всяка сряда след 14 часа в Клиниката по гастроентерология на болница "Св. Иван Рилски". Телефонът на Клиниката 581 26 93

# 29
Благодаря Имелда,
за съжаление този номер не е актуален, опитах няколко пъти но започва да дава заето още преди да съм го набрала целия. От някъде намерих следния 02/9521297, но на него от 3 дни никой не ми вдига. Някой може ли да помогне? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт