ВНИМАНИЕ,ОПАСНИ БЕБЕШКИ ШИШЕТА!!!

  • 83 692
  • 392
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19 388
И НА БИБЕРОНИТЕ И НА ШИШЕТАТА ТРЯБВА ДА ИМА ЦИФРИ(като те не трябва да са от печат,а изляти заедно с шишето!!!)на шишетата-на дъното,на бибероните на тази част,която прилепва към шишето!

а какъв е проблемът цифирите да са печат,а не изляти?
сега пък видях,че на шишетата на НУК капачките са с номер 7.
на нито една марка биберони,която съ купувала няма триъгълниче.
има ли някакъв начин тези неща да се разбират още преди човек да купи нещото?пише ли ги тези цифри някъде на външната опаковка?не мога всеки път да купувам и да хвърлям.

# 76
  • Мнения: 721
Добре че не ми се налагаше досега да ползвам шишета...  baby_neutral

Със сигурност колекцията от шишенца на Авент, с която съм се запасила още преди раждането няма да се използва!

По принцип избягвам употребата на пластмаси в домакинството, но просто не можеше и да ми хрумне, че нещо което се прави за бебенца от световно признати фирми, може да е опасно.

# 77
  • Мнения: 46 665
... И ако някой си хвърля поликарбонатните шишета, надявам се да го направи в жълтата кофа за пластмаса, за да не отиват на сметището. Щото от там сещате се къде отиват токсичните вещества - в почвата и водата и пак се връщат при нас.

Трите кофи се изхврълят на едно място, все още.

За шишетата- всякакви подобни "ужасии" ги приемам като игра на конкуренцията, не е лесно да се оцелее на пазара ...

# 78
  • Мнения: 203
За да ви "успокоя", днес прегледах едни шишета на НУК, всичките имат в триъгълниче цифрата 7 и ако съм разбрала правилно това не е за предпочитане. Същото е положението с играчките на Chicco и други извстни фирми. Да не говорим, че детето ми лапа всякакви други предмети, изработени от пластмаса, която не е за ядене. Не се втелявам толкова. Използвам Авент и то само за вода, чай, имам късмет да кърмя и мляко от шише не съм давала. Ако е за малко бебе бих използвала стъклено шише, по-хигиенично ми се вижда, до момента, когато започне да хваща и хвърля, тогава няма как да не се премине на пластмасово. Иначе светът стана такъв, че човек колкото по-малко знае, толкова по-добре живее. Днес са шишетата на Авент, утре е нещо друго. Сигурно това вещество е отровно, възможно е да го има в ш, но също така е чисто възможно да е спекулация или платена анти-реклама.

# 79
  • София
  • Мнения: 3 099
О, стига! Опасни шишета - сега и за световна конспирация ще се заговори...
И коя марка е най-опасна: тази, която е номер 1 на пазара...

Защо трябва да психирате майките? То по принцип на село е най-безопасно и екологично чисто, но никой не си е грабнал бебето!
Забелязвате ли колко е лесно в БГ да се бориш за пазар: пуска се някаква "статия" и екшъна започва!

# 80
  • Мнения: 1 178
О, стига! Опасни шишета - сега и за световна конспирация ще се заговори...
И коя марка е най-опасна: тази, която е номер 1 на пазара...
Защо трябва да психирате майките? То по принцип на село е най-безопасно и екологично чисто, но никой не си е грабнал бебето!
Забелязвате ли колко е лесно в БГ да се бориш за пазар: пуска се някаква "статия" и екшъна започва!
На пазара в България- може би, но в Гърция не са я и чували... Wink

# 81
  • София
  • Мнения: 3 099
На пазара в България- може би, но в Гърция не са я и чували... Wink

Кое те кара да мислиш така?

# 82
  • Мнения: 1 178
Свекърва ми живее в Атина, знам. А на теб от къде ти е информацията , коя компания е номер 1?  Grinning Агресивната им кампания няма аналог. Само за това не бих ги избрала никога. Имам 3 шишета от тях подарък за цялата бременност по различни поводи. Стоят си в кутийките.  Mr. Green Но това е друга тема. Peace

Въпрос: пластмасовите съдове за готвене в микровълнова, дали имате представа от какъв материал са?

# 83
  • София
  • Мнения: 3 099

5 години съм живяла в Атина и 5 години - в Солун. Не знам дали Авент са номер 1, защото не ми е трябвало да знам, но категорично мога да те уверя, че марката присъства на пазара! Made in England там звучи като препоръка за добро качество. 

# 84
  • Мнения: 1 178
Ок, поправям се: може и да са чували.  Peace
 
И коя марка е най-опасна: тази, която е номер 1 на пазара...
Ти го казваш.  Mr. Green

# 85
  • София
  • Мнения: 3 099
Ок, поправям се: може и да са чували.  Peace
 
И коя марка е най-опасна: тази, която е номер 1 на пазара...
Ти го казваш.  Mr. Green

Да - за България. Защо зеленееш?

# 86
  • Мнения: 1 178
Ок, поправям се: може и да са чували.  Peace
 
И коя марка е най-опасна: тази, която е номер 1 на пазара...
Ти го казваш.  Mr. Green

Да - за България. Защо зеленееш?
Защото съм мъничко зеленичко.  Mr. Green Би ли ми отговорила от къде ти е информацията коя е компания номер 1, все пак. Ако не те затруднявам или притеснявам, разбира се...   Rolling Eyes

# 87
  • София
  • Мнения: 3 099
Не ме затрудняваш, нито ме притесняваш. Но ме дразни начинът, по който се опиваш да се правиш на мно'о отворена във форума. Намери си друга трибуна - не си ми интересна и не можеш да ме провокираш.  Heart Eyes

# 88
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
В Англия/родното място на тези тъй "опасни" шишета/, Авент са си на голяма почит, и ако  тук,вероятността да има опасни стоки е голяма,то там,такива своеволия не се допускат Naughty Така,че спрете да се тормозите - нищо им няма на Авент. И двете ми деца са отгледани с тях, опасност не видях, а това,че вестниците си имат норматив,който трябва да се попълва, и знаейки,че майките са им голям таргет - наблягат на тях.

# 89
  • Мнения: 4 483
Така , информирахме се за кодове,букви и означения.Производителите на ментета също се информират .Няма да им секне бизнеса я .Просто слагат нужния знак и....готово вече е безопазно.играчка, прибор ,опаковка,кутия за храна ....всичко.

Общи условия

Активация на акаунт