свекърва ми ме заплашва

  • 8 890
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
Ако сте женени то няма проблем като семейна собственост,ма и да не сте наследник е детето нали?Изобщо свекърва ти има ли някакви права над това жилище?Пък и в крайна сметка нямаш ли роден дом където да отидеш ако не дай Боже се стигне дотам? newsm78

# 16
  • Мнения: 123
на мъжът ми е жилището/

Ако собственик е съпругът ти и е признал детето, няма страшно. Той има ли други деца? Ако няма, детето ти е единствен наследник (ако стане нещо с мъжа ти), а ти негов законен представител.
Мерси Никол.Да единствено дете е.
Flavia- Единственото жилище ,което имам е 2стаи и в него живеят родителите ми и брат ми,а след 2 години и братовчет ми ще идва да учи тук та ..и той там.Е..в крайна сметка там ще ида то е ясно.

# 17
  • Мнения: 342
Все едно за мен се отнася.  Не съм се замисляла по този въпрос,но май е както казва Никол.

# 18
  • Мнения: 953
ако жилището е на приятелят ти,това означава че ти нямаш брак с него.не е лошо и за това да помислиш. така и ти ще си наследник,не само детето.минала съм по този път.

# 19
  • Мнения: 197
ANJI2000, не съм те разбрала правилно. Реших че детето е на съпруга ти и ти си го припознала. Може би, защото направих автоматично асоциация със сестра си. Но това, което ти казах важи и за твоя случай. Да припознаеш дете е като да го осиновиш, пред закона ти си му родител и никой не може да оспори това. Все пак родителя е по - близкия роднина от бабата.

# 20
  • Мнения: 197
ако жилището е на приятелят ти,това означава че ти нямаш брак с него.не е лошо и за това да помислиш. така и ти ще си наследник,не само детето.минала съм по този път.
Не се ли води общо имуществото придобито само по време на брака? Мъжът ми има апартамент, а аз къща. След като се оженихме те не станаха обща собственост. Скоро съпругът ми продаде апартамента си и всички документи бяха единствено на негово име.

# 21
  • Мнения: 197
Хайде, няма ли дами адвокатки, да го разнищим този казус?  Grinning

# 22
  • Мнения: 43
Виж миличка, аз имам син на 19г, и си мисля че ако стана свекърва ще бъда от най- лошите защото много обичам момчето си и вероятно ще ревнувам. Обаче искам да ти кажа че никога не бих направила нещо от което да бъде нещастен.
И като се замисля за твоя случай, няма да се откажа от внучето си по никаква причина

# 23
  • Мнения: 552
Не съм адвокат, но ще отговоря - семейна имуществена общност са всички движими и недвижими имущества, придобити по време на брака. Изключение - ако по време на брака има направено дарение само на единия член от семейството.

А по темата - защо се занимаваш с глупавите закани на "свекърва си"? Грижи се за приятелят си и детето си и недей обръща внимание на заплахите. Пускай ги покрай ушите си и ще си спестиш излишни нерви.

# 24
  • Мнения: 6 703
ако жилището е на приятелят ти,това означава че ти нямаш брак с него.не е лошо и за това да помислиш. така и ти ще си наследник,не само детето.минала съм по този път.
Не се ли води общо имуществото придобито само по време на брака? Мъжът ми има апартамент, а аз къща. След като се оженихме те не станаха обща собственост. Скоро съпругът ми продаде апартамента си и всички документи бяха единствено на негово име.

Авторката говори ако не дай си боже стане нещо с приятеля й. Тогава ако има брак тя е негов наследник независимо кога и как е придобито имуществото. Сега къщата е твоя, но мъжът ти е твой наследник (пу,пу да си жива и здрава).

# 25
  • Мнения: 6 703
на мъжът ми е жилището/

Ако собственик е съпругът ти и е признал детето, няма страшно. Той има ли други деца? Ако няма, детето ти е единствен наследник (ако стане нещо с мъжа ти), а ти негов законен представител.

Не си права Никол - и родителите наследяват децата си. Ако се случи нещо детето и бабата са с равни дялове.

# 26
  • Мнения: 46 518
Не си права Никол - и родителите наследяват децата си. Ако се случи нещо детето и бабата са с равни дялове.

Родителите наследяват, когато починалият няма деца, а в случая има.
Ако искаш си прочети Закон за наследството.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Абе тя сигурно няма да може да те изгони, или поне не в тоя смисъл, който всички тук влагат.  Обаче, имай едно наум с тази жена. Пази се от интриги, приказки и т.н. Особено ако мъжът ти е ревнив-колко му е да му пошушне на ушенце, че те е видяла някъде, с някой. То това стига.  Confused

# 28
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Абе ще ви изгони...

И защо изобщо мислиш, че нещо може да стане с мъжа ти?

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Може и да не те изгони, но щом веднъж вече е започнала, със сигурност ще ти трови живота, принуждавайки те сама да си тръгнеш. Ако мъжът ти прехвърли жилището на детето, а той да си запази правото на безвъзмездно пожизнено ползване, тогава ще е по-добре и за теб, но той дали ще го направи?

Общи условия

Активация на акаунт