Голям проблем за нас e този втори клас!

  • 13 168
  • 285
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10 758
Май ние ще почнем последни Sad

# 76
  • ново
  • Мнения: 6 046
Аз май от доста време не съм се разписвала, но все не ми остава време Confused
При нас стачка имаше два дни, още в самото начало, но това беше.
Вече са на лице и първите изписани тетрадки за работа в клас - по БЕЛ и математика.

пп По-късно ще пиша още Simple Smile

# 77
  • Мнения: 303
Ла Бомба, дано се оправи бързо детенцето ти  Praynig.
Гаргамела стискам ти палци по-рядко да те гощават с такива вкуснотии Laughing
И ние няма да учим утре, а на мен нещо ми се изчерпаха идеите за "гадни занимавки", които да оставям на децата. За утре им казах само да четат книги, ама те обичат и четат и без да ги карам, така че са много доволни, че утре имат ваканция и от мен Laughing Освен това май времето ще е хубаво, така че ще карат ролери и ще си играят цял ден навън!

# 78
  • Мнения: 1 030
Май ние ще почнем последни Sad
Ооо... и ние сме към последните.
Днес г-жата,ми рече,че към 06.10.може и да се учи. newsm78
Ще видим до тогава ще има избори после балотаж,
че и 01.10.Ден на Будителите,че чак тогава.
Не ми се мисли как ще се навакса тоя материал.
И да им се вземе от ваканциите просто незнам.
Взе да ми писва,правят така,че да се набираме Ние родителите. Mr. Green
Без да обидя никого направо си е така. Joy

# 79
  • 1st floor
  • Мнения: 9 138
вие ли звъните на учителките или чакате те да ви се обадят , за да ви кажат , кога ще сте на училище? newsm78
вече ми е неудобно , да звъня всяка вечер... Confused

# 80
  • София
  • Мнения: 62 595
нашата се обади днес.

# 81
  • Мнения: 1 030
Даскалото е близо до нас и се виждаме често като се разхождам с малката.
Е неделя вечер и звъня,но новините ми станаха любимо предаване.

# 82
  • Мнения: 10 758
Май ние ще почнем последни Sad
Ооо... и ние сме към последните.
Днес г-жата,ми рече,че към 06.10.може и да се учи. newsm78
Ще видим до тогава ще има избори после балотаж,
че и 01.10.Ден на Будителите,че чак тогава.
Не ми се мисли как ще се навакса тоя материал.
И да им се вземе от ваканциите просто незнам.
Взе да ми писва,правят така,че да се набираме Ние родителите. Mr. Green
Без да обидя никого направо си е така. Joy
Сигурно имаш предвид ноември Wink
На мен ми писна отдавна.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 724
Да си призная публично - ако обявят конкурс за майка-садист, сигурно ще съм в челната тройка (и то защото съм си скромна Embarassed).
Вчера в 15,30 реших, ей така, профилактично, да спретна една малка диктовка на момата (4 изречения, правили са я в първи клас), докато стане 16ч., та да я пусна да вилнее навън. Резултат - 5 грешки. Амбицирах се и завторих с друга. 7 грешки. Тогава обявих бригадирски почин - за всяка грешка - диктовка.
Всякакви там сълзи и сополи от потърпевшата и акъли от благожелателни баби бидоха пренебрегнати, откачи ми се ченето до 20,30ч., когато достигнахме реколта от 2 грешки за 2 страници и половина и щерката използва мое отскачане до тоалетната за да се приготви за сън. Зо около 3 минути се беше пижамосала, измила, накатала в леглото и загасила лампата (личен рекорд!) Joy.

Примирих се с това, че пише грозно, че точи по 3 думи на цял ред, ама да ми пише сТорт, сТортувам и Тътник, вече ми дойде нагорно.
Сега й тръснах бойна задача да преписва по една страница от енциклопедия по избор на ден, вечер ще ми я прочита на глас и за всяка дума, с чието разчитане се затрудни, получава по 3 реда отгоре на другия ден. Приготвих й специална тетрадка (голям формат, 100 листа), с етикет и надпис "Всеки ден ще е така, до победата!".
Довечера смятам да запиша на касета 3-4 диктовки, че май бабите доста толерантно подхождат, както се оказа.

Дано по-скоро започнат училище!
 


Леле, майко-о-о-о, като те чета чак на мен лоши ми става по няколко причини:
а/Стана ми мъчно за детето, независимо от Тътника
б/Стана ми страшно,  че така съм го "у-л-а-б-и-л-а" моя син. Не стачкуват, ходи си на училище, носи диктовки с грешки и досега нито една не сме преписали. Миналата неделя /т.е. преди цели 10 дни го накарах да препише думи по немски, които не знаеше. За 1 страница и половина мърмори цял ден, ако му спретна твоя терор сигурно трябва да ходя с тапи на ушите.

Ние, освен, че ходим на чилище, ходим и на родителска среща. По изключение, понеже съм с бебето, отиде бащата. Върна се с лист /за мое най-голямо учудване, бил си записвал "по-важните неща"/.

Казва  "Иглика /в нашето училище не са госпожи,  децата им говорят  на име, родителите също/ каза да купим книга за четене. " Питам коя, знам, че детето носи в момента "Небивалици" на Доналд Бисет, мъжът ми вади листа и вика "Е, точно книгата не съм я записал."  #Crazy Joy


Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 01:17 от veleva

# 84
  • Мнения: 1 030
Май ние ще почнем последни Sad
Ооо... и ние сме към последните.
Днес г-жата,ми рече,че към 06.10.може и да се учи. newsm78
Ще видим до тогава ще има избори после балотаж,
че и 01.10.Ден на Будителите,че чак тогава.
Не ми се мисли как ще се навакса тоя материал.
И да им се вземе от ваканциите просто незнам.
Взе да ми писва,правят така,че да се набираме Ние родителите. Mr. Green
Без да обидя никого направо си е така. Joy
Сигурно имаш предвид ноември Wink
На мен ми писна отдавна.
Да бе за ноември,ама съм и аз една!  newsm43
Как е детенце?

# 85
  • 1st floor
  • Мнения: 9 138
Казва  "Иглика /в нашето училище не са госпожи,  децата им говорят  на име, родителите също/ каза да купим книга за четене. " Питам коя, знам, че детето носи в момента "Небивалици" на Доналд Бисет, мъжът ми вади листа и вика "Е, точно книгата не съм я записал."  #Crazy Joy



hahaha hahaha hahaha

# 86
  • Мнения: 10 758
Същото е.Няма подобрение.След седмица може би.Дано по-бързо да й се спукат мехурите и да станат корички, че много боли и сърби CryДобре поне, че няма температура.

# 87
  • Мнения: 2 768
Милата, много гадно нещо това, и аз цял живот съм ги имала тия херпеси, всичките модели   Close
И на гърба, и по лицето беше плъзнал към очите... мани!
Спомням си, че крем "Пенатен" доста ми помогна на времето, изсуши херпеса и заздрави коричките.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 951
Горкичкото детенце.Добре ,че няма температура.

# 89
  • Мнения: 826
La Bomba, прекарах Зостера като дете... лоша работа- сърби, боли... ooooh! Нямам спомен с какво ме лекуваха,важното е, че не се е проявявал по- късно. Дано при вас по- бързо отмине!  Peace
Гого е на училище- от днес. Hug Тази сутрин баща му го спешил да става и той крайно объркан попита "А сега какво беше първо- очите ли, зъбите ли  newsm78hahaha Съвсем загуби форма това дете Crazy Друго си беше да се размотава безнадзорно по пижама до обяд  Whistling
Иначе хлапето се организира и за около 20 минути се изстреля към школото.
Дано да няма сериозни сътресения след стачката. Децата са умни, ще наваксат  Peace
А вчера в баба му са звъняли двете госпожи- класната и занимателната  Mr. Green Сакън, да не остане извън училищните занятия. Приятно съм изненадана от това Party

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 14:30 от elia_gg

Общи условия

Активация на акаунт