Феновете на Приятели, насам!

  • 21 099
  • 566
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 516
Момичета, аз пък мисля, че българските дубльори са доста добри! Вярно, губи се част от хумора, който е в оригинал, но това са типични, конкретни американски шеги, за огромна част от които няма превод на бг и, ако не си живял там, няма как да ги знаеш. А и не всички българи говорят английски на нивото, на което се говори в сериала, таика че дублажът всъщност е добро решение. Според мен де. Иначе и аз предпочитам да си ги гледам в оригинал, но мъжът ми, например, няма да разбере и 50% от текста. А ако преводът е със субтитри, тогава пък се губи част от емоцията, интонацията и т.н.

# 16
  • Мнения: 5 393
.............................................................................................

Съгласна съм, че не всички говорят толкова добре английски и не съм против дублирането. Просто казвам,че АЗ предпочитам да го гледам/слушам по-скоро в оригинал,защото разбирам.

# 17
  • Мнения: 160
Според мен ако сериалите са със субтитри това би помогнало и за повишаване нивото на владеене на английски език аз съм научила много от филмите със субтитри.

На мен ми е досадно 5, 6 артиста да озвучават всички сериали. Губи се много от характерите на самите герои. Но това си е мое мнение.

В много държави няма дублаж.

# 18
  • София
  • Мнения: 461
Има сериали, които мога да ги гледам и гледам. "Приятели" е на първо място. По  който канал да го завъртят - аз все го гледам и всеки път се кефя страхотно. Релаксацията е налице. newsm62

И аз така, въпреки че знам вече всички епизоди наизуст. Ама какво да се прави, само като го видя в програмата на телевизията и не мога да се въздържа.
Моите любимци за Джоуи и Рейчъл.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Това е СериалЪТ!!! Hug
Никога няма да ми омръзне...Мине, не мине, пък си изтегля някой сезон да се похиля Mr. Green Направо ми е мъка, че вече го няма Sad Пънат се много, но никой не може да достигне "Приятели"  Peace

# 20
  • Мнения: 2 254
На мен ми е досадно 5, 6 артиста да озвучават всички сериали. Губи се много от характерите на самите герои. Но това си е мое мнение.
И аз мисля така.А и когато не са дублирани много професионално сериалите,настава истинска суматоха.Никога не съм предпочитала дублаж пред субтитри.
 Преди години,като гледах дублирани епизоди на Приятели в БГ,не ми е правило кой знае какво впечатление.Но сега,след години гледане без такъв,и вече свикнала с гласовете им,си беше доста дразнещо,когато погледах малко с бг дублаж.Доста дразнещ гласец има една от дублиращите. 

# 21
  • София
  • Мнения: 5 758
Това е СериалЪТ!!! Hug
Никога няма да ми омръзне...Мине, не мине, пък си изтегля някой сезон да се похиля Mr. Green Направо ми е мъка, че вече го няма Sad Пънат се много, но никой не може да достигне "Приятели"  Peace
Така е, "Джоуи" примерно е неуспешен опит, поне според мен.
И аз съм фен на сериала!  Peace  Heart Eyes

# 22
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И аз съм им голям фен. Свалила съм си всички серии на дискове и от време на време си пускам като се кефя че ги гледам без реклами и колкото си поискам. Нямам любим герой. Всички ме забавляват страхотно. С голяма надежда започнах да гледам сериала "Джоуи" с Мат Лебланк, но се разочаровах  и явно не съм само аз защото го спряха май на втория сезон. А така се надявах че ще е нещо като продължение на "Приятели". 

# 23
  • Мнения: 6 907
И на мен ми е страшно любим този сериал и съм гледала всички епизоди по не знам колко пъти. Любимият ми герой е Чандлър Mr. Green Имам почти всички сезони на ДВД-та, май още два ми липсват, но скоро ще гледам и с тях да се сдобия Rolling Eyes
А дублажа не ми пречи, свикнала съм да ги гледам и с дублаж и на английски, и с двете нямам проблем.

# 24
  • UK
  • Мнения: 3 959
Дублажът на Приятели е от най добрите, правени в България. Гласовете се доближават максимално до оригиналните. Направи ми впечатление обаче че когато не гледам а само слушам, не правя разлика между Фийби и Моника, дубльорката е една и съща, разбира се, но когато гледам сериала са си различни.

# 25
  • Мнения: 2 254
МГМ,така ли?А на мен ми се стори много зле.Не издържах да изгледам цял епизод.Заинтригува ме.Дай пример с лош дублаж тогава,да издиря и ако мога да погледам.А по кой бг канал дават приятели,и кога?

# 26
  • Мнения: 1 840
И аз съм фен на "Приятели" - дори си бях свалила 10-те сезона от Замунда и си ги изгледах всички открай до край. Със субтитри са - това ми харесва - харесва ми да слушам истинските им гласове, но и БГ-дублажа е много добър. Любими са ми Рейчъл и Чандлър. А най-малко ми харесва Фийби - сладка е, но на моменти мъничко ме дразни, не е мой тип просто.

# 27
  • UK
  • Мнения: 3 959
МГМ,така ли?А на мен ми се стори много зле.Не издържах да изгледам цял епизод.Заинтригува ме.Дай пример с лош дублаж тогава,да издиря и ако мога да погледам.А по кой бг канал дават приятели,и кога?
Изгубени по Нова - безумно гаден дублаж, няма такъв. Ти просто си свикнала. Simple Smile Приятели дават по Фокс лайф, не знам точно кога, програмата им е адски объркана, дават едни и същи неща по няколко пъти седмично, различни сезони и тн. Не мога да ги схвана. Аз предпочитам да гледам без субтитри, без дублаж, но това е за хора, които могат да мислят на съответния език, иначе вместо да е супер става гадно. Simple Smile

# 28
# 29
  • София
  • Мнения: 1 456
Това ми е единственият любим сериал, мисля че съм гледала всички серии поне по 10 пъти, имам ги и на дискове, и пак ако някъде го дават се залепям за екрана:) И аз предпочитам недублирания вариант, просто не всичко може да се преведе и да се запази хумора, но и бг дублажът е ок Simple Smile  По едно време много се бях вманиачила, мисля че по времето на последните серии, и бях свалила всички интервюта с тях, вкл. и това при Опра, с бременната Къртни, както и всички гафове:) Няма по-свеж сериал за мен!

Общи условия

Активация на акаунт