Учителска стачка 2

  • 29 888
  • 1 087
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 217
И аз мисля,че вече се прекалява с тази стачка. #Crazy

# 16
  • Мнения: 1 799
И в мен 17 точка (и не само тя) буди меко казано недоумение  newsm78
Чудя се кой ли е съставял този текст и се надявам да не е българик  Rolling Eyes

# 17
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз за точка 17 научих в петък. Не че бих се отказала, предвид, че умишлено биваха протакани преговорите основно заради икономии. Но пак до края на годината трябва да бъдат усвоени тези средства, които са в перо заплати.

Защо пък да трябва да бъдат усвоени, няма такова задължение. Връщат се в бюджета и толкова. Интересно ще е целият български народ да  разбере за 17 точка. Да.... Аз лично ще направя каквото мога, така че повече хора да са наясно как стачкуващите учители искат да им бъдат изпалтени обезщетения затова, че са стачкували.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Тази точка 17 сигурно е от тези, които ще отпаднат веднага като започнат пак да се пазарят. Или поне втората й част за компенсациите.

Нали и синдикатите трябва да имат нещо, от което биха се отказали без да изгубят по-важните искания.

# 19
  • Мнения: 22 867
Ако синдикатите имаха фонд за компенсации, тази точка нямаше да я има. А пък понеже доста икономии на работна заплата са направили за това време, предполагам затова е формулирана така. А дали ще я приемат е съвсем друг въпрос.

# 20
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Мда, отстъпката от страна на учителите е точка 17. Хаха, много хитро.
Никога и никъде, времето, което в стачка не се заплаща.

Аз все си мисля, като данъкоплатец и като ученичка доскоро, че 650 е напълно приемлива заплата.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Защо пък да трябва да бъдат усвоени, няма такова задължение. Връщат се в бюджета и толкова.
В кой бюджет да се върнат? Да си ги разпределят като премийки министрите за добре свършената работа на седЕнката ли?

# 22
  • Мнения: 2 759
...Аз все си мисля, като данъкоплатец и като ученичка доскоро, че 650 е напълно приемлива заплата...
                 Освен това, както предполагам стана ясно от темите досега, да се заплати времето на стачката би било незаконно. Предполагам това прави т.17 противозаконна  newsm78?

# 23
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
В кой бюджет да се върнат? Да си ги разпределят като премийки министрите за добре свършената работа на седЕнката ли?
Ако поне малко достойнство имаше в учителите такова искане нямаше да има. Голям урок по морал, както го нарекоха те, преподадоха на децата, няма що.

# 24
# 25
  • Мнения: 109


17. Министерството на образованието и науката поема ангажимент да не прилага административни и други санкции спрямо стачкуващите учители и да ги компенсира за времето на провежданите стачни действия.

Да си дойдем на думата. Ще стачкуваме, ама вие ще ни плащате. Е това вече е повече от наглост и нахалство. Как не ви беше срам и в исканията да го запишете.
А всички тези хора, които направихте на луди и бяха в неплатени отпуски, тях вие ли ще ги компенсирате.
Да ви дадат каквото искате, та дано млъкнете, то е ясно че няма да заработите качествено.
Гери  Peace

# 26
  • Мнения: 8

"Ако ние разбираме механизма и мотивите на груповото съзнание, то е възможно да контролираме и управляваме масите според нашата воля, без те да усещат това"
                                                                        Бернайс
Тоя е най-големият манипулатор на миналото столетие, всъщност баща на манипулирането. Успява да убеди американците да закусват яйца с бекон, дамите да се обличат в зелен цвят, правителствоо на САЩ да свали левия режим в Гватемала. В момента му сърбаме попарата.

# 27
  • Мнения: 2 401
Относно исканията ви: Аз малоума ли съм, че не прозирам никакви реформи  за образованието, а само  искания в удобство и полза на негово величество учителя (с малки букви)????

# 28
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Цитат
Да си дойдем на думата. Ще стачкуваме, ама вие ще ни плащате. Е това вече е повече от наглост и нахалство. Как не ви беше срам и в исканията да го запишете.
А всички тези хора, които направихте на луди и бяха в неплатени отпуски, тях вие ли ще ги компенсирате.
Да ви дадат каквото искате, та дано млъкнете, то е ясно че няма да заработите качествено

Много си права Peace

# 29
  • Мнения: 10
То бива нахалство ама ващо прекалява.Незаконно е да ви дават пари за времето през което сте стачкували.Говорите само колко процента и лева искате,но не искате конкретни реформи в образованието.Излиза,че искате джоба да ви е пълен,а реформи не искате.Споменавате ги колкото да не е безхич.Стегнете се бе хора,реформите зависят от вас.Най важното е да преподавате качествено,а не да подбивате номера като прочетете урока от учебника.Ако си вършите работата чудесно и работите повече и хиляда лева взимайте,ама с това ваше преподаване и с това качество на бг образованието 90 процента от вас и 300 лв не заслужават.

Общи условия

Активация на акаунт