ВНИМАНИЕ,ОПАСНИ БЕБЕШКИ ШИШЕТА!!!

  • 83 671
  • 392
  •   1
Отговори
# 330
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808

Бях се насочила към Авент ако ми се наложи да ползвам шишета....но сега ще преосмисля избора си.
А как стои въпроса със стъклените шишета.Все пак на пазара има и такива newsm78
Авент вече имат шишета без Бисфенол,а стъклените са ок.

А разпознават ли се новите им шишета,или трябва да питаме специално за тях Thinking

# 331
  • Видин
  • Мнения: 4 921
На тях пише Bisphenol free  Peace

# 332
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
На тях пише Bisphenol free  Peace

Благодаря, ще го имам предвид Grinning

# 333
  • Мнения: 4 358
На тях пише Bisphenol free  Peace
Точна така Peace.
Днес ходих на разузнавателна обиколка.
И не само Авент имат тикава продукти - шишета, помпи за кърма без бисфенол, чашки за хранене и т.н ами и доста други марки като Чико например и Нуби.
Та явно е нова мода.
Че са без бисфенол добре, но какво е пък това Полиетер Сулфон или съкратено PES.Това ще да е някакъв нов материал за който нямам никаква информация Rolling Eyes

# 334
  • Мнения: 23 362
На тях пише Bisphenol free  Peace
И са леко тъмни,не прозрачни.Все едно има чай,с такъв цвят.

Че са без бисфенол добре, но какво е пък това Полиетер Сулфон или съкратено PES.Това ще да е някакъв нов материал за който нямам никаква информация Rolling Eyes
http://www.greentogrow.com/FactsAboutPESplastic.pdf

# 335
  • Мнения: 262
Мами нензма дали е по темата
но искам съвет, моля ви  Praynig
Купих си стерилизатора на Авент-филипс с 6 шишенца
уж най доброто  Rolling Eyes
преди малко отворих кутията и реших да пробвам как работи
включих ок, стерилизира за 6 мин-както си му е реда
НО!
Шишенцата(авент) -пластмасови станаха жълтеникави- с жълт отенък
вс е едно с години ползвани.
А са чисто нови  Sad
нормално ли е това

# 336
  • Мнения: 23 362
Кристи,а сигурна ли си,че и преди това не са били жълтеникави?Новите авентски шишета без Бисфенол са точно такива,каквито ги описваш на цвят.

# 337
  • Мнения: 4
здравейте искам да ви попитам дали стъклените шишита на NUK 240ml се събират в стерилизатора на bertoni който е от комплекта 4 в 1

Последна редакция: ср, 27 яну 2010, 18:47 от nana_911

# 338
  • Мнения: 58
А къде трябва да е това триъгълниче с цифра?  newsm78 Аз купих на бебо шишета на Авент и като видях темата веднага отидох да проверя какво пише, ама на дъното няма такива триъгълници, нито цифри  newsm78, нито пък по опаковката има някакви знаци, PC или PP и каквото и да било подобно   Rolling Eyes
[/quote
ДА,и на моите нищо не  пише,авент са,как да разбере човек кое е добро,кое -не? newsm78

# 339
  • Мнения: 124
аз за това си взех стъклени, и още ме е яд за първото ми дете, че е пило в пластмаса и не съм имала тази информация по- рано. Sad

# 340
  • Мнения: 4 358
аз за това си взех стъклени, и още ме е яд за първото ми дете, че е пило в пластмаса и не съм имала тази информация по- рано. Sad
За тези цифри не знам дали на новите шишета без бисфенол трябва да има такива цифри.Уж нали без бисфенол било Ок - абе знае ли човек верно.
Може би се отнася само за гадната пластмаса.Вожте шишетата от минерална вода.На дъното си имат такъв знак - но това е гадна пластмаса все пак.
Девин изворна и Торн спринг - са Ок.Вече ги проверих.

# 341
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
аз за това си взех стъклени, и още ме е яд за първото ми дете, че е пило в пластмаса и не съм имала тази информация по- рано. Sad
За тези цифри не знам дали на новите шишета без бисфенол трябва да има такива цифри.Уж нали без бисфенол било Ок - абе знае ли човек верно.
Може би се отнася само за гадната пластмаса.Вожте шишетата от минерална вода.На дъното си имат такъв знак - но това е гадна пластмаса все пак.
Девин изворна и Торн спринг - са Ок.Вече ги проверих.

Един продукт от поликарбонат или полиетилен става особено опасен при многократна употреба.Затова и пластмасите,които са предназначени за еднократна употреба трябва винаги да се изхвърлят,а не да се използват неколкократно!

# 342
  • Мнения: 4 358
Един продукт от поликарбонат или полиетилен става особено опасен при многократна употреба.Затова и пластмасите,които са предназначени за еднократна употреба трябва винаги да се изхвърлят,а не да се използват неколкократно!
Т.е и новите бебешки шишета без Бисфенол и те не са подходящи така ли newsm78.
Пише, че могат да издържат стерилизация при висока температура и т.н newsm78

# 343
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Един продукт от поликарбонат или полиетилен става особено опасен при многократна употреба.Затова и пластмасите,които са предназначени за еднократна употреба трябва винаги да се изхвърлят,а не да се използват неколкократно!
Т.е и новите бебешки шишета без Бисфенол и те не са подходящи така ли newsm78.
Пише, че могат да издържат стерилизация при висока температура и т.н newsm78

Те не са от поликарбонат до колкото знам ,а от някакъв друг вид пластмаса.
Аз лично предпочетох стъклото пред Бифрии. Peace

# 344
  • Мнения: 4 358
kloie а как изваряваш стъклените шишета.Те май не са подходящи за стерилизатор за МВ newsm78.
В тенжерка ли или в парен стерилизатор стерилизираш Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт