? към кърмачки на по-големи бебета

  • 1 126
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 235
Дааааа, виждам едва сега, че се чудиш дали да спреш да се цедиш и всъщност това е темата...
Честно казано и аз това обмислям - кърмата, която изцеждам, я ползвам най-вече за сутришната попара и кашата следобед.

 I вариант - Мисля си, че вече трябва да ставаме големи хора и затова постепенно ще изместваме кърменията с твърда храна... та в такъв случай и да съм вкъщи няма да се кърмим вече толкова много - минавам на вариант закуска без кърма и кърмене когато съм си вкъщи само

 II вариант - след като няма и следобеда да я кърмя след като се прибера, а ще яде направо манджата, тогава мога да изцеждам известно количество за следвашия ден

 III вариант -  пробвам с мляко за след една годинка за случаите, когато ползвам изцедена кърма

Май в крайна сметка ще се спра на нещо средно между трите.

P.S. Когато ти измислиш схема на хранене без цедене, моля, сподели я тук!
P.P.S. извинявам се за дългото мнение, но нещо не ми се получава да направя малки буквите... ако някой ми каже как става номера...
P.P.P.S. редакцията е, тъй като не разбрах от първия път за какво иде реч в темата  Embarassed  Оставям предишния си постинг за сверка на режима:

И при мен кърмата намалява като си останах на 2 пъти вкъщи за повече от два дни - стигнах до извода, че просто дъщеря ми суче по-малко, отколкото аз изцеждам... Пия лактогонен чай и наваксвам за 2 дни. Обаче аз изцеждам най-много 150 мл... Решила съм, че няма нужда от повече, даже и от това количество понякога остава малко, което хвърлям. Дъщеря ми яде по следния начин:

 - цяла нощ когато поиска
 - преди събуждане към седем, седем и половина я кърмя
 - яде към 10 сухар с мляко и плод, овесени ядки или грис /но яде е силно казано, чудя се как ги е направила тези бутчета, да не говорим, че преди да тръгна на работа също не мога да я накарам да суче/
 - към 2 следобед - зеленчуково или месно пюре с кърма
 - към 5.30 я кърмя + малко каша с плод/колкото изяде, поради което е малко пак/
 - кърмене за лека нощ към 8.30
Та затова съвсем разбираемо, ми стига изцеденото на работа количество.
За сега това ме урежда идеално!
Още съм в процес на обмисляне на режима след 1 годинка

# 16
  • Мнения: 3 379
Благодаря на всички за отговорите.

Лично аз съм решила, че ще се цедя още поне 2 до 3 месеца в работата. Днес дори изцедих почти 150 мл, което означава, че най-вероятно няма да продължи да намалява, а точно обратното или поне ще мога да се спра на едно приемливо количество, което ще задоволява нуждите на Гого за деня.

Друг аспект е съхранението на кърма - от полза ще ми е да имам запас, защото (както споменах в друга тема) ми се налагат служебни пътувания, които засега успявам да отклоня, но това няма да е така постоянно. Това разбира се има общо като цяло с кърменето, не само с цеденето. Но не ми се замисля по този въпрос много много, защото ще се натъжа и притесня.

Общи условия

Активация на акаунт