ЛАПАРОСКОПИЯ - да поговорим

  • 94 551
  • 619
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 381
Може ли някой да ми каже , защо се плаща в Шейново , като лапарото е по каса за стерилитета!
Плаща се за избор на лекар 150 лв.
100 лв. се плащат за консумативи, доколкото разбрах, докато бях там.
Не е незаконно да ти поискат пари примерно за по-скъпа упойка или др. лекарство, което не влиза в клиничната пътека на НЗОК. Тези такси са си обявени. Ако някой не иска да ги плаща - да се оперира другаде. Всеки има право на избор.  Hug
За справка - за избор на лекар за лапароскопия в "Майчин дом" се плаща 450 лв. Целта на тази мярка, според мен,  е като си платиш на болницата, лекарят да няма очи да ти поиска пари на ръка. Още повече, че процент от сумата, която се плаща за избор на лекар отива право в джоба на въпросния лекар.

# 16
  • Мнения: 989
Плаща се за избор на лекар 150 лв.
За справка - за избор на лекар за лапароскопия в "Майчин дом" се плаща 450 лв. Целта на тази мярка, според мен,  е като си платиш на болницата, лекарят да няма очи да ти поиска пари на ръка. Още повече, че процент от сумата, която се плаща за избор на лекар отива право в джоба на въпросния лекар.
Peace
Абсолютно точно казано.   bouquet
В Майчин Дом още като постъпваш и плащаш ти дават един лист с разпределението на парите в %.  20% за болницата, 80% за екипа. От тези 80% , 70% са за оператора и останалите вече забравих как се разпределяха в % между останалите участници в екипа.

# 17
здравеите ,

може ли някой да ми обясни лапароскопия,хистерография,хистероскопия и "цветна снимка",едно и също ли е ?днес про4етох 4е "снимката била адска болка"трябва ли да си поискам упойка,пълна или 4асти4на,или този който ще я прави ще се сети сам?много ме е страх ,ма не е истина просто. Confusedголяма съм страхливка-помоооощ Sick

благодаря

# 18
  • Мнения: 989
Не са едно и също нещо.
Лапароскопия - Оглед отвътре на коремната кухина през тръба, тънка няколко милиметра, която се поставя през малък разрез. Това е процедура, която обикновено се използва от гинеколога, за да диагностицира и лекува редица заболявания и състояния. Лапароскопията обикновено се извършва под обща анестезия в операционна зала. През малък разрез (1 сантиметър) на пъпа на пациента се въвежда тръба, на върха на която е монтирана миниатюрна камера. За да могат да се видят вътрешните органи, се използва газ – въглероден двуокис, за разширяване на коремната кухина. Гинекологът гледа през тръбата или (в повечето случаи) към видео монитор благодарение на прикрепената камера. Ако е необходимо оперативно лечение, могат да бъдат направени още един или няколко по-малки разреза с размери само по 5 милиметра (по-малки, отколкото гумичката на молив) близо до линията на бикините.
Хистероскопия - оглед на вътрешността на матката с помощта на оптичен телескоп, наречен хистероскоп. Той може да бъде гъвкав инструмент с дебелината на молив или по-твърд, но доста по-тънък (3 мм в диаметър). Хистероскопията позволява на докторът да разгледа вътрешността на матката. Хистероскопът се въвежда внимателно през вагината и шийката в матката. Хистероскопията се използва за откриване на причината за симптоми като: необичайно кръвотечение, проблеми със забременяването и износване на плода и други гинекологични заболявания.
Хистеросалпингография /хистерография, цветна снимка/ - прави се между 6-12 ден на цикъла. Представлява рентгенова снимка на маточните тръби, като те се изпълват с контрастно вещество.
Не се страхувай от цветната снимка. Болка има - като при първи ден  от менструацията, но тя е съвсем поносима в повечето случаи. На повечето места слагат някакви обезболяващи преди това, както и ти казват да пиеш нещо или да си слагаш свещички няколко часа преди снимката, но упойка май в много малко клиники слагат. Абе преживява се - аз имам 2. Болката е за кратко - не повече от 10 мин.
Успех и дано всичко е наред!  bouquet

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 21:09 от Scarlet_

# 19
  • Мнения: 223
Плаща се за избор на лекар 150 лв.
За справка - за избор на лекар за лапароскопия в "Майчин дом" се плаща 450 лв. Целта на тази мярка, според мен,  е като си платиш на болницата, лекарят да няма очи да ти поиска пари на ръка. Още повече, че процент от сумата, която се плаща за избор на лекар отива право в джоба на въпросния лекар.
Peace
Абсолютно точно казано.   bouquet
В Майчин Дом още като постъпваш и плащаш ти дават един лист с разпределението на парите в %.  20% за болницата, 80% за екипа. От тези 80% , 70% са за оператора и останалите вече забравих как се разпределяха в % между останалите участници в екипа.
Освен лапароскопията миналата година (при доктор Пъневска, коята избрах и не съм плащала за това), тази година април правих и коремна операция при д-р.Филипов , коЙто също аз избрах и не съм плащала за това.Единствено ми казаха , че ако искам да ме оперира професора -за него трябва да внеса 150лв.Явно говорим за Майчин дом , но не и за отделението по стерилитет май.А сега освен от май месец на сам ако са го въвели това?От кога е вашата информация?Август месец правих и конизация в ракова болница при лекар , които също избрах и не са ми взимали пари за това!

# 20
благодаря ти скарлет за подробното разяснение.ако не съм взела нещо за пиене преди снимката или свещи4ка,може ли просто да не съм закусила?


[/quote]

# 21
  • Мнения: 989
jorjagi, по принцип избора на екип в Майчин Дом се заплаща и попълваш формуляр за избор на екип, но ако се познаваш достатъчно добре с лекаря, който искаш да те оперира предполагам, че може и да не плащаш - просто като се съберат да разглаждат случаите и да решават кой ще оперира, той ще те поеме и така. Това го чух на регистратурата последния път като плащах за хистероскопията. Жената от регистратурата явно познаваше тази жена преди мен, която също като мен си беше платила и я попита:"Ама защо си платила? Толкова ли не се познавате с доктора?" От това си правя изводите, че може и да не се плаща, но трябва изрично да си се уговорил с лекаря. Мисля, че точно в тези случаи се дава на ръка. Инфото е от сега - правих хистероскопия преди 2 седмици, а м.07 правих и лапаро там. На 6 етаж при д-р Тюфекчиева бяха и двете операции, но това няма значение - правилата в болницата са еднакви за всички отделения. Иначе цените са такива от 01.07.2007г. Преди това са били доста по-ниски.
tan_gog, мисля, че не трябва да си яла или пила много. И двата пъти правих снимката по обед и ми бяха казали, че може да закуся леко и после да не ям и да не пия много течности. Като ти казах нещо да пиеш имах предвид обезболяващи някакви - аулин например.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 381
Информацията ми за плащането за избор на опериращ за лапароскопия в МАЙЧИН ДОМ е от юли или август т.г.

# 23
  • Мнения: 223
Явно съм хванала послидния влак-април!

# 24
онзи ден направих цветната снимка в май4ин дом-варна,сложиха ми упойка,неприятно и болезнено само за две три секунди,ина4е другото се ядваше.тръбите са проходими,вси4ко изглежда ок.,но спермограмата ни не  е добра.отказаха ни ивитро с наш материал. newsm45.сега се обърнахме към д-р алвиажи да оперира разширените вени от тестисите на съпруга,той му ги откри преди година ,но... много са страхливи тез мъже...каза му, 4е нещата ще стават по-зле...

някой от вашите познати имал ли е такъв проблем,и в бургас да го е разрешавал?

може ли от тромб4е да се предизвика инфаркт,опасна процедура ли е това? Confused

# 25
  • Мнения: 223
Може да предизвика инсулт, не е шега работа,,,търсете разрешение по-скоро.Късмет!

# 26
  • Мнения: 2 422
tan_gog а за ИКСИ не говорихте ли newsm78 и нашата спермограма е лоша и ние не ставаме за инвитро Tired

# 27
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Момичета, някоя от вас правила ли е лапаро в клиника "Вита"?

# 28
  • Мнения: 223
Аз заложих на Майчин Дом и мисля , че не сбърках , но зависи от специалиста!

# 29
  • Мнения: 172
В клинака Вито доколкото знам лапароскопии прави д-р Николай Попов, който оперера и в Шейново. Ако става дума за него - има доста написано по въпроса, ако е за самата клиника - не съм чувала нищо.

Общи условия

Активация на акаунт