Изцедена кърма

  • 1 664
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 111
На стайна температура - до час. До 8 часа - в хладилник. След 8 часа - фризер.
Така че ако я оставяш за след 3 часа я прибери в хладилник  Peace Топли се внимателно на водна баня до хладка температура.
Абсолютно съм съгласна.
И аз така Peace

# 16
  • Мнения: 3 478
Можеш да я държиш,но зависи и от стайната Т.Не трябва да е много горещо в стаята.

 Peace

# 17
  • Мнения: 1 008
Храня само с изцедена кърма вече 8 месеца и я държа много повече от 3 часа на стайна температура, случвало се и повече от 8 часа... В хладилник до 3 дни ми се е случвало, а във фризера я подменям през 3 месеца. Нищо и няма на кърмата, бебето ми е здраво и расте много добре  Peace
Но всъщност на въпроса ти ... Няма нужда да я претопляш преди да я дадеш след като е на стайна температура, само ако ти се струва много студена, или пък бебето ти предпочита по топла. Моето например е свикнало на по хладничка кърма и като я претопля прекалено не я пие.

# 18
  • Мнения: 620
По въпроса за температурата - аз, ако е стояла на стайна температура я претоплям само под течаща гореща вода леко. А всъщност зависи от това как е свикнало бебто. Ако , например, го кърмиш и даваш изцедево мляко от време навреме, най-вероятно няма да му хареса по-студено мляко. Но ако само такова му се дава, няма да му направи впечатление - може да се дава и направо от хладилника - няма да го простудиш - ако така е свикнало.

# 19
  • Мнения: 73
"Зряло мляко
дръжте на 15 C (59-60 F) - 24 часа
дръжте на 19-22 C (66-72 F) - 10 часа
дръжте на  25 C (79 F) - 4-6 часа
в хладилник 0-4 C (32-39 F) - 8 дни"
 Peace

Никога не съм и затопляла кърмата, която е била на стайна температура, и досега не сме имали никакви проблеми (а се храним само с изцедена кърма). Даже за през нощта я слагам в термобокс с две ледчета в капака (да не се опират до шишето) и кара с нея до сутринта.
Затоплям я само ако е била в хладилник и то под течаща не много гореща топла вода. Успех

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 23:39 от bi4o

Общи условия

Активация на акаунт