За или против висока възглавница при дребосъче?

  • 2 130
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 640
За съжаление се налага да спи върху възглавница за възрастни,т.е.-голяма,защото нощем се явява хрема и кашлица на алергична основа.Повдигнатата глава облекчава дишането,както вече е казала Ансам.

# 16
  • Мнения: 1 942
Хм, написаното от ДиВа ме замисли.  Tired На мен ми се струва, че децата не спят на възглавниците като възрастните т.е. на възглавницата е не само главичката и вратлето ами детето гледа да се покетри колкото може върху възглавницата. При вас не е ли така?

# 17
  • Мнения: 8 505
Спи на ниска.Рядко идва на нашето легло,носи си и възглавницата.Към нашите мераци няма,но и те са много ниски.

# 18
  • Мнения: 2 839
Хм, написаното от ДиВа ме замисли.  Tired На мен ми се струва, че децата не спят на възглавниците като възрастните т.е. на възглавницата е не само главичката и вратлето ами детето гледа да се покетри колкото може върху възглавницата. При вас не е ли така?
Така беше и дъщеря ми, въртеше се, лягаше до кръста на възглавницата си (ниска), спеше във всевъзможни изкривени пози. После започна да се оплаква, че я боли врата. Водих я на масаж, наместиха и го, поръчах и детска ортопедична възглавница, вече няма оплаквания. Не само това, ами си и спи кротко, на една страна, като възглавницата и е винаги точно на "дупката" между рамото и врата.

# 19
  • Мнения: 2 732
Хм, написаното от ДиВа ме замисли.  Tired На мен ми се струва, че децата не спят на възглавниците като възрастните т.е. на възглавницата е не само главичката и вратлето ами детето гледа да се покетри колкото може върху възглавницата. При вас не е ли така?
Така беше и дъщеря ми, въртеше се, лягаше до кръста на възглавницата си (ниска), спеше във всевъзможни изкривени пози. После започна да се оплаква, че я боли врата. Водих я на масаж, наместиха и го, поръчах и детска ортопедична възглавница, вече няма оплаквания. Не само това, ами си и спи кротко, на една страна, като възглавницата и е винаги точно на "дупката" между рамото и врата.
Ех и къде се прави поръчка за ортопедична възглавница

# 20
  • Мнения: 2 839
Аз я купих от Ebay. Тази ...
Обаче преди няколко дни една позната ми каза, че има каталог на фирма, която внася в БГ ортопедични матраци и възглавници, от Швеция май  newsm78 Точно така процедирали - искат височина на рамото и така ти продават подходящата възглавница. Утре ще взема каталога, ще видя какво има в него и ще ви пусна контакти на фирмата.

# 21
  • Мнения: 2 047
   И аз се замислям за това - докато заспива се примъква към моята възглавница или ми ляга на корема. Обаче когато заспи дълбоко избутва възглавниците за да легне на ниско. Съвсем се обърках кое всъщност й е удобно  Crazy

# 22
  • Мнения: 2 197
Абсолютно против!
Моята спи само по корем, а възглавницата я използва, за да я разнася насам-натам и да и сваля калъфката. Преди да се обърне по корем спеше на една символична.

# 23
  • Мнения: 277
На нас ортопед ни препоръча по-висока възглавница. Малкият спеше по корем или "надупен", ходилцата бяха тръгнали да се изкривават навътре. Ортопедът ни обясни, че е хубаво да му вземем възглавница, по-висока (от края на рамото до вратлето) и да го приучаваме да спи настрани, а не по корем... Беше на година и половина тогава и опредено имаше ефект. Сега дори и на ниска възглавница да легне не я заема тази странна "надупена" поза за спане...
Peace

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Против съм. Единствено и предлагам възглавницата когато е хремава. Но тя дори и тогава я отказва. Като спи при нас(което е много рядко) слагам я на възглавницата, ни тя пак се свлича надолу и отказва възглавницата. Всичо е до дете.

# 25
  • Мнения: 24 467
Против "високата възглавница" на всякаква възраст.

# 26
  • Мнения: 583
моето момче спинка на силиконова възглавница за възрастни /но понеже доста е ползвана се е поспляскала и е нисичка/.
качва се целия на нея, от главичката  почти до дупето е върху възглавницата. спи или на страни или на гръб.
като попрочетох нагоре какво сте писали и започвам да се позамислям...
какво ще рече висока възглавница???

# 27
  • Мнения: 2 839
Ето фирмата, която продава ортопедични възглавници в България.
Имат и български сайт.

# 28
  • Мнения: 2 732
Ето фирмата, която продава ортопедични възглавници в България.
Имат и български сайт.
Мерси

# 29
  • София
  • Мнения: 397
Не можах да видя цени newsm78

Общи условия

Активация на акаунт