мазане със зехтин ?

  • 5 884
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз мазах бебето си с преварен зехтин до 6-ия месец. Моят син имаше доста обриви и всяко намазване с някакви козметични продукти, дори и от най-висок клас, само влошаваше нещата.
Не бих мазала новородено бебе с разни козметики със неясно съдържание при положение, че имам избор да го мажа със естествен продукт като зехтина.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Мазах 1-2 месеца,но после продължих с козметика.Стори ми се голяма мацаница.

# 17
  • Мнения: 10 758
И двамата съм ги мазала с бебешко олио.

# 18
  • Мнения: 450

При наличието на толкова добра и хубава козметика, не бих мазала детето си нито със зехтин, а още по-малко с мас  Rolling Eyes 21-ви век сме все пак  Wink
Олио не одобрявам, хидратиращите лосиони са най-доброто  Peace

Точно в 21 век по напредналите от нас страни, които от дългогодишен опит знаят за какво става въпрос, се връщат към натуралните и био продукти и учат и така децата си да уважават и пазят природата. Само ние в България си мислим че лъскавите етикети под които стои един куп химия са най доброто
Мога само да кажа, че и в Германия където има доста добра козметика се препоръчва зехтина и от лекари Wink

# 19
  • Мнения: 4 292
Moeто дете съм го мазала само с бебешко олио, докато не стана на годинка. След това продължихме с подходящи лосиони.
Зехтина само на салата  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 926
Аз не бих мазала със зехтин, той омазнява, но не хидратира кожата, не харесвам и бебешкото олио. Моят съвет е да вземеш качествена медицинска козметика, която се продава само в аптеките. Мажа бебето си с лосион за тяло на Мустела и съм много доволна.

# 21
  • Мнения: 27 524
[Точно в 21 век по напредналите от нас страни, които от дългогодишен опит знаят за какво става въпрос, се връщат към натуралните и био продукти и учат и така децата си да уважават и пазят природата. Само ние в България си мислим че лъскавите етикети под които стои един куп химия са най доброто
Мога само да кажа, че и в Германия където има доста добра козметика се препоръчва зехтина и от лекари Wink

И аз живея в напреднала страна и не съм чувала да се мажат бебетата със зехтин  Wink
Германия с козметиката е последното нещо, с което тя се слави  Laughing

# 22
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
В началото и аз мазах малкия със зехтин,по съвет на педиатъра.

# 23
  • BG
  • Мнения: 2 217
Мамчета, ходя на училището за бъдещи родители на "9месеца" и там препоръчаха освен с другите козметични средства кремчета, млека и лосиони, бебето да се маже с чист преварен на водна баня зехтин, чувала съм го като препоръка и от други места, а бебешкото олио да се ползва при масаж и като почистващо средство. Каква е вашето мнение? Ако има "ЗА' зехтина препоръчайте ми марката.  newsm78

Аз мажа сина си със зехти още от раждането. Не съм се спирала на конкретна марка - за мен е важно да е качествен, т.е да не е от най-евтините.
Успех!   bouquet

# 24
  • Мнения: 3 929
Първия месец мазах сина си с такъв зехтин всяка вечер и сутрин след къпане, а после продължих с бебешкото олио. не си спомням марката зехтин, но бебешко олио първия месец не съм ползвала.

# 25
  • Мнения: 206
Преди да родя отидох в детски магазин ,да купувам най-необходимото за родилното и когато поисках бебешко олио продавачката ми каза ,че не е добро за новородено ,а за след шест месеца. Пидиатърката също ни препоръча да ползваме чист студено пресован зехтин ,преварен за 10 минути.

# 26
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773

При наличието на толкова добра и хубава козметика, не бих мазала детето си нито със зехтин, а още по-малко с мас  Rolling Eyes 21-ви век сме все пак  Wink
И мен и детето не бих мазала. Peace

# 27
  • Мнения: 857
Аз никога не съм я мазала със зехтин или мас,но не виждам нищо лошо, мазала съм себе си и кожата става страхотна.

# 28
  • Мнения: 4 621
Аз никога не съм я мазала със зехтих. Използвах само бебешка козметика Peace

# 29
  • Мнения: 2 677
Не съм използвала зехтин. Мазала съм само с бебешка козметика.

Общи условия

Активация на акаунт