ВНИМАНИЕ,ОПАСНИ БЕБЕШКИ ШИШЕТА!!!

  • 83 683
  • 392
  •   1
Отговори
# 360
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Здравейте,някой може ли да разясни как стои въпроса със залъгалките и по специално тези на авент.Аз съм на мнение че има достатъчно отрови покрай нас (въздуха,водата,всичко което ядем),така че ако можем да спасим децата си от поне едно отровно нещо сме длъжни да го направим.Аз също бях доволна от шишетата на Авент,преди да прочета тази статия.Това че не виждаме какви поражения са нанесли върху  децата ни,не означава че са безвредни.
Имах предвид дали съдържат бисфенол?

Залъгалките са от силикон или каучук,бисфенола се съдържа в поликарбоната .  Peace

# 361
  • Мнения: 32
Нали има и пластмаса на залъгалката,в нея няма ли поликарбонат?

# 362
  • Мнения: 94
Детето нали не смучи пластмасата?

# 363
  • Мнения: 32
Детето нали не смучи пластмасата?
Ами смуче я понякога,когато си играе с нея.По тази логика той и шишето не смуче а само биберона,това означава ли че шишето е безвредно?

# 364
  • Мнения: 94
Не мила, вредните вещества от шишето се отделят във водата и храната на бебо, а това става най-лесно под влиянието на топлината.

# 365
  • Мнения: 32
в такъв случай и да има бисфенол в пластмасата на залъгалката не е опасно когато я слага в устата,така ли?

# 366
  • Мнения: 94
Не съм специалист, но не би следвало щом не я загряваш а и не стой постоянно в остата му.
 
P.S. Може би за това на повечето залагалки, та и на някой шишета пише че се препоръчва само студена стерилизация.

# 367
  • София
  • Мнения: 84
Здравейте!
Искам да ви питам за шишета Томи Типи - поръчах си онлайн и като прочетох - произведени са в Китай:( Знаете ли дали в Бг може да се купат оригинални?

# 368
  • Мнения: 32
Някой знае ли когато на опаковката на стъклено шише пише  BSA 0%,това се отнася за капачката и за пластмасата,която се завърта с биберона,така ли да го разбирам?

# 369
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
?

# 370
  • София
  • Мнения: 84
Брюксел. ЕС може да забрани бебешки шишета, които съдържат бисфенол-А. Предложението за това ще бъде направено през следващата година заради опасенията, че химическото съединение може да е опасно за здравето на децата, съобщиха от Европейската комисия. Еврокомисарят по здравеопазването Джон Дали иска да се забрани продажбата на подобни шишета в 27-те страни-членки на ЕС заради съмненията относно ефектите върху новородените, предаде АФП.
До момента само две страни от ЕС са забранили шишета с бисфенол-А – Франция и Дания. Забрани има и в Австралия, Канада и няколко американски щата. През октомври Канада обяви бисфенол-А за токсична субстанция, въпреки съпротивата на индустрията.

# 371
  • Мнения: 1 782
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out алчни хора бееее,няма да помислят за малките ни човечета,а за себе си как да спечелят повече и повече! хм! ние ползваме на Пиджън и Томи типи(на тях пишеше че не съдържат бисфенол и на помпата също),но всичко друго.ние всичко в устата слагаме,трябва да се опита,да не пропусне Mr. Green и стрерилизирането...а стъклените шишита-мойто диване само бута,иска да си ги държи сама и ако се счупи?мале мале не ми се мисли!

# 372
# 373
  • Мнения: 94
Крайно време беше!

# 374
  • Мнения: 104
Да, новината за забраната на бисфенола е чудесна!  Simple Smile
Но до настъпването на този заветен момент в ЕС, че след това и в България (знаем как в магазините се допродават изостанали стоки), има доста време, заради което майките трябва да проверяват всичко, което купуват или се канят да купуват.

Общи условия

Активация на акаунт