свекърва ми ме заплашва

  • 8 904
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 26
моля дайте ми съвет.От 2г.живея с моя приятел и имаме дете (препознато).Разбираме си се мн.добре,но свекървата само ме ядосва и заплашва,че  един ден ще ме изгони и.т.н.т. Добре,че мъжът ми ме защитава.Но ако един ден нещо стане с него( да чукам на дърво ..това НИКОГА) какво ще правя тогава... тя ще ме изгони ли...

А ти как се държиш с нея ? Ако  се проявяваш като отрова в собствената и къща и аz бих те иzгонила  Party
Оставете ги теzи свекърви вече на мира.. погледнете се пък малко Вие Снахите като в конкрентния случай ти даже и такава не си  (ти в момента си някаква си все още)....zащото който каквото ще да ми прикаzва, снахата в повечето случаи си zаслужава това поведение от страна на свекървата...

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 10:07 от EGR

# 31
моля дайте ми съвет.От 2г.живея с моя приятел и имаме дете (препознато).Разбираме си се мн.добре,но свекървата само ме ядосва и заплашва,че  един ден ще ме изгони и.т.н.т. Добре,че мъжът ми ме защитава.Но ако един ден нещо стане с него( да чукам на дърво ..това НИКОГА) какво ще правя тогава... тя ще ме изгони ли...

А ти как се държиш с нея ? Ако  се проявяваш като отрова в собствената и къща и аz бих те иzгонила  Party
Оставете ги теzи свекърви вече на мира.. погледнете се пък малко Вие Снахите като в конкрентния случай ти даже и такава не си  (някаква си, която живее в къщата и)....zащото който каквото ще да ми прикаzва, снахата в повечето случаи си zаслужава това поведение от страна на свекървата...
newsm61 smile3511

# 32
  • Мнения: 1 044
Ако стане нетърпимо и продължи да те заплашва и тормози и ти я заплаши с изгонване - все пак жилището не е нейно. Хайде да видим кой - кого. Laughing

# 33
  • Мнения: 123
EGR-Не изобщо не се държа лошо с нея и нищо не и казвам.Тя от бездействие се заяжда и си търси само причини. Идва уж на гости а да спретне некое скандалче и то воновна естествено съм аз.Ако ме питаш мен колкото по рядко ТЯ ни досажда толкова по добре.Не може само скандали....И да идва по 10пъти на ден да ни каже едно и също нещо е не....И като и направиш забележка,че това което казва вече го чувате за 6ти път в рамките на 4 часа и тя започва...:ето сега ти ме мразиш.. и т.н.т и аз  за това си трайкам и си мълча вече,но ме яде пак....

# 34
  • Мнения: 26
EGR-Не изобщо не се държа лошо с нея и нищо не и казвам.Тя от бездействие се заяжда и си търси само причини. Идва уж на гости а да спретне некое скандалче и то воновна естествено съм аз.Ако ме питаш мен колкото по рядко ТЯ ни досажда толкова по добре.Не може само скандали....И да идва по 10пъти на ден да ни каже едно и също нещо е не....И като и направиш забележка,че това което казва вече го чувате за 6ти път в рамките на 4 часа и тя започва...:ето сега ти ме мразиш.. и т.н.т и аз  за това си трайкам и си мълча вече,но ме яде пак....

Не можеш да ме убедиш, че си света вода не напита а виждаш ли лудата свекърва е zа лудницата...
Когато се стига до скандали, zначи има причина.A za един скандал има две виновни страни, не само една... Току така от само себе си теzи неща не стават...И една моя "роднина" (винаги ще си остане чуждия човек в родата) пред хората е най-великия човек, всеки я мисли са супер жена, но да не ти е в къщата... Типичната гадна жена, която тъпче всичко, което и е под краката и иска да има всичко, което не и принадлежи.

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 10:37 от EGR

# 35
  • Мнения: 123
Аз не искам да те убеждавам в нищо ,но това малки причини за лудост ли са...?Ами ако ти кажа,че точно от само себе си си стават,защото няма с кво друго да се занимава. Naughty

# 36
моля дайте ми съвет.От 2г.живея с моя приятел и имаме дете (препознато).Разбираме си се мн.добре,но свекървата само ме ядосва и заплашва,че  един ден ще ме изгони и.т.н.т. Добре,че мъжът ми ме защитава.Но ако един ден нещо стане с него( да чукам на дърво ..това НИКОГА) какво ще правя тогава... тя ще ме изгони ли...
Скъпа майче,аз просто се учудвам как така твоя приятел-мъж те защитава,а не може да повлияе на майка си поне малко да те уважава,след като държи на теб като жена,освен ако нещо и ти не си се проявила пред нея,но дори и да е така, той като те защитава,както си писала-НЕ трябва да и позволява така да се отнася с теб,няма значение че му е майка,всичко си има граници!

# 37
  • Мнения: 4 841
И защо изобщо мислиш, че нещо може да стане с мъжа ти?

 newsm78 И на мен това ми е най-странното в цялата ситуация. Освен ако мъжът ти не е над 50-те, тогава и майка му би трябвало да е на възраст, на която да й е простено да откача...

# 38
  • Мнения: 485
За такъв сериозен въпрос може да си платиш една консултация при юрист,той ще ти обясни какви права имаш ,ще ти каже и всички възможни варианти как да осигуриш бъдещето на детето си в тази ситуация.Прежали 20лв и иди.Там няма да ти се налага да обясняваш как се държиш със свекърва си...В крайна сметка домът не е само голи стени ,не може да градиш нещо с някой и утре да те изхвърлят все едно си била на квартира и са ти прекратили договора.Има стотици случаи когато заради имот са заставали един срещу друг къде по-близки хора...така,че не лошо да знаеш какви са ти правата....те заплахите може да си останат само заплахи,но по-добре е да си наясно.Искрено ти желая успех!

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Като толкова се притеснява авторката нека да сключи един брак в крайна сметка, не е необходимо да сме толкова модерни сега а след години да рони сълзи. Ако нещо се случи с мъжа ти ВАШЕТО дете го наследява ако нямате брак, ако имате и ти си наследник, което не пречи лудата ти свекърва да започне да води дела и т.н., дали имат основание или не това преценя съда но може да ти почерни живота за дълго време/това е хипотеза/. Затова хващаш любимия под ръка и в гражданското, да ти е мирна главата и да не се тормозиш периодично с глупости а да се радваш на живота си   bouquet
Р.С. Не ми дължиш 20 лв. съвета е безплатен /адвокат съм/

# 40
  • Мнения: 46 554
... Ако  се проявяваш като отрова в собствената и къща и аz бих те иzгонила  Party ...

В собствената си къща свекървата да си прави, каквото иска, ама къщата не е нейна, така че не може да заплашва и да гони никой  smile3560

# 41
  • Мнения: 4 965
Аз не знам къде е проблемът. Нали с приятеля ти живеете заедно, разбирате се, имате общо дете и т.н. Това, че свекървата не те понася, а мъжът ти само те "подкрепя", без да й скръцне със зъби, говори, че той е слабохарактерен и не може да се пусне от полата на майка си.
А и тя как си позволява да ви се натриса всеки ден?! Щом ти живееш там и домът е на приятеля ти, а не на майка му, имаш право да се чувстваш у дома и да диктуваш правилата.
Виж, ако се притесняваш, че приятелят ти може да те изгони... Ама, май пак не може, поне дакота ви е малко детето, защото с брак или без брак - имаш същите права като майка на детето му.

# 42
  • Мнения: 2 723
Ами оженете си и  така ако нещо се случи с мъжа ти жилището ще остане за теб.  Mr. Green
Тогава можеш да започнеш ти да я заплашваш  Whistling

# 43
  • Русе
  • Мнения: 299
Ми да,заплашвай я и ти.Ама и куче,което лае,не хапе.

# 44
  • Мнения: 278
Аз живея с "мъжа" си /не сме още официално женени/ от 4,5 години. До сега бяхме на квартира, преди 4-5 месеца се преместихме в неговия роден град, направихме ремонт на апартамента му, но възникна проблем. Апартамента е наследствен на него и майка му по равно. Тя никога не се обажда да го пита как е, добре ли е, само го обижда и псува по телефона. Последно каза, че ходила на гледачка и тя й казала, че не му ставал  Joy Проблема е че иска да идва и да живее в апартамента през лятото, а той не иска нито да я вижда, нито чува. За мен каза, че съм тъпа селянка и родителите ми съответно са селяни. Аз от нея не се притеснявам, но той го изживява много тежко. Иска и той като нормалните майки да има, да се грижи за него да му се радва като го види, както прави майка ми. Той обича моите родители защото се държат добре с него, а аз неговата майка не искам да я видя.
Има свекърви всякакви, твоята е от лошите. Теми много, съвети също /за свекърви/.
Да не ти пука, вземи и я отрежи веднъж пък да видиш как сама ще спре да те тормози, не си го слагай присърце. Пък тези мисли от рода кой кога какво ще му стане, да не ти идват на ум. Живей си живота и се радвай на мъж и детенце. Радвай се че мъжа ти те защитава, значи те обича и държи на теб.

Общи условия

Активация на акаунт