Предстои ми инсеминация, да поговорим

  • 78 813
  • 1 095
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 4 589
iglikalika няма да се притесняваш, докато не ти дойде. Горе главата!!! На мен като ми правиха инсеминация, не съм чувствала нищо, нито ПМС, нито нещо друго.

Сега 13 ден след стимулация се чувствам като надут балон и имам доста силни болки ниско долу, доки каза, че това е добре и яйцата растат. Така че няма да се отчайваш, вярвай и ще стане.

anyma това, че има само един фоликул, нищо не означава, при инсеминация на ЕЦ не можеш да очакваш да имаш повече. Имайте повече вяра и усмивки.

Късмет от мен и ви пожелавам да си седите в тази тема и най-вече да минете в искам/имам бебе.

# 1 036
  • Мнения: 1 091
Игликалика и аз не съм имала симптоми след инсеминациите, дори и от тези дето редовно си ги преписвам. Дано твоите да са бременните признаци  Peace

Николинка, а дано да пораснат много и големи тези яйчица и да станеш още по-надут балон.  preggo

Анима, добре дошла, но само за малко, после бързо към отчетни. Стискам палци за неделя и един фоликул е напълно достатъчен. Моето инсе беше в четвъртък на стимулиран цикъл, но и аз имах само един фоликул от страната с отпушена тръба. Ние с теб и с Катерина08 заедно ще си чакаме и подкрепяме. Това за сводниците така ме разсмя, много сте сладки.

Зазолинка, аз питах лекарката дали може от поста да са влошени резултатите, но тя нито потвърди, нито отрече. Явно, че е нормално състоянието да варира от месец на месец, но е факт, че на предното инсе на 27.02 имахме 24.7 млн плувци, а сега на 27.03 бяха едва 13.2 млн. Не се сещам друго в режима му да се е променило, така че пробвай със съвета на Игликалика.

Дюди, Дион силни прегръдки, милички, как я карате?

# 1 037
  • София
  • Мнения: 6 302
anyma, ще ти стискам палци! Нищо че е само един фоликула, може пък той е да е късметлийския! Недей предварително да мислиш, че няма да се получи, това е най-грешния подход. Горе главата и да ни държиш в течение.  Hug

Иглика, мерси за съвета. Ще опитам, макар че той трудно се съгласява да пие такива неща.

# 1 038
  • Мнения: 832
Аз съм тук,следя с нетърпение постовете и вълненията ви.Иначе сега си чакам имунологичните изследвания от Плевен,както и на мъжа ми.В понеделник се хванахме и отидохме до там.Срещнахме се с доц.Конова.Много мила и отзивчива жена.Взеха ми кръв за изследвания, а мъжа ми даде материал за спермограма.Трябваше да ни изпратят днес резултатите,но ги няма още.А търпение хич нямам.После ще пиша,само да дойдат.
Успех и много късмет на всички ви!Стискам ви палци и се моля от все сърце!  Praynig Hug

# 1 039
Здравейте
искам да попитам как се определя кога да се прави инсеминация?
Ние минахме всички изследвания,излекувахме хламидия...пих ясмин заради хормоните,които вече са добре .....всичко е наред,но 4 месец нищо а докторката ми казва да изчакаме още
Аз обаче нямам нерви вече..... Sad

# 1 040
mariela8, мисля, че преди всичко трябва да се уточни дали да се прави инсеминация (има ли нужда от това, за да забременееш), а след това кога да се направи. Ако твоята лекарка не ти е препоръчала, то може би, е защото нямаш нужда от нея. От колко време се опитвате да си направите бебе? Това, че нямаш нерви вече е разбираемо, но понякога нервите свършват и на третия месец.... Ние се мъчим от година и половина и при нас диагнозата е "повишен вискозитет на спермата", при което моят гинеколог реши, че чрес инсето ще се елиминира този проблем. Дай повече информация за процеса и това какви изследвания сте правили....

# 1 041
както казах започнахме с микробиология-лекуване на хламидия,хормони -пих yasmin при изследванията миналия месец ми казаха че са в добри граници,цветна снимка-дясната ми траба беше нагъната но след като ми вкараха всичката контрастна течност и МНОГО силни болки констатация-две напълно проходими тръби.Спермограмата на мъжат ми е чудесна
При последният преглед докторката ми каза ,че всичко е ОК но ....бебето отново се бави
Правим опити вече 5 години ,а се лекуваме и изследваме от 1

# 1 042
  • Мнения: 67
Здравейте, момичета, ето ме и мен. Тези два дни се отдадох на тичане по задачи, а днес се наградих със "спортно ходене по изложения" Simple Smile))) Понеже скоро ще сме новодомци, а мажо така или иначе сега не е с мен /аз съм си в БГ за малко/, реших да пообиколя изложението Стройко:)))) - нещо като терапия:))))). Вечер ви чета като за десерт преди да си легна:))))) Иначе скоро май ще трябва да видим как ще процедираме за втория опит, но доки ще каже.

Хей, Tzveti77 ми се губи от полезрението.

Стискам ви палци на всички и да не забравите да си преместите стрелките на часовника.

 Hug Praynig

# 1 043
mariela8, струва ми се, че 5 години са си много време, но като се е оказало, че едната ти тръба е била посукана, вероятността ви е била 50 процента. Сега вече шансът е 100 %. Освен това спермограмата е променяща се величина и показателите също да се менят. Но трабва да ти кажа, че много зависи от това дали не го мислиш толкова. Знам, че звучи банално и аз съм го казвала на мои приятелки, а сега аз не мога да спра да мисля, но е така. С първото си дете забременях в най-големият стрес, които ме е сполетявал до сега и изобщо не ми беше до мисли за бебе. А и мъжа е важно да го иска исктински, от душа. А моят мъж си има теория - съдба все пак съществува и когато е писано да стане - ще стане. Не го мисли толкова. Пък колкото о инсето - нищо не то пречи да опиташ. Болка там поне няма. само дето ще се лишиш от около 400 лв. с всичките му лекарства. И пак гаранцията е до 25-30 % в най-добрия случай. Ние се решихме на инсе, заради фактора втечняване на спермата, защото аз стоя с вдигнати карка повече от половин час, но не мога да спя така, пък тя се втечнява чак след час и половина и така почти всичко изтича. Попитай все пак - никой не може да ти каже - няма да го правиш инсето. пък и Факта, че нещо все пак правим, за да подпомогнем природата ни дава сили. и на края - убедена сум, че е вярна поговорката "Всяко зло за добро". Ако не е получило до сега, значи така е по-добре. Не се обвинявай за нищо.

# 1 044
  • Мнения: 244
Дюди, здравей мила, наистина малко се загубих защото бях тръшната от грип, но и аз като някои други тук за лека нощ ви следях и тайничко исках да прочета че някоя от вас е УСПЯЛА!  Hug

# 1 045
  • Мнения: 244
Момичета на кой ден след МЦ е най-добре да се направи инсето ?

# 1 046
  • Мнения: 244
Отдавна искам да ви помоля да разгадаем нашата спермограма ето я и нея:
обща конц-я: 74,4
нормокин.сперматозоиди: 35
бързи линеарни постъпателни движения: 25 %
бавни: 10 %
хипокинетични : 8 %
акинетични: 57%
концентр.на сперм.: 26,04
общ брой нормокин.сперм.: 91,14
Заключение: Asthenozoospermia

# 1 047
  • Мнения: 244
Тези резултати са от февруари преди да почнем да пием Спимен.В края на април ще видим има ли промяна в данните.  Praynig

# 1 048
  • Мнения: 1 248
Момичета на кой ден след МЦ е най-добре да се направи инсето ?
Цвети 77,няма такъв филм newsm78...прави се когато лекаря види достатъчно голям фоликул(4е и спукан,най-просто казано) Peace
тази спермограма е доста непълна- сигурно си чела вече че е важно да се прави в клиника по стерилитет? Naughty
Повторете я в такъв център. Peace

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 22:21 от tonita12

# 1 049
  • Мнения: 244
Аз си мисля че се прави около овулацията но незная плюс минус колко дни

Общи условия

Активация на акаунт