въпрос за започването на разходките на февруарско беб4е?

  • 1 339
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
Като се разрових забелязах, че си пускала подобна тема вече http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=212465.msg4649243#msg4649243
а до февруари,колко ли още ще пусне? newsm78 Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 159
Ееее чак пък толкова рано. Макар че на прибиране от болницата беше много хубаво времето, снимахме се, всички се развата на Ема, та си откарахме повече от 30мин навън.
Но си я изведох на 7-мия ден. Ние сме октомврийско бебе, не беше топло.

# 17
  • Мнения: 622
Мила много бързаш, а и все пак е зимата и като гледам няма да е лека зима  Sick Но все пак не бързай с разходките. Ти самата може би няма да си в състояние да излизаш толкова скоро. Първо си почини, наспи, пораснете малко и след това мисли за дълги разходки, като в начало изкарваш за няколко минутки и постепенно увеличаваш. Гледай да не вали, духа и да не е минус.
Пожелавам ти лека бременност preggo и безпроблемно раждане   ylinfant

# 18
  • Мнения: 4 555
Като се разрових забелязах, че си пускала подобна тема вече http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=212465.msg4649243#msg4649243
а до февруари,колко ли още ще пусне? newsm78 Mr. Green
Ама отстъпва малко по малко, защото в първата тема е писала, че иска да го извежда за 30 мин, а тук за 20.  До февруари кой знае какво ще реши Simple Smile

# 19
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Човек предполага, Бог разполага!
Ако е мека зимата- защо не (говорим ако е +15 градуса), на по-ниска температура, лично аз не бих рискувала.

Изчакай да мине раждането, да видиш ти и  бебчо как сте, има много неща, които от сега не могат да се превидят.

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Като се разрових забелязах, че си пускала подобна тема вече http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=212465.msg4649243#msg4649243
а до февруари,колко ли още ще пусне? newsm78 Mr. Green
Ама отстъпва малко по малко, защото в първата тема е писала, че иска да го извежда за 30 мин, а тук за 20.  До февруари кой знае какво ще реши Simple Smile
hahaha Joy

Да е живо и здраво, да се роди, пък разходките щеш нещеш ще ги правиш няма да се отървеш от тях със сигурност.

# 21
  • Мнения: 1 367
Моят син също е февруарско бебе,родено секцио.Та значи-от личен опит:Веднага след секцио ще ти е трудничко да правиш доста неща,едно от които ще е продължителното ходене дори из къщи.След  раждането бебето ще има достатъчно проблеми,за да се адаптира към новата температура извън майчината утроба,не му причинявай веднага шока с още по-ниски градуси навън.А и ти ще имаш достатъчно работа край него,дори да има кой да ти помага.Аз изчаках почти месец,преди да го изведа,въпреки,че зимата беше сравнително мека.А тази се очертава студена.Всъщност живот и здраве като родиш,сама ще разбереш какво имаме предвид всички ние,които те съветваме да поизчакаш малко.В крайна сметка ако толкова ти се излиза,можеш да повериш детето на някого за час-два и да излезеш,но не рискувай здравето му.Леко раждане!

# 22
  • Мнения: 3 929
Като че ли ще е малко рано за такава разходка и то през зимата, а и за 20 минути...Не е ли по-добре в начлото да го изкарвате на терасата само, щом толкова държите да го изкарате?

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В крайна сметка ако толкова ти се излиза,можеш да повериш детето на някого за час-два и да излезеш,но не рискувай здравето му.
При тази потребителка до колкото следя публикациите й не е толкова мерака за излизане, колкото желанието да покаже бебето на всички. Просто няма търпение (разбираемо)Laughing

# 24
  • Мнения: 1 367
В крайна сметка ако толкова ти се излиза,можеш да повериш детето на някого за час-два и да излезеш,но не рискувай здравето му.
При тази потребителка до колкото следя публикациите й не е толкова мерака за излизане, колкото желанието да покаже бебето на всички. Просто няма търпение (разбираемо)Laughing
Разбирам я и аз.Когато мъничето се роди,бях толкова горда от себе си,сякаш аз бях първата родила жена на света.И аз исках да покажа на всички какво красиво бебе съм създала.Но все пак здравето на детето е преди собственото его,нали?

# 25
  • Мнения: 363
ами да  ви кажа не мие мерак да го показвам,а ппросто смйатам 4е по -хубаво от разходките за бебето няма.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз моята още избягвам да я возя в кола. Едно по-рязко натискане на спирачките... Защо толкова бързане, че и през февруари, че и с кола.
Започни с кратки извеждания на балкона след 10-14-ти ден, но първо изчакай бебчо да се роди Grinning

# 27
  • Мнения: 1 367
Ще ти стане мерак да го показваш в момента,в който го видиш,повярвай ми.Ще се пръскаш от гордост и ще искаш да споделиш тази гордост с целия свят.В това няма нещо лошо и е напълно естествено.Иначе си права,няма по-хубаво и полезно от разходките,но когато те са навреме и с мярка.Наистина започни с по няколко минутки на терасата,и то в меко време,когато няма вятър.А когато започнеш да го извеждаш навън с количката,задължително ползвай дъждобрана,дори да не вали.Въздухът ще е прекалено студен за бебето и то не трябва да го диша директно.

# 28
  • Мнения: 80
Много бързаш. Вмомента трябва да мислиш за други неща. Още не си го доизносила до края,не се е родило и бързаш да го изведеш навън-та това е чак след 4 месеца. Знаеш ли колко бавно ще се възстановяваш след раждането,пък и секцио... Имаш ли представа колко труден период ти предстои,едва ли си подготвена за него,пък ти мислиш за разходки. Живот и здраве да си родиш здраво и хубаво бебе и ще видиш че има много по-важни неща за мислене. Ама ти сама ще се убедиш после.
 А за другия въпрос според мен ще е доста рано още на следващия ден след изписването да излизате навън и то за 20 минути. Пък и каквато студена зима се очаква едва ли ще му се отрази добре на детето. Другите майки по-горе са те посъветвали да го изкараш малко по-късно и то постепенно да увеличаваш времето-като започнеш от 5 мин.  на терасата.

Ще ти стане мерак да го показваш в момента,в който го видиш,повярвай ми.Ще се пръскаш от гордост и ще искаш да споделиш тази гордост с целия свят.В това няма нещо лошо и е напълно естествено.Иначе си права,няма по-хубаво и полезно от разходките,но когато те са навреме и с мярка.Наистина започни с по няколко минутки на терасата,и то в меко време,когато няма вятър.А когато започнеш да го извеждаш навън с количката,задължително ползвай дъждобрана,дори да не вали.Въздухът ще е прекалено студен за бебето и то не трябва да го диша директно.
Peace Peace Peace

Желая ти леко бременеене и да родиш едно прекрасно бебче   bouquet

# 29
  • Мнения: 346
ние сме "февруарчета" от настоящата 2007 година

излязохме на разходка на около 17-20 дни - за ровече от час

преди това - около седмица си бяпхме само у дома, после постепенно се изнасяхме на балкона от 5 минути, после 10-15

също се случи да отидем една вечер да приберем баткото от съседно училище - тоест около 20 минути

но истинска разходка във "файтон", за дълго време - след 17-20 ден

леко раждане и щастливо майчинство Simple Smile

децата са най-прекрасното в света

Общи условия

Активация на акаунт